PDA

Zobacz pełną wersję : jak mocować stopnie kominiarskie - blachodachówka i folia



zibi2
18-04-2005, 14:16
Diabeł mnie podkusił i zachciało mi się stopni kominiarskich. Przyjechały wraz z podstawkami. Podstawka to płaski płaskownik z drugim półokrągłym płaskownikiem (sorry za język nie wiem jak to opisać). W tej płaskiej części są dwie dziury na rozstawie łat.

Pytanie: jak to teraz przykręcić do dachu żeby nie spadło i żeby nie dziurawić folii. Wkrętami do łat ? A jak uszczelnić ? Może są jakieś gotowe rozwiązania. Sprzedawca nie wie. Dekarz chce na śruby przez łatę ale ja nie chcę bo podziurawi folię.

pozdr

piotr.o
19-04-2005, 05:17
Jak to podziurawi folię przecież folia jest pod kontrłatą???Piotr

wodzio
19-04-2005, 06:47
wydaje mi się ze stopnie mocuje się do łat (dodając dodatkową), więc faktycznie nie ma czego dziurawić (chyba ze masz to zrobione nietypowo)

zibi2
19-04-2005, 10:37
wydaje mi się ze stopnie mocuje się do łat (dodając dodatkową), więc faktycznie nie ma czego dziurawić (chyba ze masz to zrobione nietypowo)

Ano do łat, przynajmniej taki rozstaw mają otwory w podstawce. Tylko że śrubę od góry jest łatwo wprowadzić a jak przykręcić od dołu nakrętkę ? Tam już jest folia kilka cm od spodu łaty

Ewentualnie wkręt do drewna. Ale dekarz mówi, że to zły pomysł bo po paru wejściach się rozklekocze.

Inny problem to jak to uszczelnić ? Taka śruba czy wkręt wprost przez blachę będzie cieknąć, nie ma siły. Może są jakieś gotowe uszczelki, ew z czego można by je zrobić żeby nie sparciały po kilku latach ?

pozdr

piotr.o
21-04-2005, 18:30
Uszczelnić śrubę można silikonem dekarskim lub uszczelka z epdm. Folię mozna przedziurawić w tym miejscu następnie nakręcić nakrętkę i zalepić dzirę w folii taśmą reperacyjna. Pozdrawiam Piotr