PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w ocenie mieszkań !!! POZNAŃ PODOLANY STRZESZYŃSKA JASIELSKA



Beliar
14-12-2017, 22:06
Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów, zagościłem na waszym forum w celu oceny, oczywiście waszej oceny, mieszkań które z dziewczyną bierzemy pod uwagę, oczywiście uwagę kupna, chciałbym sięgnąć waszych porad oraz wszystkich za i przeciw każdego z mieszkań, które przedstawię

1. https://www.otodom.pl/oferta/nowe-budownictwowysoki-standard2-pokoje-ID3ldeQ.html#gallery[2]

2. https://www.otodom.pl/oferta/poznan-podolany-nowsze-mieszkanie-wysoki-standard-ID387W8.html#gallery[1]

Sylw.
15-12-2017, 06:47
Lokalizacji nie oceniam.Rozumiem , że miejsce parkingowe jest.
Mieszkanie nr 1 (te na parterze) co mnie osobiście w nim nie podoba to (zaznaczam to moja ocena subiektywna):
a) parter- to najbardziej na minus
b) mniejsze możliwości aneksu niż w mieszkaniu nr 2
c) ta prowizoryczna garderoba w sypialni - mała i taka "na wierzchu"-no ale to można zmienić
Mieszkanie nr 2- brakuje mi info (chyba, ze nie doczytałam) powierzchni pokojów, wystawa okien na która stronę świata, plusy tego mieszkania:
a) nie parter
b) lepsze możliwości aneksu-więcej blatów
c) wydaje mi się że sypialnia jest większa

Nie wiem co z piwnicą w tych mieszkaniach. W drugim mieszkaniu rower na balkonie- sugeruje brak piwnicy, a piwnica przydaje się bardzo.
Nie wiem, też co jest w przedpokojach -szafa, lustro, zero mebli? I jaka głośność -mieszkania ciche?
Widok z okien wydaje się brzydszy w przypadku mieszkania nr 2 i oby nie był na północ.Z mieszkania nr 1 widok jest na zieleń- co tam jest? Działki rekreacyjne? Czy to co tam jest może być potencjalnym źródłem niegodności? -np. hałas, Jeśli tam jest zwykła zieleń to pewnie w przyszłości coś wybudują. I zapoznałabym się w tym przypadku z tym co tam może w przyszłości być wybudowane- jak supermarket to katastrofa w przyszłości.A jeśli to teren pod zabudowę a nigdy nie wiadomo co wybudują to wolałabym już wybudowany blok pod nosem.

Nie ma pokazanej łazienki, wc- w mieszkaniu nr 2. Dużym plusem mieszkania nr 1 jest to, że do zamieszkania jest od zaraz bo meble zostają.
Biorąc pod uwagę, że ja nie nadaję się, aby mieszkać na parterze nie wybrałabym tego mieszkania. To też zawsze większe koszty ubezpieczenia takiego mieszkania, może okazać się chłodniejsze. Nie wiem jak niski jest to parter, ale są mieszkania na tak niskim parterze, że z poziomu chodnika można się włamać.No i włamania bym się bała, albo tego, ze mi jakiś zboczeniec latem przez otwarty lufcik się dostanie do środka. Najczęściej łupem złodziei padają mieszkania na parterze.W domu to ja muszę się czuć przede wszystkim bezpiecznie, mój dom= mój azyl.
Ponadto biorąc pod uwagę możliwości mieszkania nr 2 wybrałabym je, mimo, że doszedłby koszt jego meblowania.Lepszy aneks, sypialnia daje więcej możliwości niż w mieszkaniu nr 1. A te ciemne fronty mebli a aneksie można zawsze wymienić, bo przyjemniejsze kolorystycznie jest mieszkanie nr 1. Ale to też można zmienić, zatem skupiłam się na funkcjonalności mieszkań.