PDA

Zobacz pełną wersję : Czy cena odpowiada jakości w przypadku materacy?



KlaudzynaJ
06-12-2017, 16:09
Witam. Mam spory problem z wyborem materaca do sypialni. Wybór jest ogromny, ceny też bardzo różne i już się gubię. Chcę na pewno kupić materac prozdrowotny, żeby dobrze podpierał kręgosłup, najlepiej piankowy i dobrze, żeby cena oscylowała wokół 1500-2000 zł. Póki co znalazłam mnóstwo ofert ale ceny są tak różne, wkład niby ten sam. Nie chcę płacić za samą markę, raczej za jakość. I tu pojawia się moje pytanie, możecie polecić jakieś dobre materace medyczne w dobrej jakości w rozsądnej cenie? Orientacyjnie chodzi np o firmy Hilding, Sleepmed, Ikea, Jysk?

gnago
06-12-2017, 19:08
Producent chce zarobić . A może samoróbka z sianem i ziołami, są tez materace gryczane. Są tez producenci i możesz się zorientować co wyjdzie taniej hurt centrum handlowego zakup bezpośredni u producenta czy zakup z raichu po świętach i obniżce cen. A swoją droga spotkałem się z opinia że łóżko w głowie powinno byc jakieś 20 cm wyżej niz nogi . ponoć to się sprawdza rewelacyjnie

Elfir
06-12-2017, 21:45
gnago - kardiolog powie ci, że powinno być na odwrót.

Jyska bym odpuściła.

klaudiszonekk
05-01-2018, 08:42
A próbowałaś u producenta? Zobacz na :spam: sami wykonują materace i wysyłają, dostajesz go do domu i gotowe. Wiem że robią też specjalne materace na zamówienie więc może znajdziesz coś dla siebie.

CafeDelTom27
05-01-2018, 08:50
Mam taki z Ikea http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40272225/#/00272227.Wczesniej mialem sprezynowy a ten jest piankowy i dla mnie rewelacja.Ale to tylko moja i zony opinia a wazymy odpowiednio 85kg i 65 kg

Luncja
28-05-2020, 16:48
Można zwrócić uwagę na wszelkie certyfikaty. Faktycznie materace :spam: mają ich sporo i na tej podstawie można już podejrzewać, że będą dobrej jakości. Sama mam model Rumba i nie narzekam, jakość bez zarzutów, a mam go już 4 lata.

marcin225
29-05-2020, 10:57
Żona mnie namówiła na materac za 2tyś ( dla świętego spokoju kupiłem) i muszę przyznać , że jest spora różnica . Przede wszystkim materac jest kilka razy cięższy od zwykłego ( w dwójke go na górę targaliśmy) . No i wreszcie nie budzę się połamany jak to wcześniej bywało.

Fakija
06-07-2020, 13:38
Ja mam medyczny i w sumie jestem zadowolona, bo jest całkiem wygodny i czuć, że jest zdrowy. Z perspektywy czasu myślę, że jednak materace ze sprężyną kieszeniową są dużo bardziej wytrzymałe i lepszej jakości. Mam Pasodoble od Hildinga i bardo polecam

Arla20
06-07-2020, 17:59
My kupiliśmy, po wnikliwej analizie produktów na rynku i ich danych technicznych, rok temu do sypialni z firmy Hevea materac lateksowy na łóżko 160x200. Cenowo sporo wyszło (ok 2 tys.) - subiektywnie patrząc, bo są droższe, ale od razu poczuliśmy co znaczy komfort snu. W przyszłości również wybierzemy materac lateksowy :)

gwezde
09-07-2020, 13:07
Wiecie co, ostatnio się nad tym zastanawiałam. Wiadomo, ze materac za 300 zł piankowy, nie będzie tak wygodny jak porządny materac lateksowy za 2000 zł. Jednak czy rzeczywićśie materac za 2000 zł będzie tak dużo gorszy od materaca za 6000 zł? Jestem nieco w temacie bo ostatni przeglądałam sobie materace wielu firm i cenowo w sumie nie ma tutaj górnej granicy bo mozna kupić sobie materac naprawdę drogi. Trzeba sobie przekalkulować po prostu na co nas stać. Ze swojej strony polecam lóżka kontynentalne, są bardzo wygodne :)

bajprzeznet
10-07-2020, 02:11
Miałem styczność z materacami do 500-600zł i z reguły po pewnym czasie odkształcały się, traciły sprężystość oraz elastyczność - ogólnie bardzo spadał komfort użytkowania.

Sam jestem ciekaw jednak wyrobów za ok 1000-1300zł, czy jest to już rzeczywiście niezła półka czy jednak aby mieć komfort i spokój na lata trzeba wydać te 2000zł?

gawel
10-07-2020, 05:13
Miałem styczność z materacami do 500-600zł i z reguły po pewnym czasie odkształcały się, traciły sprężystość oraz elastyczność - ogólnie bardzo spadał komfort użytkowania.

Sam jestem ciekaw jednak wyrobów za ok 1000-1300zł, czy jest to już rzeczywiście niezła półka czy jednak aby mieć komfort i spokój na lata trzeba wydać te 2000zł?

Nie

https://www.ikea.com/pl/pl/p/moshult-materac-piankowy-twardy-bialy-00272331/

Diocjana
05-03-2021, 18:09
Myślę, że może Cię zainteresować materac :spam:. Sama mam i jestem bardzo zadowolona ze stosunku ceny do jakości. Bardzo dobrze działa na kręgosłup, a we wkładzie ma trzy rodzaje pianku, w tym jedną chłodzącą, która ułatwia zasypianie. Według mnie super sprawa!!!