PDA

Zobacz pełną wersję : Cienka warstwa ocieplenia pod podłogówkę



Mariusz19029
08-12-2017, 15:18
Witajcie, piszę, bo mam spory problem. Jestem w trakcie dobudowy piętra do domu parterowego. Na parterze rodzice również robią remonty i tata uparł się na ogrzewanie podłogowe. Generalnie nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że chce to zrobić również w pomieszczeniach, które są nad nieogrzewana piwnica (panuje tam praktycznie cały czas temperatura 15-16*C.), a wartwa ocieplenia jakie może tam położyć to max 5 cm...
Staram się wybić mu to z głowy, ale jest ciężko, szczególnie, że "fachowcy" twierdzą, że to wystarczy...
Udało mi się jednak znaleźć płyty poliuretanowe o współczynniku przewodzenia ciepła 0,023. Czy 5 cm takiego ocieplenia mogłoby w tym przypadku wystarczyć pod podłogówkę?

semiramida
08-12-2017, 17:00
a jaka jest wysokosc garażu?

Mariusz19029
08-12-2017, 17:25
Pewnie chcesz napisać, że można ocieplić od dołu? No właśnie nie bardzo, bo piwnica ma około 170 cm i już teraz trzeba tam chodzić zgarbionym... Dodatkowo mamy tam piec więc, żeby w miarę wygodnie było dokładać to już niżej nie może być...

cezary.pl
08-12-2017, 18:04
Pewnie jastrych będzie betonowy 8cm? ale jak zamienić na anhydrytowy 5cm, to można płyty PIR dać gr. 8cm co = 12cm styropianu. Nie będzie tragedii jeśli temperatura w piwnicy będzie 16*C A może na którejś ze ścian zróbcie ogrzewanie płaszczyznowe zamiast na tej wątpliwej podłodze podłodze.

Pozdrawiam
Cezary

Mariusz19029
08-12-2017, 18:57
Wylewka będzie tradycyjna o grubości 6 cm, więc tutaj nic nie zyskam raczej. To ogrzewanie plaszczyznowe na ścianie wydaje się ciekawym rozwiązaniem muszę przyznać więc zaproponuję rodzicom.
Jeżeli jednak będą się upierac przy podlogowce to 5 cm tych płyt wystarczy czy niestety będzie skrajnie niewydajne?
Nadmienię, że łączna powierzchnia tak ogrzewana to około 23 m2. Weranda, hol i łazienka.

cezary.pl
10-12-2017, 09:55
Da się żyć z tymi 5 cm PIR-u. Też tak mam zrobione, ponad 20 lat temu, elektryczne ogrzewanie podłogowe w łazience na 7-miu cm styropianu.

Pozdrawiam
Cezary