PDA

Zobacz pełną wersję : Galmet Genesis KPP 24kw EK-GT - prośba o pomoc w ustawieniach



mzb84
11-12-2017, 20:06
Witajcie,

od miesiąca jestem posiadaczem pieca na pellet z serii Genesis KPP firmy Galmet. Jest to piec 5 klasy o mocy 24kW z palnikiem hybrydowym Pellas X. Niestety mam ogromny problem z jego ustawieniem, przez co piec po prostu żzera pellet jak oszalały! Serwisant twierdzi, że to normalne. Dla mnie spalanie 60kg pelletu na dobę nie jest normalne.

Powierzchnia domu do ogrzania to 220m2. Dom jest z cegły, ma 3 poziomy - piwnica, parter i poddasze. Ściany mają grubość 40cm i są ocieplone 20cm styropianem. Na dachu jest 25 cm wełny (15+10). W domu na każdym poziomie są grzejniki - w sumie 22 sztuki, w tym 4 kanałowe i 18 płaskich Purmo. Okna są nowe, trzyszybowe, drzwi drewniane, dobrzez docieplone. Piec na razie nie jest podłączony do instalacji c.w.u. Piec nie ma też podłączonego czujnika pogodowego. Chodzi na pompie Grundfos Alpha 2l z podnoszeniem na 6m.

Jakie powinien mieć ustawenia, żeby mnie nie puścił z torbami? Będę wdzięczny za pomoc!

pzdr
mz