PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie z ułożenia blachodachówki - prośba o opinie



TomekNedza
09-12-2017, 10:07
Witam serdecznie

Chciałem zapytać tu specjalistów i poprosić o opinię na temat ułożenia mojego dachu.
W trzech miejscach najbardziej widać odstawanie. Ekipa która to układała mówiła, że blacha sie ułoży i potem się to dociągnie wkrętami.

Trochę inaczej sobie to wyobrażałem, że taką blachę podczas przymierzania się prostuje i jak pasuje, i nie odstaje to się przykręca.
Co Wy na to?

http://www.audiophilus.republika.pl/20171202_093332.jpg

mariober
10-12-2017, 11:41
rozumie że do blachodachówka modułowa ? jeżeli masz instrukcje montażu sprawdź jak powinna być mocowana bo te wkręty wszędzie to tragedia !!! źle zrobiony dach !!!

tomraider
10-12-2017, 11:56
Witam serdecznie

Chciałem zapytać tu specjalistów i poprosić o opinię na temat ułożenia mojego dachu.
W trzech miejscach najbardziej widać odstawanie. Ekipa która to układała mówiła, że blacha sie ułoży i potem się to dociągnie wkrętami.

Trochę inaczej sobie to wyobrażałem, że taką blachę podczas przymierzania się prostuje i jak pasuje, i nie odstaje to się przykręca.
Co Wy na to?

http://www.audiophilus.republika.pl/20171202_093332.jpg

Odstawanie blachy to wada raczej estetyczna, interesuj się wadami funkcjonalnymi(geometria , wentylacja), czyli jak wykonano wentylację połaci (wstaw zdjęcia okapu i kalenicy), zastosowali gąbki pod blachą gąsiorów czy prawidłowo taśmę kalenicową? jak obrobiony komin i wyłaz ? jest kratka wentylacyjna w okapie ? rynna prawidłowo zamocowana(zdjęcia z boku) . na zdjęciu widać komin systemowy z wkładem ceramicznym, bezpośrednio nad odcinkiem wyczystki jest trójnik czyli błąd, powinien być między nimi odcinek prostej rury , tak się robi ze względu na wysokiej tem w trójniku. więcej błędów nie widzę bo za mało zdjęć.Wstawiaj foty a może uda się uniknąć następnych błędów.

TomekNedza
10-12-2017, 14:52
Dziękuję za odzew.
Po przeczytaniu Waszych wpisów szybko pojechałem zrobić więcej zdjęć.
Nie znam szczegółów jaki materiał był dokładnie stosowany. Dowiem się i napiszę. Jutro postaram się jeszcze wrzucić dokładne zdjęcia kalenicy i okapu.

Zapytam jeszcze o pasy z góry do dołu które najlepiej widać na zdjęciu 1 i 2, to pewnie w miejscu nachodzenia jednego arkusza na drugi ale jakoś ich nie widać po drugie stronie dachu.


Oto zdjęcia (trochę jest śniegu ale zrobię takie jak śnieg zniknie):
www.audiophilus.republika.pl/20171210_151443.jpg
www.audiophilus.republika.pl/20171210_151453.jpg
www.audiophilus.republika.pl/20171210_151511.jpg
www.audiophilus.republika.pl/20171210_151640.jpg
www.audiophilus.republika.pl/20171210_151744.jpg
www.audiophilus.republika.pl/20171210_151828.jpg
www.audiophilus.republika.pl/20171210_151844.jpg
www.audiophilus.republika.pl/20171210_151912.jpg
www.audiophilus.republika.pl/20171210_152033.jpg
www.audiophilus.republika.pl/20171210_152101.jpg
www.audiophilus.republika.pl/20171210_152301.jpg

tomraider
10-12-2017, 16:13
Dziękuję za odzew.

Proszę bardzo.
zauważyłem dwa błędy do naprawy, podmurowana do samej membrany ściana szczytowa-klasyczny błąd brak miejsca na ocieplenie styro od góry ściany szczytowej, oraz w kominie brak otworów na przestrzał do wentylacji otuliny z waty ocieplającej wkład ceramiki. Poczytaj na ten temat i popraw.

abc250693
10-12-2017, 16:31
Tutaj ewidentnie widać że pan piszący temat szuka dziury w całym. A co do odstających blach winna może być fabryka i transport no i nie umiejętne przenoszenie i rozładowywanie arkuszy blachy z tira lub dużego auta itd..

Ps. Nie znamy też szczegółów co dekarz miał zrobić na dachu, jak samą blachę to przyczyny podałem wyżej.

tomraider
10-12-2017, 16:42
Tutaj ewidentnie widać że pan piszący temat szuka dziury w całym. A co do odstających blach winna może być fabryka i transport no i nie umiejętne przenoszenie i rozładowywanie arkuszy blachy z tira lub dużego auta itd.. .

Zapłacił i ma być równo tak u innych (czyli można i się da) jak blachy były pogięte w transporcie to dekarz powinien powiedzieć to inwestorowi i reklamować dostawę ,jak sami pogieli (najprawdopodobnie) przy rozładunku czy montażu to cicho siedzieli licząc że inwestor się nie zorientuje.

photos
10-12-2017, 19:29
To jest blacha w dlugich arkuszach nie modulowa. Ewidentnie widać łączenia. Germania z blachotrapezu lub finezja z Floriana. Finezja bardzo ladnie się składa, grmania nie wiem nie widziałem na żywo. Ale nie wydaje mi się zeby to był błąd producenta, raczej źle przenoszona, albo wkrety nie wtym miejscu co potrzeba. Ale na zdjęciach widać poodginane krawędzie na łączeniu, żle przenosili.Ogólnie estetyka tego dachu na duży minus. Obróbki wiatrownic podwójne. Ogólnie mało kto robi taki parapet na blasze, bo innaczej tego nie nazwe. A jesli już to powinna być jeszcze jedna obróbka pod blachodachówką, tak zwana rynienka. Przy duzych przetłoczeniach pod ten parapet nawieje sniegu i to wszystko bedzie szło pod blache. Gasior na blasze też faluje, na samej górze widać różne dlugości fali blachodachówki.

Kamil30cm
10-12-2017, 20:50
Widać na forum sami eksperci co to nie oni , co tu jest żle itd. Ale sami nic nie potrafią jedynie krytykować, no ale cóż szukają jak najtaniej a potem drążą i patrzą na czym by tu obciąć dekarzowi. Jeśli jest to modułowa germania to współczuję bo większej lipy niż to nie widziałem. Jest to tak delikatny materiał po którym nie da się chodzić. Co do wiatrownic to według mnie mistrzostwo świata ponieważ wykonane z jednego elementu jedynie by szpeciły i falowały. Za 15 -20 lat będziesz dach malował, a kto wie może remontował bo membrana dłużej nie wytrzyma. Nad deski papę i dachówkę nie da- masz spokój na 50 lat co najmniej

tomraider
10-12-2017, 22:03
. Co do wiatrownic to według mnie mistrzostwo świata ponieważ wykonane z jednego elementu jedynie by szpeciły i falowały.

Mi się też podoba takie wykonanie, dołożyłbym tylko rynienkę pod blachodachówką ( jak wspomniał photos).

photos
11-12-2017, 06:37
Ale ja tez jestem za takimi obrobkami. Napisalem ze podwokne a ppwinnu byc potrokne z rynienka