PDA

Zobacz pełną wersję : Spękania w dyperbicue



donarcy
18-12-2017, 11:59
Witam,

Wykonujemy izolacje pionową fundamentów. Po nałożeniu drugiej warstwy dysperbitu pojawiły się spękania na jego powłoce. Czy są one niebezpieczne? Jaki jest powód ich wystapienia. Czy poprawiać powłokę? I pytanie czy bać się zmarźniętych bloczków przy nakładaniu dysperbitu? Zdjęcia sytuacji poniżej:

403393
403392

DEMCIA
18-12-2017, 12:19
Dysperbit stanowi wodną dyspersję asfaltów. Jest w nim m.in. woda. A Ty to na zamarznięte bloczki kładziesz :) i pewnie jeszcze koło 0 stopni jest..powodzenia :)
Przeczytaj sobie kartę techniczną produktu

CityMatic
18-12-2017, 12:39
Witam,

Wykonujemy izolacje pionową fundamentów. Po nałożeniu drugiej warstwy dysperbitu pojawiły się spękania na jego powłoce. Czy są one niebezpieczne? Jaki jest powód ich wystapienia. Czy poprawiać powłokę? I pytanie czy bać się zmarźniętych bloczków przy nakładaniu dysperbitu? Zdjęcia sytuacji poniżej:

Tak jak kolega wspomniał: Temperatura stosowania:od + 5 C do + 25 C
ponadto Podłoże powinno być czyste, suche lub matowo-wilgotne, gładkie, oczyszczone z tłuszczu, powłok malarskich, nacieków i innych substancji zmniejszających przyczepność. Podłoże betonowe należy uprzednio zagruntować rozcieńczonym DYSPERBIT-em, w proporcji 1:1 z wodą.
Może okazać się, że Twoje prace malarskie są o przysłowiowy kant d...... zgodne z kartą techniczną nie dając jakiejkolwiek gwarancji, że spełnią jakiekolwiek Twoje oczekiwania co do zastosowanej izolacji.

jaromkv
03-02-2018, 13:09
Czy dysperbit lub inne izolacje pionowe są konieczne ? Pytam, bo aura zimowa, będę wylewał ściany fundamentowe i wiadomo będą one wilgotne. Jeśli położę, to pewnie mi to odpadnie w krótkim czasie. Szkoda więc czasu i pieniędzy.
W zasadzie wykop miałem tylko pod ławy fundamentowe, ściany fundamentowe wyciągnięte mam powyżej gruntu, będą obsypane z zewnątrz. Wokół domu będę miał nasyp aby zachować grubość warstwy przemarzania gruntu.

CityMatic
03-02-2018, 13:46
To pomalujesz wiosną, przecież nie będziesz teraz obsypywał ścian fundamentowych.

jaromkv
03-02-2018, 14:05
To pomalujesz wiosną, przecież nie będziesz teraz obsypywał ścian fundamentowych.

Właśnie chciałem obsypać z zewnątrz aby nie ryzykować jakiegoś pęknięcia ściany przy zagęszczaniu wewnątrz.

wg39070
03-02-2018, 14:13
Dysperbit jest do bani! Zastosowałem to łajno i ...kasa w błoto.

jaromkv
03-02-2018, 14:18
Dysperbit jest do bani! Zastosowałem to łajno i ...kasa w błoto.


Tu już nie chodzi o sam dysperbit, ale większość tych izolacji typu Izohan WM w takich warunkach się nie da nakładać. Zastanawiam się tylko czy jest to u mnie niezbędne.

CityMatic
03-02-2018, 16:18
W Twoim przypadku będzie to zabezpieczenie przed bezpośrednim działaniem wilgoci (nie wody) zawartej w gruncie. Zapewne na tym gruncie coś posadzisz, dysperbit daje dość trwałą powłokę dla takiego zabezpieczenia przed wilgocią gruntu i roślin. Stosowanie go jako izolacja przeciw wodna mija się z celem do tego są inne środki. Ja bym zasypał do 1/3 wys i poczekał do wiosny. Do tego czasu ta ilość zagęści się sama bardziej niż to sam zrobisz chyba, że będzie mróz.

Andrzej733
03-02-2018, 17:28
Jak masz ściany lane z betonu i nie masz bagna na działce to nie musisz izolować ścian fundamentowych.
A jak juz chcesz coś kombinować to wyczaj kilka dni na plusie (beton nie może być zmrożony) i spryskaj ścianę np. Aida Kiesol albo jakis preparat o właściwościach krystalizujacych np. cr 90 (można to kłaść na świeży beton, więc beton będzie wydzielał ciepło to jak okryjesz całość folią to będzie dobrze

jaromkv
03-02-2018, 18:04
Jak masz ściany lane z betonu i nie masz bagna na działce to nie musisz izolować ścian fundamentowych.
A jak juz chcesz coś kombinować to wyczaj kilka dni na plusie (beton nie może być zmrożony) i spryskaj ścianę np. Aida Kiesol albo jakis preparat o właściwościach krystalizujacych np. cr 90 (można to kłaść na świeży beton, więc beton będzie wydzielał ciepło to jak okryjesz całość folią to będzie dobrze

Na działce mam glinę. Po wykopaniu ław było sucho...wiadomo, że jak napada to trochę wody stoi. Sciany mam lane z betonu. Nie będę miał żadnego naporu wody na ściany bo tak jak wspomniałem muszę sporo podsypać. Prawie metr nasypu z każdej strony.

Czy na takie świeże ściany można dać od razu styropian, folia i zasypać ?

tą izolację chyba sobie daruje bo tak nic z tego nie będzie. Teraz temperatury około zera więc robić można, a przy takiej pogodzie nie ma szans aby ściany nie były wilgotne.

samotnik
03-02-2018, 18:41
W Twojej sytuacji dysperbit nie ma sensu. W ogóle, raczej nigdy nie ma. Zadbaj o dobrą izolację poziomą nad ścianą fundamentową i wystarczy.