PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz do 900w



JarekMad
17-12-2017, 20:31
Chciałbym kupić sobie nowy odkurzacz. Niestety dziś można dostać tylko odkurzacze do 900w. Chciałbym was zapytać o doświadczenia z takimi odkurzaczami w porównaniu ze sprzętem, który ma ponad 2000w.

CafeDelTom27
17-12-2017, 20:54
Mam taki odkurzacz 900w i lepiej ciagnie niz te 1600-2000w.na dodatek jest bardzo cichy

JarekMad
27-12-2017, 10:00
No i kupiłem odkurzacz. ZELMER ZVC425XT, narazie mam bardzo pozytywną opinię. Niby moc mniejsza, a ciągnie lepiej niż mój stary odkurzacz 1500W. Za to ciekawostką jest to, że silnik znacznie mniej się grzeje i tutaj bym szukał utrzymania siły ssania przy mniejszej mocy.

bladyy78
27-12-2017, 11:24
Ostatnio kupiłem dwa nowe odkurzacze jeden do domu marki dyson który ma 750W, drugi warsztatowy do garażu najtańszy z Castoramy który ma 800W. Wcześniej miałem w domu odkurzacz 1600W, a w garażu warsztatowy tez z Castoramy 2400W. Wcześniej jak pamiętam gdy kupowało się odkurzacze zawsze patrzyło się na to ile ma watów im więcej tym sił ciągu była lepsza. Teraz gdy kupowałem nowy odkurzacz trochę się obawiałem ze ten który mi się spodobał miał tylko 750W ale gdy go załączyłem to ssawka przykleiła mi się do podłogi tak ze nie dało się jej oderwać, Moc ssania ma kilkukrotnie większa niż stary dwa razy mocniejszy odkurzacz. Druga podobna sytuacja była z odkurzaczem warsztatowym stary się zjarał ale jak chodził to trzeba było używać słuchawek tak wył a siły ssąca była słaba. Nowy zaś mimo ze jest 3 krotnie słabszy ciągnie kilkukrotnie lepiej i jest cichutki. Powiem więcej uważam ze te nowe odkurzacze teraz powinny mieć po max 500W a i tak będą miały lepszy ciąg niż te stare. W starym odkurzaczu miałem regulacje mocy ssania w nowym tego nie mam i niestety przydało by się to bardzo zbyt duża siła ssania utrudnia odkurzanie.