PDA

Zobacz pełną wersję : Cały sprzęt AGD do kuchni - na co zwracać uwagę?



Mondziak
23-12-2017, 20:07
Hej, urządzam swoje pierwsze mieszkanko i niestety bez wsparcia mężczyzny :P Więc szukam porad w necie, jaki sprzęt do kuchni wybrać? Raczej w zabudowie wszystko. Chodzi mi o
indukcję
piekarnik
lodówkę
zmywarkę

Najgorzej płyta i piekarnik, nie ogarniam na co zwracać uwagę, jakieś firmy się wystrzegać... Chcę w miarę tanio bo nie mam mega funduszy jeszcze.
Przeglądałam wątki, ale większość jest starych a wiadomo w tej kwestii szybko się zmienia.... Na co zwrócić uwagę? Co jest must have? Zbędne bajery nakręcające spiralę marketingu mnie nie interesują, ale nie chciałabym się nadziać na coś co np grzeje garnek 20min...Help! :)

Elfir
27-12-2017, 16:42
płyta - polecam proste modele indukcyjne elektroluxa - najmniej skarg na nie.
piekarnik - będziesz piec na parze, piec całego indyka (zwróć uwagę na pojemność) , piec dwie potrawy naraz? Czy z funkcją mikrofali?
Jak chcesz go czyścić? Pyroliza podraża koszt sprzętu.
Zmywarka - z szufladą na sztućce i jak najkrótszym czasem mycia
Lodówka - chcesz no frost? Ma mieć dużą zamrażalkę?

dudek6311
27-12-2017, 17:04
Jeśli masz kuchnię otwartą na salon, to zmywarka i lodówka powinna być cicha

tkaczor123
01-01-2018, 12:40
Ja zakupiłem cały sprzęt elektroluxa do zabudowy i dostałem 600zł zwrotu jednak promocja się skończyła.
Indukcja z funkcją pola Booster, w mig zagotuje wodę.

firewall
01-01-2018, 12:46
Mondziak, jeśli chcesz kupić tanio to zamawiaj w sklepach internetowych. Najlepiej idź do dużego marketu agd i obejrzyj co podoba ci się, a kup internetowo. Przy małym budźecie każdy tani produkt nie jest demonem wytrzymałości, a tandetnym chłamem który w podobnym czasie rozpadnie się.
Dlatego kup to co podoba ci się i sprawi ci radość patrząc na ten sprzęt.

tkaczor123
03-01-2018, 22:19
Ja miałem wcześniej electroluxa i byłem zadowolony dlatego kupiłem do nowego domu ten sprzęt. W sklepach stacjonarnych jest drożej ja kupiłem na ole...... można poszukać też na alledrogo..

doprze
12-01-2018, 13:57
jeśli kuchnię będziesz robić u stolarza, to jego zapytaj o ofertę agd.
Niektórzy stolarze współpracują z hurtowniami AGD (mój stolarz współpracuje z firmą Studia Sieci GT), która dostarcza im sprzęt. Ceny są porównywalne z cenami internetowymi, ale wartością dodaną przy tym zakupie jest 5 letnia gwarancja na sprzęt. Ja w ten sposób zamówiłem piekarnik, indukcję, lodówkę, zmywarkę z samsunga (w promocji za najtańszą rzecz zapłaciłem 50%, dzięki temu ogólny koszt zakupu był niższy niż w najtańszym sklepie internetowym).

Mr A
12-01-2018, 19:09
Wszystko zależy pewnie od tego jaki stolarz rabat wytarguje ;) Przypuszczam, że przy dużym zakupie indywidualnym z jednej firmy - gwarancja na 5 lat nie będzie żadnym problemem. Zresztą chyba teraz w electroluxie jest tak teraz przy zakupie min. 3 sprzętów. Ceny u stolarzy różne, bardzo rzadko tańsze niż te najtańsze w necie.

jak_to_mozliwe
12-01-2018, 19:26
Pytanie, czy jak stolarz zamawia przez siebie, to czy wtedy nie będzie vat 8% zamiast 23%?

Mr A
13-01-2018, 21:12
Gdyby tak było to w wycenie sprzęt byłby w większości przypadków tańszy, a taki nie jest. Chyba, że przez pośrednika narzucona jest znaczna marża lub stolarz standardowo sobie te 15% bierze ;)

maciuspala
14-01-2018, 19:28
Remontując kilka lat temu kuchnie nie zwracałem uwagi jakiej firmy jest AGD, więc lodówkę miałem Indesit(zepsula się miesiąc po gwarancji),piekarnik Electrolux, płytę gazową Whirpool, pralkę już kupiłem świadomie i wybrałem Elektroluxa.
Po awarii Indesita lodówka zastała kupiona po dokladnym wywiadzie po znajomych handlujacych agd i wybór był łatwy słoweńskie Gorenje.
Teraz prawdopodobnie cały sprzęt bedzie Electroluxa i mam.nadzieje że znów bedzie promocja zwotu gotówki za zakup 4 urządzeń.
W sumie jestem z wszystkiego zadowolony choć plyta gazowa ma zavezpieczenia, zapalarkę i kurki z boku to dopiero po uruchomieniu wyszła wada ktora drażni mnie do dziś.W Amice teściowej zapalarka zapala gaz po 1"trzasnieciu" u mnie trzeba trzymać ok 3-4 sekund bo poprostu zapala za ,7-8 razem.

Mr A
14-01-2018, 20:39
Zauważyłem też ten "trend" na Elekctroluxa nie tylko w sieci ale też wśród znajomych. Pytałem o Whirpoola i Siemensa znajomych bo oni na tym osprzęcie oparli kuchnie i też nie do końca są zadowoleni. Więc ja pewnie uderzę w Electroluxa i Samsunga, który wygrał w kategorii lodówki. Do rozpatrzenia pozostała płyta i zmywarka, ale to do wyboru spośród tych dwóch firm.

maciuspala
15-01-2018, 15:44
Byłem dziś oglądać agd i kurde lodówka mi się spodobała, piekba, szeroka, swietnie oświetlona, rewelacyjnie rozplanowana tania nie była tylko....marki Haier kurde chińszczyzna, niby teraz wszystko jeden wór ale troszkę miałbym obawy wydać 3000 zł na taką lodówkę.

Wędrowniczek
16-01-2018, 19:19
Ja miałem te same wątpliwości, ale w końcu zdecydowałem się na Haiera (tego z 2 szufladami na dole, panelem oświetlenia LED z tyłu lodówki i o szerokości 70 cm). Kupowałem oczami, ale jestem bardzo zadowolony, nic poważnego się nie działo. Co prawda pierwszego dnia po włączeniu na początku lodówka pracowała trochę głośno, ale po zadzwonieniu na infolinię Haiera dostałem informację, że to podobno normalne zjawisko przy pierwszym uruchomieniu, kiedy kompresor zaczyna pracę. Rzeczywiście po kilku godzinach wszystko już było w porządku i od mniej więcej pół roku nie mam z tym sprzętem najmniejszych problemów. A oko wciąż cieszy i robi wrażenie, kiedy się ją otwiera i oświetla kuchnię :)

maciuspala
17-01-2018, 06:05
Przyznam że jest bajer.....Tania nie jest ale wygląda rewelacyjnie, choć zastanawiam się nad modelem side by side, jest sporo większa, ma kostkarkę oraz zimną wodę a cena tylko 1000 zł większa.

Haier Poland
17-01-2018, 08:27
@Wędrowniczek - gratulujemy wyboru i cieszymy się, że lodówka spełnia oczekiwania :)

@maciuspala - jeśli miałbyś jakieś pytania dotyczące modelu side by side Haier dostępnego w sklepach Media Expert (czyli HB22FWRSSAA), to służymy pomocą. Co do lodówki trzydrzwiowej, którą zapewne widziałeś (A3FE742CMJ), jeśli poszukiwałbyś urządzenia w innym kolorze, od niedawna dostępna jest również wersja z czarnym, szklanym frontem (A3FE742CGBJ).

Aaricia23
17-01-2018, 09:27
Moje uwagi po kilkumiesięcznym używaniu nowej kuchni:
- płyta indukcyjna, najlepiej jeśli jest możliwość przetestowania u kogoś bo w sklepie nie są podłączone i nie ma szans sprawdzenia wielu rzeczy. Są płyty stosunkowo głośne. Nas obecnie troche wkurza głośny przekaźnik który pyka prawie co sekunde na niskim grzaniu, no i głośne wentylatorki. Mamy wysoki model electroluxa przeceniony z prawie 1900zł na 1200 (koncowki serii) i wiele bajerów, jednak samo wyskalowanie mocy jest słabe - na niskich stopniach nie grzeje prawie wcale, jako tako gotowac sie da od 7ki w góre (mamy skale do 14). Idealne są indukcje które nie grzeją metodą (włącz/wylącz) lecz modulują mocą i nie slychać przekaźnika. Jednak nie udało nam sie takiej znaleźć w przedziale do 2tyś zł.
-zmywarka, tak koniecznie z szufladą na sztucce, najlepiej model przetestowany na rynku. Jeśli macie blat na niestandardowej wysokosci (szafki dolne wyższe niż standard 72cm to musicie kupić któryś z modeli electroluxa która ma specjalny system otwierania frontu, umozliwiający pełne otwarcie drzwiczek nawet w blatach na wysokosci do 93 czy 94cm. My mamy 93cm. Electorlux produkuje takie modele przy wspolpracy z Ikeą gdzie szafki sa wyższe. Dla nas blat na wysokosci 82 czy 84cm jest o wiele za niski (dla osob do 165cm wzrostu).
-okap, nie ważne jaki, byle był cichy. Okap używa się okazyjnie, przynajmniej u nas.
-piekarnik, na rynku rządzi raczej Samsung, najładniejsze modele i doobrze wyposażone, niestety ceny też nie najniższe. My wzracaliśmy głownie uwagę na pojemność, min 70l i systemy samoczyszczenia. Za 1500zł da sie juz kupić coś fajnego.
-jak potrzebujesz kuch. mikrofalową to szykuj sie na min 9000-1000zł. Tansze modele do zabudowy albo są beznadziejnie malutkie albo mają pseudomaskownice które szpecą, posiadają jakies dziwne szczeliny i w ogóle nie pasują do nowoczesnego sprzętu. Nie wiem z czego wynika tka wysoka cena tego sprzętu bo mikrofalę wolnostojąca można kupić porządną za 300zl
-lodowka- przemyśl czy potrzebujesz no frost, to ma też wady i nie myśle tylko o cenie zakupu. Jak kupisz lodowke do zabudowy to pomyśl o wentylacji - kratka nie tylko od góry ale także od dołu (w cokole). Inaczej lodówka padnie po kilku miesiacach i nie uznają ci gwarancji.

Krzych80
17-01-2018, 09:42
to nie jest troche tak że sprzęty mają podobne parametry - szczegolnei w ofercie cenowej?
przy indukcyjnych pamietaj o odpowiednich garnkach - a elektryczny piekarnik super bo nie przypala jak gazowy - żona po zmianie sprzętu strasznie się z tego cieszyła co widac było na naszym stole ;)

cala reszta to kwestia tego ile masz kasy - nie polecam tylko kupowac wszystkiego od jednej firmy bo bedziesz przekliac jak szewc - jesli wyskoczy kilka reklamacji... oczywiscie nie zyczę! ;)

maciuspala
17-01-2018, 14:59
@Wędrowniczek - gratulujemy wyboru i cieszymy się, że lodówka spełnia oczekiwania :)

@maciuspala - jeśli miałbyś jakieś pytania dotyczące modelu side by side Haier dostępnego w sklepach Media Expert (czyli HB22FWRSSAA), to służymy pomocą. Co do lodówki trzydrzwiowej, którą zapewne widziałeś (A3FE742CMJ), jeśli poszukiwałbyś urządzenia w innym kolorze, od niedawna dostępna jest również wersja z czarnym, szklanym frontem (A3FE742CGBJ).

Widziałem w wersji czarnej, jak ktoś robi czarne agd to wygląda fajnie ale cena znów 500 zł droższa.
Skoro mam okazję pytać to skorzystam:
1.czemu firma Haier daje tylko 2 lata gwarancji? Są bardziej rozpoznawalne marki i dają 36 lub 60 miesięcy, kupując mało znaną firmę na polskim rynku jest to argument
2.Czemu te lodówki są tylko w Media Expert?Sklep znany raczej z wysokich marż, na necie idzie kupić w 2 czy 3 sklepach ale cena taka sama,( sugeruje iż na Ceneo można znaleźć "normalne" marki kilkaset złotych taniej niż w takich dziwnych marketach a tu cena identyczna)
3.czy model side by side musi mieć podłączenie wody( nie jest to nigdzie opisane), ile kosztują filtry i czy są ogólnodostępne

reasumując nie jestem onanistą sprzętowy, spędziłem jakies 30 minut w sklepie i jedynie lodówka Haier zwróciła moja uwagę bo reszat czyli 99% wygląda jak moja stara lodówka czyli zwykła co ma stać i pracować:-)A ta.....trzeba na żywo zobaczyć:-)

Haier Poland
18-01-2018, 09:11
Widziałem w wersji czarnej, jak ktoś robi czarne agd to wygląda fajnie ale cena znów 500 zł droższa.
Skoro mam okazję pytać to skorzystam:
1.czemu firma Haier daje tylko 2 lata gwarancji? Są bardziej rozpoznawalne marki i dają 36 lub 60 miesięcy, kupując mało znaną firmę na polskim rynku jest to argument
2.Czemu te lodówki są tylko w Media Expert?Sklep znany raczej z wysokich marż, na necie idzie kupić w 2 czy 3 sklepach ale cena taka sama,( sugeruje iż na Ceneo można znaleźć "normalne" marki kilkaset złotych taniej niż w takich dziwnych marketach a tu cena identyczna)
3.czy model side by side musi mieć podłączenie wody( nie jest to nigdzie opisane), ile kosztują filtry i czy są ogólnodostępne

reasumując nie jestem onanistą sprzętowy, spędziłem jakies 30 minut w sklepie i jedynie lodówka Haier zwróciła moja uwagę bo reszat czyli 99% wygląda jak moja stara lodówka czyli zwykła co ma stać i pracować:-)A ta.....trzeba na żywo zobaczyć:-)

Bardzo cieszymy się, że nasza lodówka wywołała takie pozytywne odczucia :) Poniżej odpowiadamy na zapytania:

1. W kwestii gwarancji - każdy producent może dowolnie zadeklarować długość okresu gwarancyjnego - czy będzie to rok, dwa czy trzy lata, itd. W naszym przekonaniu najważniejszą kwestią jest jednak jakość produktu i to, jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu. A pod tym względem możemy się pochwalić, że zostaliśmy wyróżnieni przez polskich konsumentów, bowiem Haier znalazł się wśród marek wyróżnionych godłem Laur Klienta 2017 własnie w kategorii: "Jakość - chłodziarko-zamrażarki".

2. Jeśli chodzi o dystrybucję - jest to model, który sieć Media Expert posiada na wyłączność. Nie jesteśmy natomiast uprawnieni do wyrażania opinii na temat marż czy polityki cenowej naszych Klientów.

3. Odnośnie podłączenia wody do lodówki side by side, jest ono wymagane do korzystania z podajnika i kostkarki. Informacje o tym znajdzie Pan w instrukcji obsługi urządzenia dostępnej na naszej stronie internetowej: http://image.haier.com/manual/europe/FridgesFreezers/as/201504/P020150420785214224671.pdf. Co do filtrów również są one dostępne i można zakupić je na stronie: http://www.haierspares.eu/en/Search/KeyW_0060822300.

Szymon Fudała
31-01-2018, 11:30
To ja się przyłączę do tematu.
Zamierzam zrobić remont kuchni za jakiś czas i zaczynam rozglądać się za jakąś płytą indukcyjną, piekarnikiem i okapem. Z wypowiedzi Aaricia23 (http://forum.muratordom.pl/member.php?226589-Aaricia23) wiem, że muszę zwrócić uwagę na przekaźnik, który moduluje moc, co jest cenną uwagę. A w przypadku okapu na jego głośność.

Sam osobiście gdzieś wykopałem ciekawą opcję, która mnie bardzo zaciekawiła. A mianowicie funkcja bezpieczeństwa, działająca na zasadzie połączenia się płyty indukcyjnej z domową siecią Wi-Fi, a z drugiej strony lokalizacja domowników na podstawie ich telefonów i alarm w przypadku opuszczenia domu bez wcześniejszego wyłączenia płyty. Aktualnie posiadamy płytę ceramiczną i czasem zapomina się nam wyłączyć jej, raz zdążyło się nam wyjść z domu z zostawioną owsianką na piecu, na całe szczęście nic poza garnkiem nie trzeba było spisywać na straty.

Co jeszcze Wy wzięlibyście pod uwagę przy zakupie tego typu sprzętu?
Pozdrawiam,
Szymon.

maciuspala
01-02-2018, 18:02
Dziś z żoną zrobiliśmy rekonesans po sklepach agd.Więc najfajniejsze lodówki podeszly nam od Samsunga, plyta niestety spodobały się te droższe z łączonym polami, zmywarka wszystko jedno, piekarnik może być najtańszy model Elektroluxa choć spodobał nam się zestaw plyta, piekarnik i mikrofala z firmy Gorenje, całość idzie skompletować za lekko ponad 3 tyś zł.Lodówka bedzie więc Samsung albo Haier bo Haier wyglada szalowo to żonie bardzo nie spodobało się umieszczenie poleczek na drzwiach.Niestety nie mogliśmy zobaczyć na żywo wersji side by side.
Jutro uderzymy na Kraków to może zobaczymy ją na żywo.

Szymon Fudała
03-02-2018, 09:16
Ja rozumiem, że wygląd i cena jest ważna, ale co z funkcjami? Jakie modele wybraliście, jakie funkcje posiadają i dlaczego?

maciuspala
09-02-2018, 09:28
Jeśli chodzi o agd to najważniejsza jest trwałość, cena funkcjonalność i to w tej kolejności co podałem.
Lodówka musi być duża w środku bo to że jest ogromna na zewnątrz to nie znaczy że to samo jest wewnątrz. Oglądaliśmy lodówki 2 m wysokości i wnętrze maiły mniejsze niż nasza teraźniejsza Gorenje 150 cm. Zona musi zaakceptować położenie półek oraz schowki w drzwiach, inne bajery typu no frosty, wyświetlacze nie interesują.Wstepnie wybraliśmy Haiera 70 cm lub side by side 90 cm, pod uwagę bierzemy Hotpointa małego side by sida(70 cm) oraz coś z Samsunga bo podoba się zonie w środku.
Indukcji nie mieliśmy więc nie wiemy co ma być, piekarnik jeden z tanszych Elektrolux mamy teraz i jest idealny, zmywarka tez nie mamy wiec brak wymagań.

Szymon Fudała
09-02-2018, 10:22
Ja po jakiś 5 dniach ostrego kopania w Internetach zdecydowałem się na:
1. Piekarnik Siemens HB 63AS521: 1 600,00 zł | 38kg;
2. Płyta indukcyjna Siemens ED851FWB1E: 2 400,00 zł | 18kg;
3. Okap kominowy Siemens iQ500 90cm LC98BF542: 1 700,00 zł | 25kg;
4. Młynek FRANKE TP-125 z włącznikiem BASSO: 900,00 zł | 9kg;
5. Zlewozmywak Franke Planar PPX 251: 2 500,00 zł | 16kg;
6. Bateria Franke Atlas Pull-Out stal szlachetna jedwab 115.0192.840: 750,00 zł | 3kg;

Żona zaklepała. Sprzęt w porównaniu do tego co mamy aktualnie jest z o wiele wyższej półki, co powinno świadczyć o tym, że nie rozczaruje. Jej głównie zależy na tym, żeby robił to do czego był stworzony, tj. piekarnik piekł, płyta gotowała itd. Dodatkowo bardzo ważne dla niej jest to, żeby łatwo było utrzymać to wszystko w czystości.
Mnie natomiast interesuje funkcjonalność i wygląd.
Zdecydowaliśmy się na Siemensa bo mamy już zmywarkę iQ 500 z Siemensa, która nam odpowiada, jest już z nami kilka lat i odpukać na razie bezawaryjna. Pralka Bosch, w której wymieniałem gumowy fartuch, który to sami popsuliśmy, co nie sprawiło mi większego problemu. Raz, trudno stwierdzić co dokładnie stało się z naszą pralką, po zamówieniu serwisu, pan pojawił się na drugi dzień i w ramach gwarancji w ciągu kilku minut naprawił problem. Wydaje mi się, że to my coś na przyciskaliśmy i po blokowaliśmy coś. Okazuje się, że Bosch i Siemens ma ten sam serwis, czyli to praktycznie ta sama firma.

Teraz dlaczego akurat te a nie inne urządzenia? Jak już wcześniej wspomniałem, to mnie interesuje wygląd, ta sama marka i linia będzie współgrała ze sobą. Piekarnik ma funkcję activeClean, która ma za zadanie podgrzać go to bodajże 400 stopni, i poprzez to wszystkie pozostałości spalić i zwęglić, dzięki czemu czyszczenie powinno być super łatwe.
Płyta ma 5 pól grzewczych, jedno łączone na duże brytfanny. Wskaźnik zużycia energii, co ponoć ma pomagać w uczeniu się lepiej zarządzać nią. Wszystkie płyty, najprawdopodobniej, mają zabezpieczenie typu: gdy w ciągu dłuższego czasu nic nie jest zmieniane na płycie a garnek stoi na niej i płyta jest włączona, to w zależności od ustawionej mocy grzewczej płyta sama się wyłączy w ciągu 1 - 10h w połączeniu z czujnikiem dymu Nest, to powinno być wystarczającym zabezpieczeniem w przypadku pozostawienia "naczynia na gazie". Dodatkowo sama się wyłączy, gdy nie wykryje naczynia na palniku.
Okap w stosunku to podobnych okapów jest stosunkowo najcichszy przy największym wyciągu powietrza, mamy otwartą kuchnię.
Zlew ze stali szlachetnej, typ jedwab. W porównaniu do innych materiałów z których wytwarzane są zlewy najprostszy w utrzymaniu czystości. Ze względu na strukturę (jedwab) nie jest błyszczący, dzięki czemu ponoć nie widać tak zacieków jak przy błyszczących zlewach ze stali szlachetnej. Nie widać też rys, bo on w zasadzie jest niby matowo porysowany? Nie wiem, trzeba zobaczyć.
O młynkach nie było, ale wydaje mi się, że przy aktualnych cenach utylizacji śmieci, przy posiadaniu przyłącza do kanalizacji miejskiej jak najbardziej powinno się rozważyć to urządzenie. Model ten ma 1,25kw mocy, co świadczy o tym, że poradzi sobie ze wszystkimi resztkami organicznymi. Z tego co się orientuję 0,75kw to swego rodzaju standard, a dodatkowo w porównaniu z cenami konkurencji jest tani.
Tyle.
Mam nadzieję, że dobrze wybrałem, i żona będzie zadowolona, a co za tym idzie i ja :D
Mam też nadzieję, że komuś pomogę tym wpisem w wyborze również :D

Aha, i lodówka, jeszcze nie wybrana, ale wydaje mi się, że Siemens iQ500, klasa A+++, w zasadzie lodówko zamrażarka, bodajże 70/30, posiadająca cienkie ścianki, bodajże 60 cm szeroka, bo tylko tyle nam się zmieści.
Pozdrawiam,
Szymon

piotrek0m
09-02-2018, 12:01
Płyta ma 5 pól grzewczych, jedno łączone na duże brytfanny. Wskaźnik zużycia energii, co ponoć ma pomagać w uczeniu się lepiej zarządzać nią. Wszystkie płyty, najprawdopodobniej, mają zabezpieczenie typu: gdy w ciągu dłuższego czasu nic nie jest zmieniane na płycie a garnek stoi na niej i płyta jest włączona, to w zależności od ustawionej mocy grzewczej płyta sama się wyłączy w ciągu 1 - 10h w połączeniu z czujnikiem dymu Nest, to powinno być wystarczającym zabezpieczeniem w przypadku pozostawienia "naczynia na gazie". Dodatkowo sama się wyłączy, gdy nie wykryje naczynia na palniku.


To, że płyta się wyłączy jak coś się wyleje, wygotuje, czy za długo będzie stało bez reakcji, to jest standardem, żadna nowość. Ale mam pytanie o ergonomię regulacji mocy poszczególnych pól. Suwak jest OK, ale widzę tylko jeden suwak wspólny. Rozumiem, że chcąc zmniejszyć moc konkretnego pola należy (raz) kliknąć wskaźnik tego pola i (dwa) przesunąć suwak ? Tak ? Bo to jest chyba mniej wygodne?

Szymon Fudała
09-02-2018, 13:58
To, że płyta się wyłączy jak coś się wyleje, wygotuje, czy za długo będzie stało bez reakcji, to jest standardem, żadna nowość. Ale mam pytanie o ergonomię regulacji mocy poszczególnych pól. Suwak jest OK, ale widzę tylko jeden suwak wspólny. Rozumiem, że chcąc zmniejszyć moc konkretnego pola należy (raz) kliknąć wskaźnik tego pola i (dwa) przesunąć suwak ? Tak ? Bo to jest chyba mniej wygodne?

Ja tego nie wiedziałem na początku swoich poszukiwań, dlatego też o tym piszę
Co do suwaka tak właśnie jest tak jak mówisz. Słyszałem, nie widziałem czterech suwaków / +/- pól dla poszczególnych palników.
Jak już wcześniej wspomniałem, jest to dla nas nowość, używamy smartfonów i wcześniejsza aktywacja danego pola nie powinna być strasznie niewygodna. Wydaje mi się, że bardziej niewygodna jest metoda +/-, chyba, że da się ją jakoś ustawić pod siebie. Znajomi mają +/- dla poszczególnych pól i ciągłe stukanie chyba jest mniej wygodne, oczywiście istnieje możliwość przytrzymania palca, ale w tedy moc spada lub podnosi się zbyt szybko.
Ale to tylko moja opinia.

jak_to_mozliwe
09-02-2018, 14:11
Dosyć często piszesz "ponoć", co może oznaczać, że nie "dotykałeś" tych sprzętów. A warto to zrobić, bo mimo, że producent zarzeka się, że łatwo utrzymać czystość, w praktyce wcale tak być nie mu lub musisz spełnić szereg warunków (np. zmiękczacz wody, określone środki czyszczące itp). Warto zwrócić na to uwagę.

Aha, pyroliza, czyli wygrzewanie brudu z piekarnika nie zawsze działa zgodnie z oczekiwaniem. ;)

piotrek0m
12-02-2018, 06:49
W kwestii "suwaków" do regulacji: 4 suwaki są bardzo intuicyjnie przypisane polom, ich rozmieszczenie jest jednoznacznie czytelne. Suwaki można kliknąć w określonym miejscu skali jak chce się ustawić konkretną moc, albo nadusić i przesuwać jak chce się płynnie zmienić moc. Co do wygrzewania piekarnika ... hm... czy nie łatwiejsze jest przetarcie piekarnika świeżo po pieczeniu / gotowaniu? Usuwanie brudów na bieżąco - wówczas się nie zapuści. A co do piekarników to polecam parowe... możliwości pieczenia standardowego, parowego i mieszanego wprowadza ogrom możliwości do naszej kuchni ....

dubi1985
14-02-2018, 09:16
Witam, szukam okapu wyspowego, znalazłem dwa interesujące mnie przedmioty

Okap VDB Tube Czarny 407228 2099 zł



oraz

ORW BLACK CIARKO 407229 1 778 zł

bardzo podobne wizualnie, na co zwrócić uwagę szczególnie?

Mitek23
18-02-2018, 21:32
Witam. Mam pytanie do Szymon Fudała . Jak się sprawuje Piekarnik Siemens HB 63AS521??? myśle nad jego kupnem

Szymon Fudała
19-02-2018, 09:52
Nadal jestem na etapie doczytywania, i nadal jestem za tym piekarnikiem.
Moje powody to:
1. Posiadamy już zmywarkę Siemens IQ500 i nie ma z nią żadnego problemu.
2. Jeden ze sprzedawców zaproponował mi jakiś nowszy model piekarnika, wybór swój motywując tym, iż ten piekarnik jest już na rynku ok 5 lat. Nie weryfikowałem tego czy tak jest, ale dla mnie to zaleta. Design jest ten sam, a dodatkowo konstrukcja jest dobrze przemyślana jak tyle lat ten piekarnik był w stanie się utrzymać na rynku.
3. activeClean vs. ecoClean - wybieram activeClean ze względu na prostotę działania, ok zużywa więcej energii, ale mam zamiar dbać o ten sprzęt, według instrukcji producenta piekarnik powinno czyścić się co 2 a 4 miesiące, co przy najdłuższym cyklu czyszczenia, według producenta zużyje bodajże niecałe 5kw prądu co w zasadzie nie jest aż tak kosztowne, przy najmniej dla mnie.

piotrek0m
19-02-2018, 11:58
według instrukcji producenta piekarnik powinno czyścić się co 2 a 4 miesiące, co przy najdłuższym cyklu czyszczenia, według producenta zużyje bodajże niecałe 5kw prądu co w zasadzie nie jest aż tak kosztowne, przy najmniej dla mnie.

Zapytam z ciekawości, po co czyścić piekarnik, który jest regularnie przecierany po każdym pieczeniu i nie dopuszcza się do powstania przypaleń? Pytam serio, bo piekarnik mi uparcie przypomina o czyszczeniu, choć sam jest czysty jak nowy...
;)

Mitek23
19-02-2018, 16:28
Ok dzięki właśnie też chce kupić zmywrke Siemens SR65M038EU tylko 45 cm
Został mi tylko piekarnik do wyboru i mam problem , szukam ciągle .

Szymon Fudała
20-02-2018, 09:31
Zapytam z ciekawości, po co czyścić piekarnik, który jest regularnie przecierany po każdym pieczeniu i nie dopuszcza się do powstania przypaleń? Pytam serio, bo piekarnik mi uparcie przypomina o czyszczeniu, choć sam jest czysty jak nowy...
;)

Nie wiem,
Mamy w zasadzie to samo, to znaczy dbamy o swój sprzęt i po każdym użyciu je czyścimy.
Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że piekarnik sam w sobie nie jest hermetycznie zamkniętym urządzeniem. Wydaje mi się, że są w nim jakieś wywietrzniki, dziurki itp. (mówię teraz o nowym piekarniku, który zamierzam kupić), nasz stary ma co najmniej wiatrak na tylnej ścianie za ścianką, której od strony wiatraka, jak i samego wiatraka nie da się wyczyścić. Może to jest pedantyczne, na pewno wręcz, ale podczas pieczenia czegoś tłustego, gdy wiatrak działa wydaje mi się, że rozgrzany tłuszcz zaczyna krążyć w piekarniku i osiada się w nim, wszędzie tam gdzie może. Opcja włączenia, raz na 3 miesiące krótkiego czyszczenia, które czysto teoretycznie spali wszystko w środku na pył jest atutem.

Jak najbardziej rozumiem, że stare piekarniki nie posiadały takiej opcji i żyjemy, ale rynek jest taki a nie inny, a w zasadzie ludzkość jest taka a nie inna i producenci muszą dać coraz to więcej. Ja rozważam jedynie którą opcję wybrać: activeClean czy ecoClean, bo tylko te dwie opcje są dostępne, nie ma opcji bez czyszczenia. I według mnie activeClean przemawia do mnie bardziej, jako, że jest prostszym rozwiązaniem w porównaniu do ecoClean, która posiada jakieś uwięzione cząsteczki tlenu w warstwie zewnętrznej powłoki piekarnika, która po rozgrzaniu się uwalnia je i dzięki temu czyści go. ecoClean jest właśnie czymś w podobie do szmatki, przynajmniej dla mnie. Warstwę widoczną wyczyszczę, ale co z brudem, który dostał się do zakamarków? Inne pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi to skąd się ten tlen bierze i czy może się wyczerpać?

dubi1985
20-02-2018, 18:51
Panowie, proszę o poradę, szukam AGD do kuchni, nasza wstępna lista to:

BOSCH PIF651FC1E - Płyta indukcyjna 1700zł
BOSCH SMV46KX01E - zmywarka 1600zł
BOSCH BFL634GB1 - mikrofalówka 1950zł
BOSCH HBG633NB1 - piekarnik 1900zł
Samsung BRB260076WW - lodówka 2700zł
CIARKO ORW BLACK CZARNY - okap kuchenny 1800zł


407783

chciałbym zapytać Was o to na co zwrócić uwagę przy wyborze płyty indukcyjnej i zmywarce ( tak, koszyk na sztućce fajna sprawa )
kuchenka ma dobre opinie i taką chyba zostawimy, mikrofalówka droga ale pasuje do piekarnika... nic więcej...
lodówka duża jak na zabudowę i o to nam chodziło, możliwość zmiany zamrażarki na lodówkę na plus - więc tu też chyba bez zmian
okap kuchenny - nie znam się za bardzo ale wizualnie pasuje ;-)

maciuspala
03-04-2018, 21:05
Mam pytanie do firmy Haier....Proszę o wskazanie puktu w malopolsce gdzie na żywo można oglądnąć lodówkę side by side, byliśmy w 4 Media Expertach i kilku innych sklepach i nie idzie zobaczyć żadnej lodówki Haier.Jedyny sklep to Media Expert w Brzesku gdzie stoi srebrna i czarna wersja 70 cm.
Zanim kupię jednak chciałbym pomacać na żywo.

Łukasz Markowicz
04-04-2018, 10:33
Indukacja -polecam sterowanie każdego pola odzielnie, pola łączone(o ile na tym zależy)

Dekorator-ka
02-05-2018, 13:09
Czy możecie polecić jakiś piekarnik który rozgrzewa się do PRZYNAJMNIEJ 350 stopni? Czy warto w coś takiego zainwestować?

markosbrezowski
02-05-2018, 15:52
szukaj pod hasłem piekarnik bosch :) na wujku google są nawet do 400 stopni :|) wystarczy poszukać :) Owocnego szukania