PDA

Zobacz pełną wersję : Smart-Vector-Teriva



e2rduo
28-01-2018, 14:27
Witam. Zbliża się czas adaptacji projektu który wstępnie wybrałem i będziemy prubować to poskładać z Architektem.
Budynek przewiduje parter usługowy, poddasze mieszkalne. Wstępnie wymiary 15x9m lecz ponoć mam szanse zmiany na 18x9 co jest dla mnie bardzo ważne. Ale nie o tym temat. Załóżmy jednak, że bedzie to budynek 18x9m i tu pojawia się moje pytanie a mianowicie- jaki strop wybrać? Głównym wyznacznikiem dla mnie jest izolacja akustyczna gdyż tak jak powiedziałem, na parterze bedzie dość głośna działlność usługowa, zatem strop musi mieć bardzo dobrą izolacje akustyczną. Nie szukam oszczędności lecz przepłacać za coś bez sensu też nie lubię ;) poradzicie mi jaki strop się sprawdzi najlepiej?
Długo myślałem nad stropem monolitycznym....lecz... heh nie bardzo chyba ze względu na to ze robie takie stropy non stop, z reszta jak całość budynku ...pracuję w CH, to moja branża. Tu budujemy tylko z żelbetu. Myślę że nie chce bawić się w szalunek i zbrojenie bo to strata czasu którego i tak nie mam. Poza tym wiadomo potrzebny jest szalunek stropowy bądź całe mnustwo desek i stępli... Większość prac bede wykonywał sam . Jeśli ktoś pomoże i doradzi coś to bede wdzięczny ;) pozdrawiam

Andrzej733
28-01-2018, 14:40
Co to CH?
Jakie usługi na dole?

e2rduo
28-01-2018, 14:56
CH- Szwajcaria.
Warsztat bedzie.

Andrzej733
28-01-2018, 16:14
Drgania przeniosą się ścianami.
Im większa masa tym mniejsze drgania (to wyczerpuje temat jaki strop)
Aby zniwelować przenoszenie drgań zrób ".matrioszkę"

e2rduo
29-01-2018, 11:57
Nie bardzo rozumiem?

Kamil_
29-01-2018, 18:26
Dziś dostałem wycenę na strop SMART!
O mało nie spadłem z krzesła...

Czekam na wycenę Terivy i Vektora :)

e2rduo
29-01-2018, 18:55
Może podzielisz sie orientacyjnym kosztem? Jaka bryła budynku i metraż?

Andrzej733
29-01-2018, 19:01
jak kiedyś dla Nich liczyłem opłacalność (tak na potrzeby handlowe) płyt smart to wychodzi taniej pod warunkiem że masz przekryć duże rozpiętosci i oszczędzasz na ścianach nosnych, a w normalnych warunkach to nie jest opłacalne, ale tutaj jak trzeba przekryć 9m to normalnie musiałbyś mieć ściany w środku przy smarcie można to ominać. Ale też mnie ciekawi ile za metr 2 wyszło?

Kamil_
29-01-2018, 20:27
To może tak, mój projekt:
https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-srebrzykach-g2-m21f2222013fba


Dowóz do okolic Wrocławia
Powierzchnia całkowita płyt stropowych ok. 136,00 m²
Wartość płyt stropowych 17000,00 zł netto*
Wartość montażu HDS 2200,00 zł netto*
Wartość transportu 5050,00 zł netto*

Razem 24250,00 zł netto*

* Do podanej ceny należy doliczyć stosowny podatek VAT
8% Należny podatek VAT
Razem wartość stropu (płyty, montaż, transport) 26190,00 zł brutto



Do tego:
pustak szalunkowy C 20 142,95 zł netto*
pustak szalunkowy narożnik zew. 2 29,49 zł netto*
pustak szalunkowy L 0,5 100 983,25 zł netto*
Razem wartość pustaków szalunkowych 1155,69 zł netto*
+ koszt transportu kurierem ok.675 zł netto + palety ok 60 zł netto


A i jeszcze: Dodatek ekspansywny do betonu 14kg 420,00 zł netto*

Lucius
30-01-2018, 14:52
Prefabrykaty są fajne kiedy buduje się racjonalnie czyli seryjnie. Dla dewelopera który buduje od 12-24 budynków w górę (zależnie od technologi) takie rozwiązania zaczynają byc bardzo opłacalne i takie domy rzeczywiście są tańsze. U nas 70% domów to drobnica gdzie nie da się zejść ze stawkami do poziomów jw. a do tego - znaleźć dobre ekipy bo to jest największy problem przy małych budowach (z reguły tacy wykonawcy nie chcą iść w pojedyncze roboty tylko mieć pracę na dłuższy czas - deweloperzy).
Elektryk robiący dużo instalacji oraz linii ma samą zniżkę w hurtowni po 40%, robi płynnie i szybko, bez poprawek. To samo inne branże. Trudno jednak takiego ściągnąć do drobnicy.
Niestety przy pojedynczych budowach poza więżbą (gotowe kratownice) tańsze będą rozwiązania małogabarytowe. Technicznie gorsze, tak samo akustycznie, paradoksalnie więcej możliwości zrobienia błędów ale... taniej. Tylko nie oszczędzać na wykonawcach bo już różne budowy widziałem... Sensowny kierownik który jeździ na budowę również (sprawdzić druty, pilnować poziomów, mieszania etc.) ale ma jeździć a nie być od podpisywania dokumentów.

mariusz7924
06-03-2018, 08:10
Kiedyś też pisałem w ten sposób, drogo z tym smartem itp. W projekcie miałem terivę. coś ok 8 tysi za materiał bez nadbetonu i liczenia jakichs podciągów.
Ale w koncu dostałem wycenę ułożenia i zalania tegoż stropu. Fakt że w cenie szalowanie dwóch słupów. 19.700 ! Też sobie usiadłem...
Smarta mi wycenili za pierwszym razem na ponad trzydzieści kilka tys. po kilku rozmowach i przejrzeniu projektu miałem wycenę na 14 netto. montaż jakieś 1800
transport 2000 dżwig ok 800. No i teraz tylko czekam żeby się moje biuro arch. wyrobiło z pokazaniem w projekcie które płyty mają być troszkę mocniejsze,
dla słupków więżby. Mój proj. to lote g2 z Archipelagu. Za pierwszym razem przy wycenie nie widzieli (nie chcieli widzieć) że garaż i klatka schodowa
bez stropu jest. Jak już strop będzie na ścianach to postaram się zrobić kilka fotek.

pandzik
24-04-2018, 19:03
No i mam zagwozdkę. Szkody kat 3. Niby Terivę sie odradza. Zleciłem projekt i wycene tegoż stropu.

W międzyczasie otrzymałem wyceny na Rectora i Granorda. praktycznie to są te same stropy. W obu przypadkach stosują rozwiązania, podwójnych belek oraz potrójnych w rejonie scian działowych , bądź dwóch potrójnych w drugim przypadku. Cena podobna , dochodzi kwestia rozładowania auta bo przywożą to naczepą. To jest kłopot.

Inaczej jest z Vectorem. W cenie jest transport plus rozładowanie z ustawieniem na ścianach. Cena też o 15 % tańsza od sprężonych. Wiadomo wchodzi 16cm nadbetonu ale gdyby zbić cenę wykonawcy - a mam już umówioną za SSO , bez dachu - to wyszedłby tańszy a przy tym zaoszczędziłbym na wysokości stropu w kilku punktach - w tym, że kanały WM mógłbym w nim zatopić. Ma być też cichszy i jakby monolit tylko troszkę inaczej. Samej stali nie wychodzi dużo bo ok 4kg na m2.

No i nie wiem. :) miał ktoś stycznośc z tymi stropami na szkodach górniczych?

_arek_
25-04-2018, 09:08
Gdzie Vectora wyceniałeś ??

jacentyy
25-04-2018, 10:00
No i mam zagwozdkę. Szkody kat 3. Niby Terivę sie odradza. ....
No i nie wiem. :) miał ktoś stycznośc z tymi stropami na szkodach górniczych?

Na szkodach to i żelbet potrafi sie zarysować, tak więc pchanie się w gęstożebrowy strop przy szkodach górniczych jest nieporozumieniem.
Płyta żelbetowa jest zdecdyowanie sztywniejszym elementem budynku jak jakiolwiek strop gęstożebrowy. I zarysopwanie jeżeli się pokaże nastapi przy zupelnie innych naprężeniach konstrukcji i w znacznie mniejszej ilości.

pandzik
25-04-2018, 11:21
Na szkodach to i żelbet potrafi sie zarysować, tak więc pchanie się w gęstożebrowy strop przy szkodach górniczych jest nieporozumieniem.
Płyta żelbetowa jest zdecdyowanie sztywniejszym elementem budynku jak jakiolwiek strop gęstożebrowy (...).

Możemy zatem strop Vector przyjac jako lepsze rozwiazanie od jakiegokolwiek gestozebrowego stropu? Nie jest to monolit ale ma chyba sporo jego cech plus zasadniczy plus -szybkosc montażu.