PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł gazowy do sterownika Fibaro



kusztyk10
07-02-2018, 16:54
Witam,

Mam instalację w domu nowo wybudowanym piwnica cała podłogówka, parter także podłogówka, piętro grzejniki oraz podłogówka w łazience.
Dom ok. 280m2.
Instalacje podzieliłem na 3 rozdzielacze dolny w piwnicy 6 obwodowy, na parterze 8 obwodowy i na piętrze rozdzielacz bez pompki tylko do grzejników 8 obwodowy. W każdym pomieszczeniu instalacja pod termostat elektryczny zasilany 230v pod system Fibaro z-wave do tego będą siłowniki w rozdzielaczu także z-wave wszystko połączymy z centralka Fibaro. Sterowanie temperatura wydaje się proste siłowniki będą otwierać obwód jeśli temperatura zadana w pokoju spadnie itp. Lecz jak połączyć to z kotłem? Jaki kocioł wybrać, kocioł ma też grzać CWU. Dodatkowo będzie kominek z płaszczem wodnym połączony z instalacją poprzez wymiennik więc jeśli temperatura z komina osiągnie np 35c to wyłączy się piec gazowy i będzie zasilanie z kominka poprzez wymiennik do instalacji zamkniętej.
Teraz mam pytanie jak sterować kotłem gazowym jeśli np w domu w wszystkich pomieszczeniach zostanie osiągnięta temperatura zadana i piec będzie musiał się wyłączyć, czy piece są na tyle inteligentne że jeśli wszystkie układy się zamknął to się wyłączy a jeśli chociaż jeden się otworzy to piec startuje sam?
Tak samo w rozdzielaczach od podłogówki jest pompka która musi być sterowana lecz ona chyba sama się wyłącza jak układy się zamkną.
Jaki kocioł polecacie do takiego układu myślałem coś o 25kw
Czy do pieca będę musiał dokupić sterownik pogodowy, ustawi mi krzywą grzewczą będzie sterować CWU i wyłączę w nim funkcję termostatu pokojowego i wtedy piec będzie lecieć cały czas? Jeśli dobrze myślę to czy przy vaillant ecoTEC plus VC i do tego sterownik multiMATIC VRC 700 tylko ten sterownik umieszcza się w jednym pomieszczeniu i tylko jedną temperaturą możemy sterować.