PDA

Zobacz pełną wersję : Immergas Victrix Tera 24 Plus - opinie



tu_tek
08-12-2017, 18:20
Czy ktoś ma jakieś opinie na temat nowego pieca Immergas Victrix Tera 24?
Jestem na etapie zakupu pieca i bardzo mnie zainteresował ten model. Dom jest nowy i wg ciepło właciwe zapotrzebowanie wygląda następująco:
1. CO max: 6,9 KW
2. CO średnie: 3,3 KW
3. CO + CWU: 11 KW
a zalecany piec kondensacyjny pokazuje >13KW. Link do wyliczeń: Ciepło właściwe (http://cieplowlasciwie.pl/wynik/32gt)

Instalacja mieszana tzn. grzejniki + podłogówka.
Instalator namawiał mnie na Viessmann Vitodens 100 ale martwi mnie jego moc minimalna na poziomie 6,5KW dlatego zainteresowałem się tym Immergasem, który ma minimum na poziomie ~4KW. Ten Immergas ma też nowy wymiennik ze stali nierdzewnej więc nie ma tego problematycznego wymiennika aluminiowo-krzemowego z innych modeli tego producenta choć nie wiadomo czy nowy też nie będzie miał jakiś swoich wad :p

JUREK785
22-12-2017, 17:35
Witam też jestem ciekaw opinii na temat tego kotła , ale widać chyba jeszcze nikt nie zainstalował. Też planuje kupić własnie ten kocioł , napisz czy się na niego zdecydowałeś. Może jeszcze ktoś ?

daamiann88
25-12-2017, 09:39
U mnie miesiąc temu został zainstalowany Terra 28 dwufunkcyjny....
Co mogę o nim powiedzieć?
A no to, że na pewno bym go już nie wybrał... ze względu na odgłosy które wydaje przy załączaniu, terkocze (instalator mówi, że to przełączający się zawór). W dzień nie zwraca się na to uwagi... ale w nocy już jest upierdliwe. Chyba, że ktoś montuje kocioł w zamkniętym pomieszczeniu, to nie będzie się niosło po domu. Samo odpalenie i działanie palnika jest niemalże niesłyszalne.

Sama praca chyba także ok.
W starym, wyremontowanym domu (100m2), na kamiennym fundamencie. 30cm wełny na stropie, pod podłogą 25-30cm perlitu, ściany 40cm cegły i 5cm styropianu. W całości podłogówka. W domu 21,5C. Bez kominka. Spalanie za 24.11 do 24.12 to 211m3, więc chyba bez dramatu?
Liczę, że będzie jeszcze mniej, bo przez pierwsze dwa tygodnie po odpaleniu, były niemal ciągle otwarte drzwi (płytki, malowania, itd)

JUREK785
25-12-2017, 10:27
Dziękuję za odpowiedź , jeśli chodzi o odgłosy to raczej mi nie będzie przeszkadzać bo kocioł będzie w piwnicy w zamkniętej kotłowni. Ja jeszcze swojego nie kupiłem więc jeśli ktoś jeszcze kpił taki kocioł to proszę podzielić się wrażeniami. Do wyboru tego kotła przekonuję minie cena , gwarancja 5 lat i oczywiście trzech serwisantów w najbliższej okolicy Mój dom według Ciepło właściwe http://cieplowlasciwie.pl/wynik/34i1

tu_tek
18-01-2018, 12:09
Zdecydowałem się na ten piec właśnie ze względu na 5 lat gwarancji i przystępną cenę. Model ten ma również zmieniony wymiennik więc może nie będzie miał wad poprzednika.
Piec na razie tylko wisi, nie został uruchomiony ze względu na opieszałość gazowni w zagazowaniu przyłącza. Mój instalator mówił, że po mnie instalował jeszcze u jednej osoby ten piec i nie było problemów. Fajne jest to, że posiada w standardzie pogodówkę i moduł do sterowania smartfonem. Niby bajery bez których można się obejść ale Viessmann każe za to dopłacać.
Myślę, że jeśli chodzi o opinie użytkowników z eksploatacji to trzeba będzie jeszcze poczekać jak to zwykle z nowościami. Może jakiś instalator podzieli się jeszcze swoimi opiniami na podstawie swoich doświadczeń.

JUREK785
18-01-2018, 12:15
A możesz dać namiar gdzie kupiłeś ten kocioł ? Właśnie się przymierzam do kupna. A powiedz mi jeszcze czy w komplecie z kotłem jest czujnik temperatury c.w.u? czy trzeba go dodatkowo dokupić

daamiann88
20-01-2018, 07:32
Fajne jest to, że posiada w standardzie pogodówkę i moduł do sterowania smartfonem. Niby bajery bez których można się obejść ale Viessmann każe za to dopłacać.

Pogodówka? moduł do sterowania smartfonem? To nie jest w standardzie, te graty dokupuje się osobno. Ile zapłaciłeś za kocioł?

JUREK785
20-01-2018, 07:42
Pogodówka? moduł do sterowania smartfonem? To nie jest w standardzie, te graty dokupuje się osobno. Ile zapłaciłeś za kocioł?
też mi się wydawało że to trzeba dodatkowo dokupić

tu_tek
21-01-2018, 20:09
Być może źle się wyraziłem. Zapewne sprzedawcy chodziło o sondę zewnętrzną, a ja skojarzyłem z pogodówką. Rozumiem, że to nie to samo?
Piec kupowałem w lokalnym sklepie hydraulicznym, a jego cena to 5500 z zasobnikiem 125L.

lkkig
11-02-2018, 06:47
Ktoś orientuje się czy Victrix Tera 24 posiada funkcję podtrzymania temperatury wody w układzie? Chodzi o to że po osiągnięciu zadanej temperatury piec nie wyłącza się zupełnie tylko cały czas utrzymuje niska temperatury cyrkulujac wode w instalacji.
Czy warto do układu mieszanego łączyć ten piec z pogodowka?

matiix
02-10-2018, 21:42
Zdecydowałem się na ten piec właśnie ze względu na 5 lat gwarancji i przystępną cenę. Model ten ma również zmieniony wymiennik więc może nie będzie miał wad poprzednika..

I jak uruchomiłeś zadowolony jesteś.

JUREK785
02-10-2018, 22:46
Ja uruchomiłem ten kocioł w lipcu, jak narazie wszystko ładnie pracuje, jak dla mnie to jest super i cena przystępna no i oczywiście 5 lat gwarancji. Serwis mam tez blisko, mam nadzieje że będzie się dobrze sprawował .

jaroWy
03-10-2018, 06:06
"Model ten ma również zmieniony wymiennik więc może nie będzie miał wad poprzednika."
Jakie wady miał poprzednik? Jaki model jest poprzednikiem Tery?

matiix
03-10-2018, 06:57
Jakie wady miał poprzednik? Jaki model jest poprzednikiem Tery?

Wymiennik krzemowo- coś tam. Ale chłopaki tu na forum mają vitrixt 12tt po 3 i 4 lata i nie ma żadnych problemów.
Mi w Krakowie za co roczny przegląd vitrixa 12 krzyczą po 400zł.

jaroWy
03-10-2018, 19:56
Też mam Victrixa 12 (uruchomiony w sierpniu) i poza gorszymi warunkami do wyczyszczenia wymiennika (robi to serwisant:)) nie znalazłem rzetelnych informacji o wadach konstrukcji AlSi. Mieszkam pod Krakowem i mam tańszego serwisanta. Namiary na priv jak chcesz.

matiix
03-10-2018, 20:27
Tak podaj namiary. A piec gdzie kupowałeś.

jaroWy
04-10-2018, 20:42
Kupiłem w kotlykatowice.pl ale przez telefon dostałem lepszą cenę niż na sklepie internetowym. 5500 kocioł, zasobnik 160 i CAR V2. Dałem na priva numer do serwisanta.

matiix
04-10-2018, 21:15
Dzieki widziałem. Ile masz metrów rurki w podłogach lub ile m2 do grzania, oraz czy jakieś dodatkowe grzejniki.
Ciekawe jak masz rozwiązaną kotłownie bo mi chcą zamontować 2 zestawy mieszające ale się przed tym bronie.

jaroWy
05-10-2018, 20:05
Mam 140 m² , ponad 800 m pexa. Dwa rozdzielacze (parter, poddasze) zasilane prosto z kotła. Żadnych pomp czy układów mieszających. Z każdego rozdzielacza podłaczone po jednym grzejniku "drabince" - z elektryczną grzałką. Zapytaj co mają mieszać te zestawy?

matiix
05-10-2018, 21:11
140m podłóg i tylko 800m pexa ?? Ja mam 155m2 podłóg i rozłożone 1300mb pexa.
jaki mas z projekt domku to popatrze na parametry i wymiary domku twojego. A garaż też masz w podłogówce ??

dmilek78
01-06-2019, 15:33
witam serdecznie i odgrzewam pytanie, jak wam się użytkują te kotły immtergas tera 24? ja osobiscie mam od 2,5 roku exa 24 w soim domu póki co bardzo oszczędny i zero problemów , raz na rok serwisant do wyczyszczenia/wyregulowania kotła. Natomiast znajomy teraz jest na etapie zakupu kotła i ma zagwozdkę czy kupić nową tere 24 jednofunkcyjna czy starsza ale sprawdzoną exa 24?

mój dom około 200m2 pietrowy,ogrzewanie kaloryfery i woda do zasobnika 180 l koszty miesięczne gazu w sezonie grzewczym miedzy 340-460 zł/ mam założony czujnik temperatury zewnętrznej oraz IMMERGAS AMICO REMOTE CONTROL CAR V2 bezprzewodowy tak samo chce doradzić koledze żeby dokupił czujnik temperatury zewnętrznej


ktoś pomoże?

Merik74
04-08-2019, 21:48
witam serdecznie i odgrzewam pytanie, jak wam się użytkują te kotły immtergas tera 24? ja osobiscie mam od 2,5 roku exa 24 w soim domu póki co bardzo oszczędny i zero problemów , raz na rok serwisant do wyczyszczenia/wyregulowania kotła. Natomiast znajomy teraz jest na etapie zakupu kotła i ma zagwozdkę czy kupić nową tere 24 jednofunkcyjna czy starsza ale sprawdzoną exa 24?

mój dom około 200m2 pietrowy,ogrzewanie kaloryfery i woda do zasobnika 180 l koszty miesięczne gazu w sezonie grzewczym miedzy 340-460 zł/ mam założony czujnik temperatury zewnętrznej oraz IMMERGAS AMICO REMOTE CONTROL CAR V2 bezprzewodowy tak samo chce doradzić koledze żeby dokupił czujnik temperatury zewnętrznej


ktoś pomoże?


Witam
Dołączam się w temacie i proszę o poradę , dom 186m2 link do audytu domku http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5wfa Hydraulicy polecają Immergas Exa bo ponoć z tera bardziej awaryjny a exa sprawdzony , przy czym martwi mnie moc minimalna te 5.7kw gdzie u mnie w audycie wychodzi przy temp.1.5st przeciętnie zapotrzebowanie 5.3kw więc jak będzie +10st to boję się ze kocioł będzie taktował a nawet jeśli nie to spalał więcej gazu i nie wiem czy szukać czegoś z mniejszą mocą minimalną czy się tym nie przejmować ? co o tym sądzicie ?

Merik74
06-08-2019, 10:12
Witam
Dołączam się w temacie i proszę o poradę , dom 186m2 link do audytu domku http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5wfa Hydraulicy polecają Immergas Exa bo ponoć tera gorszy a exa sprawdzony , przy czym martwi mnie moc minimalna te 5.7kw gdzie u mnie w audycie wychodzi przy temp.1.5st przeciętnie zapotrzebowanie 5.3kw więc jak będzie +10st to boję się ze kocioł będzie taktował a nawet jeśli nie to spalał więcej gazu i nie wiem czy szukać czegoś z mniejszą mocą minimalną czy się tym nie przejmować ? co o tym sądzicie ?
Jakie sa roznice miedzy nimi i ktory lepszy ???

baczek007
22-01-2021, 19:09
Kupiłem za namową hydraulika dwa piece immergas VitriX tera 24. Do jednego z nich dokupiłem DIM (rozdzielacz czy jak to się nazywa), żeby mieć dwie niezależne strefy. Piece działają dopiero 3 miesiące i na tak krótki okres co mogę powiedzieć.
Instalator (uruchamiacz), który do mnie przyjechał chyba ma wiedzę średnią. Szczególnie maił duże oczy widząc DIMa.
Z jednego pieca kapała woda. Wg mnie ma wadę fabryczną, słabo zamontowana rurka do podłączana do zasilania wody. Rurka ma oring i zabezpieczona jest blaszką, przy poruszeniu rury z wodą może lekko się przesunąć i kapie. Po dociśnięciu rurki problem ustąpił.
Bardzo ciche jak pracują. Nie ma porównania do junkersa, którego też mam. Immeragsy po prostu milczą.
Co do zużycia gazu, nie mam z czym porównać. Oba zużywają porównywalną ilość gazu, grzeją też porównywalną powierzchnię, tyle, że jeden ma rozdzielacz hydrauliczny.