PDA

Zobacz pełną wersję : Piec gazowy - dwa sterowniki?



kokos300
14-01-2018, 19:08
Witam,
Czy do junkersa dwufunkcyjnego można podłączyć dwa sterowniki pokojowe? Np. Parter jeden i górą drugi? aktualnie jest jeden na kablu, na parterze i górę słabo dogrzewa. Szukam najlepszego rozwiązania by temperatury między pietrami były zbliżone.
Pozdrawiam

GraMar
14-01-2018, 19:18
Musisz z kotła mieć prowadzone zupełnie oddzielne obiegi, wtedy to ma ręce i nogi.Jak to masz zrobione?

Stermaj
14-01-2018, 19:18
Może przenieść sterownik na piętro a parter sterować głowicami termostatycznymi na grzejnikach.

kokos300
14-01-2018, 19:28
Wszystko Jest w jedenym obiegu.
Stermaj - też myślałem, by bezprzewodowo postawić sterownik do góry, a na dole głowice. Jest to też jakieś rozwiazanie. Jeśli czegoś nie wymyślę lepszego to tak pozostanie zrobić.

tomraider
14-01-2018, 19:35
Witam,
Czy do junkersa dwufunkcyjnego można podłączyć dwa sterowniki pokojowe? Np. Parter jeden i górą drugi? aktualnie jest jeden na kablu, na parterze i górę słabo dogrzewa. Szukam najlepszego rozwiązania by temperatury między pietrami były zbliżone.
Pozdrawiam

Opisz instalację CO inaczej nie ma szans na skuteczne rady.
Tomraider.

kokos300
14-01-2018, 20:01
Budynek do którego się wprowadziłem miał już zainstalowana instalację gazową. Pytanie co dokładnie opisać by było szczegółowo

tomraider
14-01-2018, 20:52
Budynek do którego się wprowadziłem miał już zainstalowana instalację gazową. Pytanie co dokładnie opisać by było szczegółowo

opisz instalacje CO, ile obiegów jak połączone itp

Stermaj
15-01-2018, 09:42
Może pobawić się wstępnym ustawieniem (kryzowaniem) na grzejnikach jak takie jest. Jak są zaworki na powrocie z grzejników to tam można coś pokombinować. Niektóre zawory pod głowice termostatyczne miały taką regulację.

GraMar
15-01-2018, 21:50
Mam awaryjnie jeszcze jeden kabel wiszący przy kotle i biegnący przewodem wentylacyjnym na piętro, nie jest podłączony na razie. Mam też taką sytuację, że piętro z niższą temperaturą. Dom na jednym obiegu, wszędzie grzejniki.

tomraider
15-01-2018, 22:07
Mam awaryjnie jeszcze jeden kabel wiszący przy kotle i biegnący przewodem wentylacyjnym na piętro, nie jest podłączony na razie. Mam też taką sytuację, że piętro z niższą temperaturą. Dom na jednym obiegu, wszędzie grzejniki.

Czy pytasz o radę jak podłączyć dwa sterowniki do kotła?

GraMar
16-01-2018, 06:47
Czy pytasz o radę jak podłączyć dwa sterowniki do kotła?

Na razie chodzi sobie sterownik na parterze i widzimy wady.
Ten kabel jest poprowadzony awaryjnie, ale w obecnym miejscu i w awaryjnym nadal nie jest to najlepsze miejsce. Zrobiliśmy tak przed gładzią i malowaniem, na zapas.
Mam jeden obieg i mogę sterować tylko jednym sterownikiem :bash:

Na razie testuję cuś takiego, że na sterowniku jest korekta 3*C i kocioł jest oszukiwany aby się nie wyłączał (rzeczywista temp pomieszczenia referyncyjnego jest wyższa o 3*C niż to odczuwa sterownik)

mistalova
16-01-2018, 13:20
Ale jaka to instalacja?
Na razie wiemy, że jest 1 obieg.
Jeżeli calość jest w grzejnikach, to rozwiązanie jest proste - na każdym grzejniku ustawić wymaganą temperaturę za pomocą głowic, a w kotle usunąć termostat i wpiąć zworkę w linię TA.

GraMar
20-01-2018, 05:37
Ale jaka to instalacja?
Na razie wiemy, że jest 1 obieg.
Jeżeli calość jest w grzejnikach, to rozwiązanie jest proste - na każdym grzejniku ustawić wymaganą temperaturę za pomocą głowic, a w kotle usunąć termostat i wpiąć zworkę w linię TA.

Co to dałoby w moim przypadku? O jakim termostacie w kotle piszesz?

mistalova
21-01-2018, 08:52
W kotle jest linia TA - do niej jest podlaczony termostat (sterownik pokojowy) - wypinasz go i w jego miejsce wpinasz zworke.
Wtedy kociol chodzi caly czas, a temperaturę w każdym pomieszczeniu regulujesz głowicami na grzejnikach.

GraMar
24-01-2018, 04:34
Wydaje mi się, że bez grzebania przy instalacji można to też wykonać ustawiając na sterowniku wpływ pomieszczenia 0% + funkcję na sterowniku FW120 jako krzywa grzewcza.
Dobrze myślę?


W kotle jest linia TA - do niej jest podlaczony termostat (sterownik pokojowy) - wypinasz go i w jego miejsce wpinasz zworke.
Wtedy kociol chodzi caly czas, a temperaturę w każdym pomieszczeniu regulujesz głowicami na grzejnikach.

mistalova
24-01-2018, 12:34
Tak.