PDA

Zobacz pełną wersję : Dobór kotła gazowego bliźniak 117 m2 z poddaszem



Szefla
04-02-2018, 20:29
Witam,
Potrzebuję wsparcia przy doborze kotła gazowego kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania jednofunkcyjnego z zasobnikiem ok. 120l.

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3a2d

Pacjent to dom szeregowy z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni 117 m2. Projektant założył zapotrzebowanie na ogrzewanie 8,5 kW przy +20 st C i piec jednofunkcyjny De Dietrich MCR3 PLUS 24/28MI. Ogrzewanie kaloryferami.
Rodzina 4 osobowa w tym 2 małych dzieci (dzieci kąpane wieczorem, dorośli prysznic rano). Piec gazowy według projektu będzie na pierwszym piętrze w łazience a do kuchni na parterze jest ok 9,5 m.

Ponieważ na rynku jest tak duży wybór że nie daję rady tego w pełni ogarnąć. Byłem w 3 punktach sprzedaży pieców gazowych we Wrocławiu i to co mi doradzili sprzedawcy:
1. Saunier Duval Thelia AS18
2. Buderus Logamax plus GB062-24V2
3. Buderus Logamax plus GB072-14V2
4. IMMERGAS VICTRIS TERA 24 PLUS G20
5. BOSCH ZSB 24-1 DE CERAPUR COMP
6. BERETTA QUADRA GREEN 25RSI
7. KELLER Windsor S 25 kW
8. De Dietrich ???

I co z zasobnikiem kupować z tej samej firmy co piec czy są jakieś inne modele godne uwagi ?

Co jest dla mnie ważne: ekonomia, niezawodność, dobry serwis i możliwość rozbudowy o automatykę.

Proszę o rady.

Z góry wielkie dzięki za wsparcie w tej nierównej walce.

kaju
04-02-2018, 21:08
Witam zobacz na mój post z 15.11.2017
Jak beretta to warto zobaczyć na MySmarta 20kw

matiix
05-02-2018, 15:55
I raczej w tych sklepach byli sprzedawcy z wąsem po 50.
120m2 i takie duże piece po kiego grzyba. Ja bym szukał
Imergas Vitrix 12KW
Beretta Green 14KW
Vailant 146 5/5 14KW
I takiej wielkości ci piec spokojnie wystarczy. Tym bardziej że na stronie ciepłowłaściwe pokazuje ci zapotrzebowanie na ok 7,5KW.

Pytajnick
05-02-2018, 20:23
Witam,
Potrzebuję wsparcia przy doborze kotła gazowego kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania jednofunkcyjnego z zasobnikiem ok. 120l.

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3a2d

Pacjent to dom szeregowy z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni 117 m2. Projektant założył zapotrzebowanie na ogrzewanie 8,5 kW przy +20 st C i piec jednofunkcyjny De Dietrich MCR3 PLUS 24/28MI. Ogrzewanie kaloryferami.
Rodzina 4 osobowa w tym 2 małych dzieci (dzieci kąpane wieczorem, dorośli prysznic rano). Piec gazowy według projektu będzie na pierwszym piętrze w łazience a do kuchni na parterze jest ok 9,5 m.

Ponieważ na rynku jest tak duży wybór że nie daję rady tego w pełni ogarnąć. Byłem w 3 punktach sprzedaży pieców gazowych we Wrocławiu i to co mi doradzili sprzedawcy:
1. Saunier Duval Thelia AS18
2. Buderus Logamax plus GB062-24V2
3. Buderus Logamax plus GB072-14V2
4. IMMERGAS VICTRIS TERA 24 PLUS G20
5. BOSCH ZSB 24-1 DE CERAPUR COMP
6. BERETTA QUADRA GREEN 25RSI
7. KELLER Windsor S 25 kW
8. De Dietrich ???

I co z zasobnikiem kupować z tej samej firmy co piec czy są jakieś inne modele godne uwagi ?

Co jest dla mnie ważne: ekonomia, niezawodność, dobry serwis i możliwość rozbudowy o automatykę.

Proszę o rady.

Z góry wielkie dzięki za wsparcie w tej nierównej walce.

Na pewno nie kupuj pieca o większej mocy, niż masz określoną w warunkach przyłączenia do sieci, bo upierdliwy gazownik może robić problemy a jest to też pewne ograniczenie w stosowaniu niestandardowych kominów np przez ścianę. Jeśli masz podłogówkę na 100% to szukaj takiego, który 'startuje' od jak najniższego pułapu grzewczego, np lepiej 2kW niż 4kW.
Reszta to już czytanie plakietek informujących o stopniu energooszczędności i inne takie tam :) No i co ważne - dostępność do serwisanta w razie W.

matiix
05-02-2018, 21:24
Na pewno nie kupuj pieca o większej mocy, niż masz określoną w warunkach przyłączenia do sieci, bo upierdliwy gazownik może robić problemy a jest to też pewne ograniczenie w stosowaniu niestandardowych kominów np przez ścianę. Jeśli masz podłogówkę na 100% to szukaj takiego, który 'startuje' od jak najniższego pułapu grzewczego, np lepiej 2kW niż 4kW.
Reszta to już czytanie plakietek informujących o stopniu energooszczędności i inne takie tam :) No i co ważne - dostępność do serwisanta w razie W.

To tu tak pięknie doradzasz w w drugim wątku nie umiesz rozróżnić pieca od pieca.

Szefla
05-02-2018, 21:57
z jednej strony masz racje, że na stronie cieplowlasciwe.pl pokazuje maksymalna moc grzewcza - 7,5kW
Ale poniżej jest informacja o mocy kotła gazowego "Kocioł gazowy: > 15kW"
406641

Pytajnick
05-02-2018, 23:53
To tu tak pięknie doradzasz w w drugim wątku nie umiesz rozróżnić pieca od pieca.

Cóż..nie błysnąłeś kolego ;)

matiix
06-02-2018, 07:41
z jednej strony masz racje, że na stronie cieplowlasciwe.pl pokazuje maksymalna moc grzewcza - 7,5kW
Ale poniżej jest informacja o mocy kotła gazowego "Kocioł gazowy: > 15kW"
406641

I myślisz ze piec o mocy 12-14KW nie da sobie rade z tymi parametrami. Tu nie jedna osoba ma dom o powierzchni powyżej 180-200m2 podłóg i takie piece spokojnie dają sobie rade. Sam do 185m2 będe montował któryś z 3 podanych prze ze mnie. Te 15KW to jest podane raczej maksymalne wymagane. Widze że ty też od nie dawna na forum, co do wiedzy nie będe wnikał, ale wszyscy na poacztku przychodzą i piszą że to pewnie mało ale jak spędzą troche czasu na czytaniu i rozmyślaniu to zmniejszają ten parametr. Więc poczekajmy i za pół roku może rok zobaczymy co będziesz pisał w postach.

matiix
06-02-2018, 07:42
Cóż..nie błysnąłeś kolego ;)

poczytaj forum pomyśl i za jakiś czas dopisz coś ciekawego.

BrodowskiG
06-02-2018, 07:59
jak zasobnik tej samej firmy to patrz na zestawy / pakiety grzewcze,wychodzi taniej
patrz na moc minimalna
za berettami to nie przepadam a ten keller to pierwsze slysze, wiec unikaj bo skad czesci
bosch to jest junkers

Lukasz B
28-09-2018, 10:05
No i kolego - co zapodałeś u siebie?
Na jaki piec postawiłeś?

AdamBj
27-11-2018, 05:58
Witam. Jestem tu nowy. Szukałem trochę na temat zużycia gazu ziemnego w domu jednorodzinnym, ale nie za bardzo coś znalazłem, jeżeli coś macie proszę o przesłanie podpowiedzi.

A więc moje pytanie brzmi. Jakie powinno być zużycie gazu przy moim metrażu. W tej chwili zużycie gazu wynosi 1650 m3 od 26.10.2017 do 30.10.2018. Czyli w tym było pierwsze uruchomienie + wykończenie resztek domu tj. Meble, mycie okien, ogólne sprzątanie, silikony.
Dom o powierzchni 137m 3, 3 ścian zimne, gdyż jest to szeregówka, ściany to
H+H , styropian 15 cm, fundament ocieplony styrodurem 5 cm na głębokości 50 cm, okna 3 szyby, rolety zewnętrzne, podłogówka w całym domu + 2 grzejniki łazienkowe w łazienkach, strop to płyta osb do tego ocieplony pićną.temperatura w domu dla trzy osobowej rodziny to 22 stopnie.

Każdy mówi co innego. Fachowiec co montował pięć twierdzi, że takie zużycie i tak jest dobre. Zaś inny hydraulik, że powinno być polowe tego. Mmgd nie paliło gazem jest to pierwszy raz.
Jeżeli jest to dużo proszę o poradę jak zmniejszyć zużycie.