PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z retortą w piecu na ekogroszek.



Korio11
06-12-2017, 17:31
W lipcu tamtego roku kupiłem piec na ekogroszek firmy enka 25kW. Retorta miała być obrotowa ale nie jest tak powiedzieli monterzy co centralne robili. Nie składaliśmy żadnych skarg i wgl bo sądziliśmy ze bez tego da radę. W piecu pali się jako tako ustawienia mam najlepsze jakie już mogłem próbować, tak myślę. Problem polega na tym, że po prawej i z przodu węgiel spala się dobrze a po lewej i z tyłu spada węgiel. Dziś po czyszczeniu pieca przez przypadek zauważyłem ze retorta jest luźna daje się delikatnie obracać. I Ogólnie można ją podnieść. I teraz pytanie retorta jest może jednak obrotowa tylko nie załączona a jeśli jest stała to warto wyjąc ten talerz jakby i wyczyścić kanaliki powietrzne ?

Jarecki79
06-12-2017, 18:15
Instrukcje od tej retorty Pan dostał?
Czytać się chciało, czy pyrgnięte w kąt....?
PPS - stały palnik bez obrotu, napowietrzenie przez koronkę ze szczebelkami
PPSM / PPS DUO ma głowice obrotową, napowietrzenie przez koronke nawiercaną otworkami (ten palnik jest droższy i może spalić ciut gorsze paliwa)

Jak to retorta bez obrotu pancerpola, to sa tam w instrukcji ładne fotki i opis jak czyścic, co uszczelnić, w jaki sposób za to uszczelnienie się zabrać.

Nic tylko przeczytać i wykonać. Po tej operacji sprawdzić czy nie trzeba skorygować parametrów, zobaczyć jak się pali i ewentualnie dalej dopytywać

Korio11
06-12-2017, 19:31
Nie ma żadnej instrukcji do retorty, mam jedynie instrukcję do sterownika i ogólnie tryby palenia itd, Parę razy już ją przerabiałem. Nie ma tam słowa o retorcie.