PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie murłaty w domku parterowym z wiązarem



manwithnoname
02-01-2018, 11:15
Planuje samodzielnie wykonać ocieplenie stropu i chciałbym zacząć od murłaty.

Na ścianach mam styropian, którego wysokość kończy się na równi z murłatą 8cm.

Sufit w domu planuje podwiesić możliwie jak najwyżej, a że mam nisko ściany postawione (290 cm od chudziaka) to jest mały problem.
Myślałem żeby profil ud nie umieszczać na skraju ściany ale chociaż te 5 cm od jej górnej granicy.
Układając ocieplenie do końca murłaty byłoby jakieś 13 cm wełny, następnie ocieplenie by szło już powyżej murłaty - około 30cm.

Czy do styropianu na zewnątrz ściany nakleić dodatkowy kawałek styropianu (30cm), aby wyjść powyżej murłaty i uzupełnić tą przestrzeń wełną ?

Szparę między styropianem, a murłatą wypełnić pianą?

Może ocieplić pianą dodatkowo podbitkę?

Poniżej przesyłam zdjęcie. Bedę wdzięczny za podpowiedzi.

manwithnoname
02-01-2018, 11:16
404242

acidpm
13-03-2018, 11:00
Planuje samodzielnie wykonać ocieplenie stropu i chciałbym zacząć od murłaty.

Na ścianach mam styropian, którego wysokość kończy się na równi z murłatą 8cm.

Sufit w domu planuje podwiesić możliwie jak najwyżej, a że mam nisko ściany postawione (290 cm od chudziaka) to jest mały problem.
Myślałem żeby profil ud nie umieszczać na skraju ściany ale chociaż te 5 cm od jej górnej granicy.
Układając ocieplenie do końca murłaty byłoby jakieś 13 cm wełny, następnie ocieplenie by szło już powyżej murłaty - około 30cm.

Czy do styropianu na zewnątrz ściany nakleić dodatkowy kawałek styropianu (30cm), aby wyjść powyżej murłaty i uzupełnić tą przestrzeń wełną ?

Szparę między styropianem, a murłatą wypełnić pianą?

Może ocieplić pianą dodatkowo podbitkę?

Poniżej przesyłam zdjęcie. Bedę wdzięczny za podpowiedzi.

Możesz powiedzieć jak to ostatecznie zrobiłeś?

manwithnoname
17-04-2018, 13:18
jeszcze nie zrobiłem, czekam na gościa od sufitów podwieszanych, ale szkoda że nikt z forum nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie

manwithnoname
08-05-2018, 10:54
Możesz powiedzieć jak to ostatecznie zrobiłeś?

przedłużyłem styropian jakieś 15 cm tak żeby ocieplenie wewnątrz domu zamknąć na poziomie styropianu na zewnątrz, jakby "na zamek"