PDA

Zobacz pełną wersję : przepis na beton?



wodzio
19-04-2005, 15:00
Mam do Was pytanie, otóż chcem zrobić beton do ław (samemu go kręcić), no i jak to jest. Generalnie we wszystkich przepisach znalazłem ze robi się go z cementu o jakiś proporcjach żwiru i piasku. A w mojej okolicy sprzedają mieszankę żwirowo-piaskową. Co to znaczy, czy mam sobie go sam przesiać, czy traktować tą mieszankę przy odliczaniu proporcji jako sumę żwiru i piasku. Czy taka mieszanka jest równie dobra jak oddzielne dosypywanie żwiru i piasku?

19-04-2005, 15:03
a nei mozesz sobei tego piasku i zwiru osobno kupic?
wiesz z takimi mieszankami to jest tez ryzyko, bo istnieje takie zjawisko jak odmieszanie
czyli to co jest zmieszane po jakims czasie rozdziela sie na osobne skladniki
oczywiscie te zjawiso zachodzi tylko w pewnym stopniu ale zawsze to ryzyko

miła
19-04-2005, 15:04
http://www.muratordom.pl/6645_10026.htm i znajdziesz tam odpowiedź na większośc pewnie Twoch pytań :))) prześledź dokładnie stronę główną muratora pozdr Ewa

joanka77
19-04-2005, 19:01
U nas ta mieszanka żwiru a właściwie kamieni i piasku nazywa sie pospóła. Traktuje się ją właśnie jak sumę żwiru i piasku.

Geno
19-04-2005, 19:09
a nei mozesz sobei tego piasku i zwiru osobno kupic?
wiesz z takimi mieszankami to jest tez ryzyko, bo istnieje takie zjawisko jak odmieszanie
czyli to co jest zmieszane po jakims czasie rozdziela sie na osobne skladniki
oczywiscie te zjawiso zachodzi tylko w pewnym stopniu ale zawsze to ryzyko


A na czym to "odmieszanie" polega? Chodziło C o segregację? A jak wygląda segregacja w kruszywie ,którejeszcze nie jest użyte w mieszance betonowej?

20-04-2005, 07:58
no dzieki geno wlasnie chodzilo mi o segregacje ( taki fachowy wyraz z mojej dziedziny a zapomnialem) zapomnialem jak to jest bo od paru lat nazywam to Entmischung.... :)