PDA

Zobacz pełną wersję : Defro komfort eko 12 kW- pomoc w ustawieniach



Dorka8068
11-12-2017, 15:35
Witam. Od tej zimy jestem posiadaczką pieca Defro komfort eko 12 kW. Proszę o pomoc w ustawieniach. Z racji braku możliwości przechowania w tym roku ekogroszku w większej ilości jestem zmuszona palić pelletem-mozna zakupić go na bieżąco i jest suchy. Pali się świetnie tylko niestety na dobę potrafi wypalić 50 kg przy temperaturze na dworze około 0 :-(.
Moje aktualne ustawienia: Praca podawanie12 s, przerwa 70 s, wentylator 25%,
podtrzymanie podawanie 20 s przerwa 8 minut.
Piec pracuje w ręcznych ustawieniach gdyż na PID nie osiąga zadanej temperatury.

Może ktoś też pali pelletem i ma już swoje doświadczenia .
Z góry dziękuję

mtdeusz
11-12-2017, 18:54
Mój dolniak z taczką szamotu żużywa 12kg węgla śląskiego i dwa łupiki drewna na 4h przy 80 stopniach i nic nie kopci przy rozgrzewaniu domu.
Moc 12kw.
Ten pelet u ciebie się kisi a nie spala i stąd takie gigantyczne żużycie.

Pello
15-12-2017, 14:53
Witam. Od tej zimy jestem posiadaczką pieca Defro komfort eko 12 kW. Proszę o pomoc w ustawieniach. Z racji braku możliwości przechowania w tym roku ekogroszku w większej ilości jestem zmuszona palić pelletem-mozna zakupić go na bieżąco i jest suchy. Pali się świetnie tylko niestety na dobę potrafi wypalić 50 kg przy temperaturze na dworze około 0 :-(.
Moje aktualne ustawienia: Praca podawanie12 s, przerwa 70 s, wentylator 25%,
podtrzymanie podawanie 20 s przerwa 8 minut.
Piec pracuje w ręcznych ustawieniach gdyż na PID nie osiąga zadanej temperatury.

Może ktoś też pali pelletem i ma już swoje doświadczenia .
Z góry dziękuję

Defro Komfort Eko jest na węgiel - ekogroszek, nie na pellet. Nic dziwnego, że na pellecie jest nieustawny.

Pzdr

timon120777
15-12-2017, 20:11
sporo ryzykujesz paląc samym peletem w kotle na ekogroszek
PID zazwyczaj oscyluje wokół zadanej - skoro nie chce jej osiągnąć to wystarczy niewielka korekta współczynnika mocy albo zmiana czasu podawania o 1sek

jak nie ma strażaka odradzam ten pelet bo może się stać tragedia