PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie dachu skośnego



sadim
21-11-2017, 17:49
Witam
Posiadam dom wybudowany w 2015r. Na całej powierzchni dachu wykonano ocieplenie pianą PUR o grubości od 25-30cm. Ale ciągle mam wrażenie że to jest mało...latem strych gorąco, a zimą jakby u góry chłodniej choć temperatury ustawione identycznie. Chciałbym go jakoś docieplić. Została mi pewna luka między pianą ,a płytami g-k i pomyślałem żeby wdmuchnąć tam kulki styropianowe...na skosach bo wełna w podłodze strychu jest o grubości 15cm. Jak sądzicie...czy to coś da? Czy nie zawilgotnieją płyty g-k? Nie powygina ich? Bedzie tam powietrze cyrkulować bez przeszkód? Z góry dzieki za sugestie

Jastrząb
22-11-2017, 09:54
Witam
Posiadam dom wybudowany w 2015r. Na całej powierzchni dachu wykonano ocieplenie pianą PUR o grubości od 25-30cm. Ale ciągle mam wrażenie że to jest mało...latem strych gorąco, a zimą jakby u góry chłodniej choć temperatury ustawione identycznie. Chciałbym go jakoś docieplić. Została mi pewna luka między pianą ,a płytami g-k i pomyślałem żeby wdmuchnąć tam kulki styropianowe...na skosach bo wełna w podłodze strychu jest o grubości 15cm. Jak sądzicie...czy to coś da? Czy nie zawilgotnieją płyty g-k? Nie powygina ich? Bedzie tam powietrze cyrkulować bez przeszkód? Z góry dzieki za sugestie
A jakiej grubości masz tą lukę miedzy piana a k-g?

sadim
22-11-2017, 16:58
Wacha sie od 10 do 13cm

Jastrząb
22-11-2017, 17:21
Wacha sie od 10 do 13cm
To coś to da, ale cudów się nie spodziewaj. Tak jakbyś dołożył peniwe 50-70% litego styropianu :-/
Ja miałem spaprane ocieplenie w okolicy murłaty. Wdmuchanie 30cm (bo tyle było powietrza) miedzy k-g a murłatą, no i to doooopy to nie urwało niestety.

Zwróc uwagę na to czy jakiś stelaż od tego k-g nie będzie ograniczał przemieszczania się styropianu w czasie wdmuchiwania.
I zwróc uwage na to co by wdmuchiwali - firmy czesto po taniości wdmuchują regranulat - czyli rozdrobniony styropian. On sie nie ułoży tak dokładnie jak ładne nowe okrągłe granulki nie sprasowane jeszcze. Jest duża różnica w cenie materiału i ilości ile tego wchodzi. Jak widziałem jak wygląda taki regranulat to moim zdaniem gra nie warta świeczki. Sporo miejsca i powietrza miedzy kawałkami styropianu. Zawsze możesz na próbę zrobić jedno pomieszczenie i zobaczyć przez pare dni czy jest róznica.

sadim
22-11-2017, 18:21
Aż tak niewielką różnice odczuje? Troche mnie to zniechęca...może są inne patenty na takie niedostępne miejsca...

tomraider
22-11-2017, 18:28
Perlit.

sadim
22-11-2017, 19:58
Przy 10cm...wychodzi 8kg na 1m2. Nie za ciężki ten perlit?

tomraider
23-11-2017, 17:39
worek 125 l waży 8 kg.
Tak samo lekki jak styro.
Tomraider.