PDA

Zobacz pełną wersję : Kociol elektryczny



Marcel043
07-01-2018, 15:02
Witam planuje budowe malego domu 35m2 z uzytkowym poddaszem i planuje ogrzewac go za pomoca kotla elektrycznego. I chcialbym wiedziec jaki bedzie najlepszy oraz jak go ustawiac zeby rachunki nie wychodzily fortuny. Chxialbym wszystko o nich wiedziec

Adam626
07-01-2018, 15:20
nie ma to znaczenia gdyż sprawność kotła elektrycznego wyniesie 100% jakikolwiek byś nie zastosował. A sterować możesz np timerem za 10zł z castoramy

Marcel043
07-01-2018, 15:37
Bo wiem ze jak sie wybierze 2 taryfe to mozna go ustawic zeby pobieral podczas tanszej a oddawal w drozszej. I czy trzeba dokupic programator czy jest juz zainstalowany

Marcel043
07-01-2018, 16:05
I tez chcialbym wiedziec jaki zamontowac. Poniewaz nw czy zbiornik starczy do ogrzewania domu oraz wody zeby podgrzewac wode do zmywania czy kapieli

jasiek71
07-01-2018, 18:40
Bo wiem ze jak sie wybierze 2 taryfe to mozna go ustawic zeby pobieral podczas tanszej a oddawal w drozszej. I czy trzeba dokupic programator czy jest juz zainstalowany

To raczej bufor z grzałkami...
Do takiego małego domku to tylko kable/ folie grzewcze lub zwykłe grzejniki elektryczne...

jasiek71
07-01-2018, 18:40
I tez chcialbym wiedziec jaki zamontowac. Poniewaz nw czy zbiornik starczy do ogrzewania domu oraz wody zeby podgrzewac wode do zmywania czy kapieli

Do CWU to zwykły bojler elektryczny...

Marcel043
07-01-2018, 19:23
Przepraszam ale malo sie znam. To w takim razie zastosowac ogrzewanie kotlem elektrycznym czy jakims innym sposobem? Myslalem nad tym poniewaz gaz odpada a na paliwa stale nie bo miejsce mam ograniczone. Jezeli tym kotlem to moglibyscie doradzic jaki i jakiego producenta?

jasiek71
07-01-2018, 19:38
Przepraszam ale malo sie znam. To w takim razie zastosowac ogrzewanie kotlem elektrycznym czy jakims innym sposobem? Myslalem nad tym poniewaz gaz odpada a na paliwa stale nie bo miejsce mam ograniczone. Jezeli tym kotlem to moglibyscie doradzic jaki i jakiego producenta?

Jeżeli ma być wodny układ grzewczy to taki kocioł jest dobrym rozwiązaniem...
http://allegro.pl/kospel-ekd-m3-kociol-z-zasobnikiem-130l-moc-4-8kw-i6758918335.html

Marcel043
07-01-2018, 19:46
Tak bo chodzi mi zeby grzac dom oraz wode do uzytkowania

JarekKRK45
08-01-2018, 15:44
A siłę masz w tym domku ? Może grzejniki konwektorowe i bojler do ciepłej wody ?

boguslaw
11-01-2018, 19:54
Kocioł Kospel najmniejszy jaki jest + regulusy, żeby grzać w centralnym możliwie jak najbardziej niskotemperaturowo. Ciepłą wodę z bojlera, też produkcji firmy Kospel. Mają opcję Slim - wąski, długi, zajmuje mało miejsca.

Konto usunięte_1*
11-01-2018, 20:05
Moim zdaniem to dziwaczne i bardzo drogie rozwiązanie , toć za 1500 zł masz klimatyzację a każda ma opcję grzania i do takiej powierzchni to wystarczy pewnie ok 2,5 kw mocy cieplnej więc pobór prądu to pewnie ok 500 do 600 wat i grzanie załatwione za ok 1500 złotych natomiast do grzania ciepłej wody zwykły przepływowy ogrzewacz wody i nie masz strat na wychładzaniu ii płacisz za faktycznie zużyte ciepło a nie tracone w bojlerze źle docieplonym zawsze

boguslaw
12-01-2018, 07:02
Używanie klimatyzatora czy też przepływowego podgrzewacza wody jest mało komfortowe, chyba, że ktoś lubi spać przy szumiącym klimatyzatorze. A kąpiel? A więcej punktów poboru ciepłej wody? Centralne wodne umożliwia bezgłośne grzanie w pełnym, szerokim zakresie temperatury. Przy dobrze ocieplonym obiekcie, większość sezonu grzewczego wystarczy grzać (na żądanie sterownika) w zakresie Tz 30-40 oC. Można stosować dowolne strategie grzania i obsługę zdalną instalacji poprzez aplikacje na smartfonie, grzejąc każde pomieszczenie inaczej, jeśli ktoś ma taki kaprys, szybko zwiększając intensywność grzania lub całkowicie je przerywając. Grzejniki mogą mieć formę ozdobną, można je umieścić na ścianie w ścianie lub w podłodze (kanałowe).

Do Siego Roku
Bogusław

Konto usunięte_1*
12-01-2018, 09:03
No zwłaszcza na 35 m2 , smartfonem sterować i problem z rozprowadzeniem ciepłej wody , no faktycznie ciężki problem :no:

michalck81
12-01-2018, 12:32
Fakt, Kospel ma bojlery slim, ale trzeba przyznać rację przedmówcy, że są słabo ocieplone i mają spore straty przy małej histerezie. Osobiście mam slim-80 i dociepliłem go 15cm wełny i dopiero teraz straty są na poziomie 1-1,5kWh/dobę przy normalnym korzystaniu z wody (przy jednej osobie), grzeję go raz dziennie w taniej taryfie.

A co do ogrzewania tak małej powierzchni to wg mnie najlepsza klima + ew. grzejniki elektryczne na większe mrozy.

Więcej punktów poboru ciepłej wody przy 35mkw...? No proszę cię....

boguslaw
14-01-2018, 12:28
Metraż mieszkania nie ma nic do rzeczy. Prysznic, zlewozmywak w kuchni, umywalka w łazience to już trzy punkty, zarówno w mieszkaniu 35 m2 jak i 80 m2. Żaden przepływowy podgrzewacz nie zabezpieczy ciepłej wody pod odpowiednim ciśnieniem i w konkretnej ilości pod prysznicem. Jak ktoś lubi jak mu pod prysznicem ciurczy niespecjalnie ciepła woda to proszę bardzo - przepływowy podgrzewacz....

Aplikacja na smartfonie umożliwia sterowanie instalacją zarówno c.o. jak i c.w.u. z wielesetkilometrowej odległości. Umożliwia dostosowanie temperatury pomieszczeń i stopnia nagrzania wody użytkowej do aktualnych potrzeb i w dokładnie pożądanym czasie.. Energia cieplna wykorzystana optymalnie.

Pozdrawiam
Bogusław