PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens 200 -Podłaczenie pompy od mieszajacej od podłogówki oraz cyrkulacji



koolio
03-12-2017, 08:07
Witam
Od września jestem posiadaczem kotła Vitodens 200, chciałem podłaczyc sterowanie podłogówki oraz pompy cyrkulacyjnej cwu pod sterownik z pieca, potrzebowałbym jakiś opis pod które gniazdo na sterowniku mam to podpiąć?

Pozdrawiam

Konsultant Viessmann
04-12-2017, 10:27
do wysterowania ogrzewania podłogowego konieczny jest zestaw rozszerzający obiegu grzewczego z mieszaczem a do wysterowania cyrkulacji rozszerzenia AM1 (AM1 obsłuży wtedy pompę obiegu grzejnikowego i cyrkulację cwu)
402280

koolio
04-12-2017, 17:52
Dziękuję za odpowiedz.Do podłogówki mam sterownik pokojowy, tylko nie wiem czy podłogówkę lepiej potrzymywac cały czas(6-22) niskim parametrem( u mnie 30 stopni na mieszacz), obecnie krzywa charakterystyki 0,6. Może lepiej krótszy czas grzania, a wyższy parametr.

Konsultant Viessmann
07-12-2017, 07:30
Temperatura czynnika grzewczego powinna być uzależniona od temperatury zewnętrznej (regulacja pogodowa). Wszelkie ustawianie stałych temperatur będzie powodowało dyskomfort. Temperatura musi być tak dobrana, żeby układ dostarczał dokładnie tyle ciepła ile w danej chwili potrzeba. Ustawienie stałej temperatury zbyt wysokiej spowoduje, że w pomieszczeniu zostanie osiągnięta zbyt wysoka temperatura, układ sie wyłączy i będzie czekał na schłodzenie. Z powodu dużej bezwładności układu ogrzewania podłogowego (wielki "kawał" betonu) w pomieszczeniu będą występowały duże wahania temperatury.