PDA

Zobacz pełną wersję : podłogówka - sterownik nie może osiągnąć zadanej temperatury



ironman2018
18-01-2018, 17:50
Jestem tu nowy więc na początku chciałem się się przywitać.
A to mój problem od ok. tygodnia mam problem z ogrzewaniem. Wygląda to tak, kocioł DeDietrich jednofunkcyjny. Ustawiona temperatura wody 40 st. ustawienie ogrzewania na kotle 40st. Ustawiam na głównym sterowniku w domu temperaturę np. 22 st. reszta sterowników w całym domu zadana temperatura 21.2. Informacja jest, że cały czas piec chodzi i tak jest. Niestety, podłoga chłodna, na głównym sterowniku temperatura nie wzrasta, max to 21.2 i ...koniec. Na innych temperatura spada do 19 - 20.4 st.
Rozmawiałem z hydraulikiem który robił całą instalację i zasugerował żeby wyczyścić filtr skośny przy piecu co też uczyniłem. Rzeczywiście był brudny. Niestety, nie pomogło. Dziś po konsultacji ponownej z hydraulikiem (nie może podjechać) zasugerował, że kocioł potrzebuje zadania wyższej temperatury czyli ustawić go na 50st. tak też zrobiłem jakoś ok. 17.00, niestety temperatura na sterowniku nie reaguje i podłoga nadal chłodna:bash:
Piec regularnie przechodzi przeglądy, ma 3 lata. Ostatni przegląd w grudniu 2017 roku. Nadmieniam, że od początku wszystko grało i idealnie chodziło.
Jeżeli ktoś ma jakąś koncepcję co może być proszę bardzo o radę!!!

Stermaj
18-01-2018, 19:35
A co pan robił na przeglądzie. Czy demontował wymiennik i czyścił go w środku myjką ciśnieniową z dodatkiem środków chemicznych a na końcu przedmuchiwał sprężonym powietrzem? Może tylko popatrzył i zainkasował kasę. Jak długo to robił. Powinno mu zejść ze dwie godziny jak zabrał się za to sumiennie.
Sugeruję zatkany wymiennik, nie część wodna ale spalinowa.

ironman2018
18-01-2018, 20:40
nie, nie czyścił myjką ciśnieniową i nic nie przedmuchiwał. Wymył pod bieżącą wodą. To nie moja branża także nie znam całych procedur. Tak szczerze to rozebrał piec (nie tylko obudowę) i wszystko było oki.Zajęło mu to ok. godziny.
Sugestia? ściągać go z powrotem czy hydraulika który robił cała instalacje?
czy jestem w stanie coś sam zrobić?

ironman2018
18-01-2018, 20:50
nie, nie czyścił myjką ciśnieniową i nic nie przedmuchiwał. Wymył pod bieżącą wodą. To nie moja branża także nie znam całych procedur. Tak szczerze to rozebrał piec (nie tylko obudowę) i wszystko było oki.Zajęło mu to ok. godziny.
Sugestia? ściągać go z powrotem czy hydraulika który robił cała instalacje?

Stermaj
19-01-2018, 10:41
Proponuję ściągnąć fachowca od kotła, niech sprawdzi jego moc maksymalną na podstawie zużycia gazu. Jest to sprawdzenie orientacyjne ale daje obraz sytuacji.

ironman2018
19-01-2018, 12:55
Stermaj, bardzo dziękuję za pomoc i rady.
Tak zrobię a potem dam znać czy pomogło i być może komuś w przyszłości pomoze

ironman2018
24-01-2018, 13:35
No i temat się wyjaśnił. Wystarczyło podnieść temperaturę na piecu żeby wszystko wróciło do normy. Zobaczę jak zużycie gazu będzie wyglądało. Z informacji jakie mi przekazał teraz ma być dobrze jednak jakby co czeka na mój telefon. Zobaczymy

Damian-
27-01-2018, 14:25
Mimo wszystko ja bym radził wezwać serwisanta kotła żeby go sumienie sprawdził.