PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie stropu drewnianego i sufit podwieszany



grzechu9009
06-02-2018, 20:30
Witam serdecznie,

Jeżeli wybrałem złe forum to proszę o przekierowanie :)

Zabieram się do ocieplenia stropu drewnianego. Sufit będą stanowić płyty KG na ruszcie w mniejszych pomieszczeniach (3x3,5) pojedynczym a w salonie (5x5) i łazience podwójnym krzyżowym. Strop to belki drewniane 8x20 w rozstawie średnio co 80cm. Czy poprawnym będzie wykonać ocieplenie jak na rysunku?

406707
15cm wełny na sznurkach między belkami, około 15 cm przerwy i 10cm na ruszcie, ruszt stosowny do pomieszczenia, paroizolacja i płyty.

Czy ta przerwa nie będzie przeszkadzać i psuć izolacji? Może lepiej dać 20cm wełny między belkami i 5cm na ruszcie? Ale wtedy przerwa będzie jeszcze większa (20cm). Czy może jest jakiś sposób obniżenia całej izolacji (25cm) tak żeby była zaraz nad rusztem? Tylko żeby go nie przeciążyć...


Kolejna sprawa to rozstaw wieszaków (tych przy ścianie). Mam następującą (w przybliżeniu) sytuację w dwóch miejscach między dwoma pomieszczeniami:

406708
Wieszaki będę montował do belek stropowych - rozstaw ok 80 cm. W jednym z pomieszczeń odległość od belki do ściany działowej to ok 20cm, a więc poprawnie (na ściance działowej profil przyścienny) ale z drugiej strony ściany odległość to ok 50cm - więc za dużo. Czy mogę w takiej odległości zastosować wieszak? Czy może zrobić "mostek" między belkami z np kontrłaty i do tej kontrłaty zamocować wieszak w poprawnej odległości?