PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze okien



MiroPzn
28-12-2017, 13:31
Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze okien.

w styczniu chciałbym zakupić okna do nowo budowanego budynku.

Domek jest na ukończony na etapie SSO , czyli czeka na okna.

Tematem chce się zająć jak najszybciej by w styczniu już zamówić okna.

Moja wiedza jeśli chodzi o budownictwo jest kiepska , stad ten post.

Początkowo myślałem nad oknami drewnianymi aczkolwiek wyceny , które
otrzymałem były o 30-40% droższe od PCV.

Licząc koszty zdecyduje się na 99% na PCV bo różnica w cenie jest naprawdę spora.

Wysłałem kilka zapytań jeśli chodzi o okna do różnych firm. Wyceny za moja stolarkę wachały się
w granicach 26-37 tys zł jeśli chodzi o PCV. Wszystko było wyceniane w systemie 3 szybowym z
ciepłym montażem.

Jak widać dysproporcja w cenie jest spora co zapewne spowodowane jest producentem okien oraz
zastosowaniem rozwiązań.

Nie ukrywam , ze jeśli zdecyduje się już na PCV to chciałbym okna dobrej klasy z średnio-wyszej polki
a nie cos budżetowego.

Tak jak mówiłem pojęcie mam znikome , więc nie chciałbym popełnić błędu
.
Sam pracuje w handlu i niestety wiem , ze jak klient nie ma pojęcia o danym produkcie to jest zdany
na wiedze sprzedawcy , która jest niestety w większości przypadków mierzona w skali marzy na danym produkcie a nie koniecznie jakością.

Pytanie jest takie. Czym powinienem się sugerować przy wyborze okien ? Jaka marka na dzień dzisiejszy oferują dobrą jakość produktów?

Każda sugestia będzie mile widziana.

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Mirek

finlandia
28-12-2017, 14:41
Tutaj nie dostaniesz szybkiej i jednoznacznej odpowiedzi.
Musiałbyś iść w jakieś inne miejsce a tam od razu zarzucą Cię własnymi lub zleconymi przez szefów reklamami lub - w najlepszym razie - przekonaniem o własnych, nieomylnych wyborach, niestety nie rzadko bez poparcia w rzeczywistości.
Tu raczej rozmawiamy ogólnie lub szczegółowo jeśli są fakty. Poczytaj chwilę, popytaj znajomych. Trochę łatwiej mają Inwestorzy obecni na forum - oni mają często za sobą ten etap i mają swobodę w dzieleniu się doświadczeniami. Fachowcy są troszkę związani w chwaleniu swoich wyborów.
Popatrz na oferty które dostałeś, na to czy podają parametry, czy jest tam coś więcej niż kwota. Masz wątpliwości co do jakiegoś punktu: pytaj konkretnie, a nie ogólnie.. .