PDA

Zobacz pełną wersję : Płytki na stropie drewnianym - płyty izloacyjne poliester



jr91
14-01-2018, 15:45
Witam,

Chciałem zapytać o opinie na temat płyt izolacyjnych poliestrowych, w przypadku układania płytek (marmur - to dość istotne), na stropie drewnianym.
Strop jest bardzo stabilny (nowy budynek), legary co średnio 25 cm, nie pamiętam grubiści, ale minimum 30 x 12 cm, na tym leżą dwie sklejki 18mm każda.
Wiem, że marmur lubi pękać w miejscu żył, dlatego zastanawiamm się, czy w ogóle zawrcać sobie tym głowę na posadzce. Płytki mają grubiśc 10mm. I pytanie, czy będzie to działać z tymi plytami poliestrowymi? jeżeli tak, to jaka grubość? Jeżeli zdecyduję się na gres/ceramikę, to ciągle warto dać te płyty pod spód?

Z góry dzięki.

mariober
14-01-2018, 16:50
standardowo na stropie drewnianym wystarczy wysmarować płyty folią w płynie , dwa razy ! zapewnia to hydroizolację i poprawia przyczepność klejów do płytek . Należy nałożyć także na wszystkie miejsca narażone na dużą wilgoć - prysznic , okolice umywalki i wszystkie narożniki .

jr91
14-01-2018, 17:12
standardowo na stropie drewnianym wystarczy wysmarować płyty folią w płynie , dwa razy ! zapewnia to hydroizolację i poprawia przyczepność klejów do płytek . Należy nałożyć także na wszystkie miejsca narażone na dużą wilgoć - prysznic , okolice umywalki i wszystkie narożniki .

Odnośnie izolacji przeciwwilgociowej to zdaję sobie z tego sprawę. Chodzi mi bardziej o niwelację napięć i samej "pracy" podłoża. Boję się, że marmur będzie pękałi natknąłem się na te płyty, jak w temacie i poprzedniej wiadomości. Dokładnie rzecz biorąc, coś takiego :

https://www.marketpsb.pl/katalog/produkt/sopro-fdp-558-plyty-izolacyjne-4-mm-9-mm-15-mm

jajmar
14-01-2018, 17:17
Nie rozumiem po co chcesz użyć tych płyt. Jak OSb jest stabilne to klej do osb marmur

jr91
14-01-2018, 20:40
No wlasnie dlatego pytam. Boje sie, zeby marmur nie pekal na zylach podczas uzytkowania. To sklejka, nie osb. Wedlug mnie jest stabilne. Poprostu slyszalem opinie, ze na drewnianym stropie wszystko lubi pekac - ceramika, gres, kamien... fugi lubia sie wykruszac. Dlatego sie zastanawiam, czy jest sens inwestowac w te plyty, czy w moim przypadku to zbedny wydatek.