PDA

Zobacz pełną wersję : Taurus G 121m2 - pierwsze podjęte kroki



DjPogodny
19-12-2017, 20:33
Witam szanownych Klubowiczów.

Nie wiem dlaczego dopiero teraz założyłem tu konto...
Kopalnia wiedzy udostępniana przez Was fachowców i chęć niesienia pomocy - szacunek!

Posiadam działkę o delikatnym spadku:

403474

Długo z żoną przeglądaliśmy katalogi domów, gdzie priorytetem był dla nas dom z pełnym piętrem i pokojem na parterze mając na uwadze wykończenie piętra w późniejszym terminie.

Spodobał nam się projekt Taurus G o powierzchni 121m2:

403475

Piętro pozostaje bez zmian,

403477

Jedyne zmiany jakich dokonamy to:

403478

Tak wygląda plan zagospodarowania:

403479

Dokumenty/wnioski o warunki techniczne przyłącza energetycznego/wodnego/gazowego wysłane.
W marcu planowana jest realizacja przyłącza, pod koniec roku powinienem otrzymać projekt z zakładu gospodarki komunalnej dotyczącej przyłącza wodnego...

W tym tygodniu Pani architekt złożyła dokumenty do starostwa o pozwolenie na budowę - na realizację tej dość kosztownej inwestycji muszę wspomóc się kredytem, jak pewnie większość z nas :)

W temacie będę aktualizował co udało mi się poczynić, będę prowadził dokładną dokumentację fotograficzną.
Generalnie mam milion pytań i nie wiem od czego zacząć :D

Na pewno na tym etapie czeka mnie dokładna analiza jakich materiałów chcę użyć do budowy domu.
Już na wstępie natrafiłem na temat dotyczący płyty fundamentowej - średnio kilka tysięcy drożej wychodzi od tradycyjnych szalunków, na korzyść ilości włożonych roboczogodzin przy przygotowaniu terenu, szalunki, chudziak itd... Temat pozostaje otwarty i muszę wiele poczytać o tym tutaj na forum...

Przy okazji dopytam, posiadam przedmiar robót wygenerowany przez Norma Pro 4.4 ale RMS są z 2014 roku. Posiadam Normę z bazą RMS głównie dla branży energetycznej (którą się zajmuję) i nie mogę importować tego przedmiaru w PDF do programu w celu aktualizacji RMS do 2017, czy ktoś miał też problemy z importem PDF?

rafhi
22-12-2017, 09:02
Hej witaj w gronie piętrowców :) jest tu nas piętrowców coraz więcej :) Założenia miałem praktycznie takie same jak ty co do parteru i etapowości.

Widzę że okolica z ładnym widokiem. Co do tematu płyty fundamentowej ja się sporo nad tym zastanawiałem i przeliczałem i generalnie wychodzi troszkę drożej (na pewno nie parę tysięcy - zwłaszcza jak zrobisz ją sam) ale musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie co będzie dla ciebie najważniejsze (mowa m,.in. o warunkach glebowych, pełnej izolacji itp.)

Powodzenia :)

ps. co do projektu wydaje mi się ciekawy i taki skrojony na miarę ale zastanowiłbym się czy ten balkon na piętrze jest ci wogole potrzebny - w 90 % taki balkon do niczego się nie przyda ani do suszenia majtek ;) ani do siedzenia na leżaczku na nim. A koszty jednak są 0 płytki, izolacja, balustrada... przemyśl, co tam będziesz na nim porabiał ;)

micbarpia
22-12-2017, 09:29
To i ja się przywitam w "gronie piętrowców" jak słusznie zauważył rafhi...
Domek wygląda bardzo ładnie natomiast polecam Ci jeśli masz taka możliwość zrobić sobie wizualizację pomieszczeń dlatego ze jednak 121m2 powierzchni to domek dosyć mały biorąc pod uwagę że rozkłada się to na 2 poziomy. Taki domek może być bardzo przytulny ale nie daj się zwieść pomniejszonym wymiarami meblom na rzutach które często w różnych pracownikach arch. odbiegają od normalnych wymiarów.
Nie znam dokładnych wymiarów pomieszczeń ale jak widzę u Ciebie salon z jadalnia ma 22m2 (to raczej mało) a Ty jeszcze tam go trochę zmniejszyłeś przesuwając ścianę w kuchni, czyli pewnie około 20m2. To pokój średnio 5 na 4 m gdzie dodałeś jeszcze drzwi podwójne dosyć duże. Obadaj dokładnie takie wymiary jak tam wyjdą i zobacz co faktycznie zmieścisz, czy myślałeś już o tym jak to ma wyglądać?? Bo te 2 kanapy i sporo luzu miedzy nimi jak na foto mogą być mocnym nadużyciem...
Najlepiej byłoby obejrzeć jeśli ktoś taki już zbudował...

DjPogodny
27-12-2017, 07:09
Witam, dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Co do balkonu na froncie, wizualnie inaczej się prezentuje niż na podobnych projektach bez balkonu. Zapomniałem dodać, że na piętrze z tyłu budynku zaprojektowane zostały balkony, także jeszcze jest chwila czasu na zastanowienie się tym tematem :)
Co do salonu mamy wstępnie pomysł jak rozmieścić wypoczynek. Teraz będzie jeszcze trochę czasu rozeznam dokładnie temat czy faktycznie bawić się w dobudowanie kawałka ściany i przesunięcia wewnętrznej w celu powiększenia docelowo pokoju w którym chcemy spać z małym brzdącem, czy może jednak zakupić większą okiennicę tak jak na zakupionym projekcie.

DjPogodny
27-12-2017, 07:22
Wizualizacja wnętrza:

https://www.youtube.com/watch?v=FfYMAZoZifg