PDA

Zobacz pełną wersję : Wysypisko smieci na dzialce



T_B
20-04-2005, 17:47
Witam,

mój sąsiad postanowił zrobić sobie wysypisko śmieci na styku jego i mojej działki. Straż miejska nie ma zamiaru interweniować, bo teren jest prywatny a ja muszę żyć z kupą gruzu tuż za granicą działki. Czy można jakoś przymusić sąsiada do uprzątnięcia wysypiska? Dodam, że uprzejma prośba nie skutkuje...

/T

Wowka
20-04-2005, 19:13
Jeśli jest to tylko gruz to przy takiej postawie sąsiada najprawdopodobniej będziesz musiała do tego widoku przywyknąć.

ania
01-05-2005, 13:30
Moi sąsiedzi - do czasu rozpoczęcia naszej budowy korzystali z luki w ogrodzeniu i urządzili nam na działce wysypisko swoich śmieci tzw. komunalnych. Sprzątnęliśmy dla świętego spokoju. A może należało to gdzieś zgłosić?

Wowka
01-05-2005, 17:55
Moi sąsiedzi - do czasu rozpoczęcia naszej budowy korzystali z luki w ogrodzeniu i urządzili nam na działce wysypisko swoich śmieci tzw. komunalnych. Sprzątnęliśmy dla świętego spokoju. A może należało to gdzieś zgłosić?

Naruszono Twoje prawo własności.
Oczywiście posiadasz takie prawo jeśli potrafisz udowodnić kto wyrzucił gruz.
Tylko jak potem żyć przez płot z tym sąsiadem?

nati24
01-05-2005, 21:44
hmm no cóż ja tez mam koło siebie stosik gruzu po ostatnim remoncie. Mój sąsiad póki co sie nie <pyszczy> o ten bałagan :wink: , z resztą póki co, to on jest u mnie. Ale jeśli Tobie to przeszkadza zwróć mu delikatnie uwagę moze poskutkuje..

aries
08-05-2005, 07:33
postaw płot, obsadź wysokimi iglakami i ze śmieciami sąsiada żyć nie musisz....
Kodeks wykroczeń - art 117. Kto mając obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskażań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych,...podlega karze grzywny do 1.500 złotych, albo karze nagany.
:lol:
a ja propunuję spokojną rozmowę z sąsiadem i tak jak wyżej ....płot i iglaki
pozdrawiam

pepi
11-05-2005, 00:10
A co wy na to? W odległości około 200m od granicy mojej działki znajduje się prywatne wysypisko śmieci. Jest to miejsce, gdzie nieliczni mieszkańcy mojej wsi wyrzucają śmieci. Wiatr rozwiewa papier i folie które lądują na mojej działce,a psy z całej okolicy wyjadają resztki pożywienia.Zauważyłem na dzałce zagryzionego przez moje psy szczura, nie mam pojęcia skąd się mógł wziąść, ale może z wysypiska. Co z tym zrobić, jest to na prywatnym terenie, a ja nie chciałbym stać się wrogiem całej okolicy.

ania
11-05-2005, 11:39
To się kwalifikuje na postępowanie karne z Ustawy o Odpadach.
Chyba , że sąsiad ma koncesję na wysypisko. :roll:

pepi
11-05-2005, 12:32
Jestem pewien, że nie ma żadnej koncesji. Zasypuje doły po wydobyciu piachu.

ania
11-05-2005, 13:56
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2001/0628.htm

No to go zadenuncjuj - cały rozdział 9 do twojej dyspozycji :wink: