PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc z zmianie salonu. Czyli jak zmienić misz-masz w stylowe wnętrze.



Vorleserin
27-11-2017, 10:56
Cześć,

piszę do Was z prośbą o pomoc w zmianie wystroju salonu. Salon niby jest nowy, ale zupełnie bez pomysłu. Meble kupowane były raczej przypadkowo, dodatki tak samo i powoli czuję, że to się na mnie mści.
Nie chciałabym ich jednak zmieniać, bo kupiłam je całkiem niedawno, wchodzą jednak w grę wszelkie przeróbki, łącznie z przemalowywaniem.
Stolik jest efektem przeróbki ciężkiego wizualnie stolika kawowego z kompletu mebli, podoba mi się i myślę, czy nie przemalować części modułów z obecnych mebli - teraz jest taki misz-masz. Moduły mają kolor wenge, szary, beżowy i biały stolik. Myślę, żeby zlikwidować szary i beżowy i zostawić w salonie kolory mebli biały i wenge (nieszczęsne wenge...) i dodatkami wprowadzić resztę.

Parę dni temu kupiłam narzutę granatową (na zdjęciu jest prawie czarna, w rzeczywistości to taki jasny granat) i poduszki z wzorami. Załączam też zdjęcie sprzed zakupów - myślę, że teraz jest nieco lepiej, ale nadal brak mi pomysłu na resztę.

Chciałabym zmienić oświetlenie - wymienić żyrandol (jest jeszcze ze starego mieszkania, do salonu nie miałam pomysłu i tak zostało...), dodać jakiś punkt świetlny nad kanapą do czytania, myślę też o likwidacji rolet - na zdjęciu widać, że zabierają one dużo światła i tworzą taką brzydką mozaikę na oknie... Rolety są w kolorze beżu wpadającego w żółty, co już w ogóle nie pasuje do tego salonu. Mechanizm mają w kolorze ciemnego brązu, a okna są w kolorze czerwonego drewna... Tworzy się niezły misz-masz, a my nie mamy kompletnie wizji na ten salon, boję się coś zmieniać, bo mam tendencje do przesady lub kupowania przypadkowych rzeczy.

Doradźcie mi czy warto przemalować meble (jeżeli tak to które moduły i na jaki kolor? Czy biały będzie ok?), jak dobrać oświetlenie, co zrobić z roletami i oknami ogólnie (myślałam o delikatnych zasłonach, ale boje się, że optycznie zmniejszą salon, który i tak jest niewielki...) i jak dobrać dekoracje... (ściany?). Obecnie robię na drutach dwie pufy plecione w kolorze szarym (aby można było usiąść na nich przy oknie i zjeść śniadanie np. przy białym stoliku spod kanapy. Pufy jak te z linka: https://www.decovena.pl/1607-thickbox_default/pufa-pleciona-ze-sznurka-puf-dziergany-bona-szary.jpg

Wrzucam zdjęcia i proszę Was o pomoc!

401881
salon jeszcze sprzed zakupów
401882
ściana granatowa (kolor uwielbiam, ale meble to trochę nie ta bajka...)
401884
salon już po zakupach
401885
rolety, które zabierają dużo światła i tworzą dziwną mozaikę na oknie
401886
żyrandol do wymiany

Elfir
27-11-2017, 13:35
Uporządkuj te masę jaskrawych bibelotów (chorągiewki) i doniczek na parapecie. Lepiej mieć 3-4 duże wypielęgnowane rośliny w dobranych stylistycznie donicach niż rozsadnik maleńkich doniczek, każda inna.
Usuń półkę.
Daj duży, wyrazisty obraz. Jeśli te chorągiewki to jakiś element sentymentalny to może z nich ułożyć kolaż w dużej (tak ze 120x150 cm) ramie?

Nie bardzo widzę tam ten granat.

Telewizor chyba lepiej gdyby znajdował się w miejscu komody przy stole, bo wówczas kanapa po odwróceniu o 90 stopni byłaby centrum na ścianie. A w miejscu obecnej kanapy można ustawić komodę.