PDA

Zobacz pełną wersję : Śledzenie wątków



Jasiu
14-10-2002, 09:30
Skoro redakcja sama się prosi to mam jeszcze jeden pomysł.

Przydałaby się możliwość zaznaczania śledzonych wątków. Na jeden z trzech sposobów:
1. Zaznaczam sobie jakiś wątek, który mnie interesuje (nie mojego autorstwa) i otrzymuje powiadomienie jeśli zostanie zaktualizowany, lub
2. Zaktualizowane śledzone wątki zaznaczone będą żaróweczką w innym kolorze (np.: na czerwono), lub
3. Powstanie nowy dział: Śledzone wątki, w którym będą wątki śledzone przez autora.

Informacje, które wątki sa śledzone można przechowywać w cookie (będą przypisane do komputera) lub u was w bazie - przypisane do nick'a/użytkownika - będzie to wymagało zalogowania się.

I jeszcze cztery wnioski racjonalizatorskie:
1. Pole subject powiadomienia o nowym poście w śledzonym wątku ma złe kodowanie
2. W powiadomieniu nie ma informacji o jaki wątek chodzi
3. Link do wątku w powiadomieniu jest do piewrszej strony wątku, co przy dłuższych wątkach jest niewygodne
4. Linki na stronie z wynikami szukania nie prowadzą do znalezionego artykułu, tylko do pierwszej strony wątku, w którym wyszukany artykuł wystąpił. O upierdliwości takiego rozwiązania łatwo się przekonac gdy wynik będzie w jednym z wątków regionalnych mających po 30 stron.

I to by było na tyle.

ged
15-10-2002, 02:41
Nie sądzę aby redakcja mogła cokolwiek z oprogramowaniem forum zrobić. Jeśli ten program był pisany specjalnie na zamówienie to tak, ale nie wydaje mi się aby zatrudniali fachowca skoro można go kupić gotowy. W internecie jest cała masa oprogramowania tego typu. Mozna by jedynie poszukać coś lepszego i podmienić.
Ged

ps: Jasiu !!! więcej zdjęć !!!!

mordka
29-10-2002, 16:59
Od niedawna jestem na tym forum i nieco się zdziwiłam, że nie można zaznaczyć "cudzego" wątku, aby otrzymywać powiadomienie, że pojawił się nowy post. Poza tym te powiadomienia są tak naprawdę psu na budę, jeśli nie można
a) w mailu przeczytać treści postu lub
b) wejść bezpośrednio na ten post na forum poprzez link w mailu.
Powiadomienie tak naprawdę o niczym nie mówi.
Nie panuję trochę już nad tym, w których wątkach rozmawiam i uważam, że jakaś funkcja śledzenia jest konieczna.
Pozdrawiam
Mordka

Jasiu
29-10-2002, 17:34
To forum obslugiwane jest przez darmowe oprogramowanie napisane w PHP i przy odrobinie dobrej woli mozna je przerobic.

Oczywiscie przy odrobinie dobrej woli redakcji bo zdaje sie, ze stosunki pomiedzy redakcja a fabrika sa merkantylne i spelnienie naszych zachcianek bedzie kosztowac redakcje pare srebrnikow.