PDA

Zobacz pełną wersję : Dach 4 -spadowy - wycena pracy + płaska blachodachówka?



rafhi
15-12-2017, 17:19
Witam, obecnie jestem na etapie dogrywania tematu z moim dachem. tzn. zamówienia wiezby, znalezienia ekipy i pokrycia.

Dach jest 4 spadowy o pow. 220 m2 ( dzielony na 2 części - dom pietrowy i obok garaż 2 stanowiskowy). Kąt nachylenia 20%, eden komin i wyłaz, bez żadnych dodatkowych okien (poddasze nieużytkowe)


Plan jest taki by zrobić dach z blachodachówki, deskowanie pełne zrobić tylko nad częścią mieszkalną, membrana. Bez papowania.

Wstępne wyceny na materiał to 7 tys. zł za wiezbe z deską czołową, łatami i kontrłatami.

Teraz robocizna za wciągniecie i zbicie wiezby - 5000 zł czyli jakieś 23 zł/m2

Za pokrycie dachu blachodachówką, wraz z obrobkami - generalnie wszystko co wymieniłem - 8500 zł czyli jakieś 38,50 zł/m2

Szukając po forum znalazłem wątki ale trochę stare, może ktoś z Was ostatnio miał temat na tapecie ? Co myślicie czy ceny są dobre ? akceptowalne czy można znaleźć taniej przy zachowaniu odpowiedniej jakości robót ?

Drugie pytanko ciekawi mnie ta blacha modułowa Novatik Premium:

http://www.novatik.pl/produkty

czy ktoś może powiedzieć coś na ten temat ? jakie doświadczenia z tym produktem ? czy przy 20 % będzie to dobrze wyglądać ?

Trochę mało znany producent i mało info o samej strukturze tej blachy i warstwach....do wyboru mam jeszcze murano z budmatu - produkt raczej sprawdzony i jednak bardziej renomowany.