PDA

Zobacz pełną wersję : Wyjaśnienie tematu wełna szklana.



grachi
15-01-2018, 14:06
Witam.

Szukam odpowiedzi na następujące pytanie:

Gdzieś na forum z 2011 roku, czytam, od wełny szklanej odchodzi się ponieważ jest rakotwórcza a zastępuje czymś innym np. wełną skalną.
Ale chwileczke, na nie jednej budowie widzę wełnę szklaną Isover , Ursa, rzadko widzę rockwoola.

A więc co tu jest nie tak, ja też mam szklaną firmy ursa i co ? umrę od niej ?

Czy ta szkodliwość wełny szklanej i chyba skalnej również nie jest tu przesadą ?

Tak jak pisałem wcześniej, częsciej widzę wełne szklaną.
Proszę o odpowiedź Panowie.

Slawko123
15-01-2018, 14:41
ja też mam szklaną firmy ursa i co ? umrę od niej ? a jeszcze żyjesz?

grachi
15-01-2018, 16:19
Ale pytam poważnie, i oczekuje również poważniej odpowiedzi.

Bertha
15-01-2018, 16:37
Witam.

Szukam odpowiedzi na następujące pytanie:

Gdzieś na forum z 2011 roku, czytam, od wełny szklanej odchodzi się ponieważ jest rakotwórcza a zastępuje czymś innym np. wełną skalną.
Ale chwileczke, na nie jednej budowie widzę wełnę szklaną Isover , Ursa, rzadko widzę rockwoola.

A więc co tu jest nie tak, ja też mam szklaną firmy ursa i co ? umrę od niej ?

Czy ta szkodliwość wełny szklanej i chyba skalnej również nie jest tu przesadą ?

Tak jak pisałem wcześniej, częsciej widzę wełne szklaną.
Proszę o odpowiedź Panowie.

Sam widzisz jak głupoty rozchodzą się w necie. Paletę wełny U..A , lambda= 0,032 ułożyłem temi ręcami tylko w rekawiczkach, czyli już jezdem umarnięty? Jedna głupota to szkodliwość, druga to jakość. Marketowe taniochy z lambda=0,037 kurzą jak otwarta młocarnia, tam żadna maska nie pomoże :jawdrop:

grachi
15-01-2018, 16:49
Robiłem Ursa 0,4 coś tam, już nie pamiętam, pyliło, ale bez przesady.
A co powiedzie na ten temat że jest rakotwórcza ? podobno.

Konto usunięte_1*
15-01-2018, 17:17
Z czego ten rak miałby się robić z piasku ? wełna szklana z tego co wiem robiona jest z piasku a skalna ze skały jak sama nazwa wskazuje więc co tam ma być rakotwórcze ? jedynie w trakcie roboty więcej pyli no i ogólnie jest trochę gorsza mniej sprężysta no ale policzyć to na cena / jakość to chyba bym wolał dawać szklaną w grubszej warstwie ale to moje zdanie

grachi
15-01-2018, 17:33
Z piasku i szkła, a to właśnie ma być rakotwórcze, tylko nie wiem ile w tym prawdy.

Bertha
15-01-2018, 17:45
Szkło jest z piasku. Rakotwórczość? Bzdura! Poczytaj frustrujące hasła: subit, ksylamit, grzyb domowy, roztocza, albo modne sezonowo - smog; PM10; PM2,5 Tu jest czego się lękać.

Komuś się pomyliło z włóknami azbestu :(