PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy - zabudowa rur ogrzewania



forlorn81
06-02-2018, 18:27
Witam,
Panowie mam w zasadzie 2 problemy i nie wiem jak je rozwiązać. Remontuję mieszkanie po teściu, chcemy je oddać w wynajem. W łazience są rury grzewcze, jest to blok 4 piętrowy, starsze budownictwo (gdzie nie walniesz młotkiem tam głęboka kamuna). Prawie wszytko udało się ogarnąć i na prawie wszytko mamy jakiś pomysł poza zabudową rur w łazience, lecą jakoś tak na pół okrągło i ich rozstaw jest zmienny. Górną część zabudowałem sufitem podwieszanym ale na ściane już brakło mi pomysłu. Fotki poniżej. Nie ma opcji wyłączenia ogrzewania. Jedyne co można to zabudowac ale ponieważ w łazience nie ma kaloryfera to chciał bym tak to zrobić żeby dało się chociaż mokry ręcznik powiesić i tu odpada zabudowa karton gipsem.
Do głowy przychodzą mi 2 rozwiązania:
1. jakas kratka al'a profil z plastiku
2. to samo co wyżej ale z metalu.
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w remontach więc nie wiem gdzie i czego szukać. Doradźcie coś najlepiej jak by nie kosztowało majątku.
Gdzieś kiedyś widziałem taką kratkę na ścianie ale nie wiem jak tego szukać.

Drugi problem to ościeżnice - stare malowane x-razy. Nie chcę ich rwać ze ścian bo nie zdążę z remontem. Musze je oczyścic. Dzisiaj całe popołudnie walczyłem z nimi jak równy z równym z opalarką i walkę przegrałem. Tłukłem młotkiem ale to też nie do końca pomaga. Tam jest wiele warstw lakieru.
Czym to atakować?? mógł bym je matowić i malować ale jest na nich wiele nierówności i jakoś to trzeba oczyścić.

Fotki załączam.