PDA

Zobacz pełną wersję : Struktura Caparol silikon w wiadrach - jak długo może stać



viviene
20-11-2017, 10:30
Witam, po budowie z zeszłego roku zostały nam trzy wiadra tynku strukturalnego caparol silikonowego. Za ok 3 -4 lata planujemy wykonczyc niewielkie pomieszczenie - czy do tego czasu ten tynk może stac w piwnicy? tam jest kolo 10-15 stopni, sucho itd. Czy on nie wyschnie do tego czasu? moze wodą zalać albo coś? szkoda zeby się miał zmarnować, troche kosztował ;)

KolorowySłoń
20-11-2017, 10:58
Z tego co pamiętam, to amphisilan ma 2 lata przydatności, jednakże znam przypadki że stał dużo dłużej i nic się z nim nie stało. Na pewno odradzałbym dolewanie wody i innych specyfików bo go szlak trafi. Zaschnąć nie zaschnie jeśli będzie zamknięty. Jest biały czy barwiony?

Tomaszs131
20-11-2017, 12:01
Dobrze byłoby przechowywać wiadra w suchym, chłodnym miejscu.
Podobnie jak Ty przechowuję tynki w piwnicy i ostatnio miałem okazję ponownie użyć mozaiki do poprawek na elewacji. Wszystko było w porządku.

viviene
20-11-2017, 14:34
Tynk jest barwiony z mieszalnika - beżowy kolor. W piwnicy jest sucho i chłodno, z dala od światła itp. Sytuacja jest taka,że wiaderko kosztowało 180 zł, sąsiad chce je kupić za 50zł do wykończenia garażu ale mnie też by się za te 3-4 lata przydał-tym bardziej,że kolor by mi idealnie pasował. Nie wiem czy zostawić i zaryzykować czy jednak sprzedać i chociaż te pare groszy mieć :) W castoramie pytałam przy okazji zakupów i powiedzieli,że zakładanie tynku po terminie ważności to mogą byc plamy/przebarwiania i odpadnie po jednym sezonie. jeszcze straszyli ,że to wtedy trzeba ekipe do ściągniecia tego i zalożenia nowego drugi raz wolac i koszty potrójne. No ale oni tam różne głupoty gadają więc wole jeszcze zapytać tutaj :)

daanjaan
20-11-2017, 14:54
U mnie po tynkowaniu zostało 4,5 wiadra Caparol Carbon. Po pół roku struktura w tej "połówce" wygląda w zasadzie identycznie jak kiedy był prosto z mieszalnika. Mam nadzieję że trochę pożyje bo totalnie nie mam koncepcji co z nim robić, nawet wyrzucić > 100 kg nie jest łatwo. Może zdążę drugi dom wybudować.