PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana kocioł gazowy na CO miejskie



Cameyo
13-12-2017, 21:15
Cześć,

mieszkam mieszkaniu w budynku wielorodzinnym, które ogrzewane jest kotłem gazowym.

Kocioł sterowany jest sterownikiem elektronicznym zdalnym zlokalizowanym w najszybciej wyziębiającym się pokoju,

Wszystkie grzejniki mają założone termostaty wyregulowane do komfortowej temperatury w każdym z pomieszczeń.

Generalnie jestem bardzo zadowolony ze swojego systemu, ponieważ działa tak jak od niego oczekuję. Jednakże wspólnota postanowiła wyposażyć budynek w CO miejskie, co wymusza pewne zmiany.

Pion zostanie podłączony w miejscu aktualnego kotła i aktualna instalacja oraz grzejniki zostaną zachowane. W związku z tym, że cenię sobie możliwość wyłączania CO tzn. podczas urlopu ustalam temp. min 14stopni, to kocioł gazowy połączony ze sterownikiem nadaje się do tego idealnie. Chciałbym zachować taką użyteczność przy miejskim CO. Do głowy przyszły mi 2 rozwiązania:


Wymiana głowic na głowice danfoss eco 2018 programowane przez Bluetooth w każdym pomieszczeniu - drogo i dostępne są tylko białe.
Przed licznikiem przepływu / ciepłomierzem zamontować zawór sterowany elektronicznie uruchamiany przez aktualnie posiadany sterownik (aktualnie współpracujacy z kotłem gazowym) np. https://www.kelvintech.pl/prodView,7724,448,zawor-strefowy-2-drogowy-dn25-z-silownikiem-honeywell-v4043h1122-u-instalacje-grzewcze,PL#a



Co myślicie?