PDA

Zobacz pełną wersję : Piec Eko-Wera Michał



wodzugbw
26-12-2017, 11:39
Ustawa wlazła kotły trzea zmieniać wiec pytanie . Ktoś posiada ten piec ? Bo jest to jak narazie jedyny piec zasypowy z 5 klasą . Za komentarze typu kup automat na ekogroszek czy pellet dziękuję mam swój las wiec opał darmo tyle co przywieść i wiadomo robocizna :) No i wiadomo węgiel od czasu do czasu na przemian :> Posiada ktoś taki piec ? Jakieś informacje jak się spisuje bo mam ok 200 m do ogrzania :) Interesują mnie narazie tylko kotły zasypowe nie automatyczne chyba że macie jeszcze jakieś spełniające tą 5 klasę emisji to proszę o nazwy :>

marcus312
26-12-2017, 12:42
Podstawowym paliwem jest raczej węgiel w tym kotle drewno na drugim planie .Jaki masz teraz kocioł być może ,jeżeli jego konstrukcja będzie na to pozwalała to da się zabudować taką przegrodę i samemu sprawdzić jak to się spala przed dokonaniem zakupu :D

sic12345
26-12-2017, 14:27
Poniżej masz kotły z 5 klasy. Poza MPM-em który przyjmuje węgiel i drewno, są to kotły na drewno - które dodatkowo powinny pracować z buforem.

CWD SIGMA
ATMOS DC 25 GS
PROSAT ORLINGO 200
ATMOS DC 25 S
ATMOS DC 30 SX
ATMOS DC 32 GS
ORLAN SUPER
DEFRO HG
MPM DS 14kw (emisja 5 klasa, sprawność 4 klasa - nie jestem pewny czy ta sprawność go nie wyklucza czasami)

Lista na podstawie (MPM-a tam niema) https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/