PDA

Zobacz pełną wersję : Dom w tymianku - prośba o ocenę adaptacji



baku001
07-02-2018, 19:42
//////////////////

ciężkiprzypadek
07-02-2018, 23:55
Nie jestem guru w temacie budowy, ale już widzę, że ten projekt jest dość skomplikowany w budowie (lukarny, balkony, 7okien dachowych) przez to będzie drogi, ale jeżeli Wam się podoba, to czemu nie....
Marzenia trzeba realizować, ale pamiętaj, projektów, które jeszcze Was zachwycą, może być mnóstwo!
I jeszcze jedno:
Wraz z oglądaniem masy projektów i analizowaniem, często nasz gust i potrzeby dopiero się klarują.
My zmienialiśmy kilka razy ostateczne projekty na inne ostateczne aż w końcu sama zaprojektowałam, nasze potrzeby na kartce.
Teraz czeka to na fachową przeróbkę architekta, który zrobi nam projekt indywidualny.
Ale my wiemy, że to będzie nasz jedyny i docelowy dom...

Zastanów się nad ogrzewaniem podłogowym, wtedy nie będziesz musiał budować tak wielkiej kotłowni .
Poza tym piece na paliwo stałe są Beeee.

Życzę powodzenia i aby Wasze marzenie się szybko spełniło:)

Mareks77
09-02-2018, 11:49
Gdy rozglądałem się za swoim domem miałem na uwadze ten projekt. W mojej okolicy byłem na zwiedzaniu już gotowego.
Otóż w moim mniemaniu problemem jest salon.
Ów połączony z kuchnią i przedpokojem jest już długą nie ustawną kiszką i gdy jeszcze na wejściu mamy kominek i komin to kiepsko to wygląda.

Rezygnując z kominka i instalując wentylację mechaniczną z 4 dostępnych kominów możesz pozostawić dwa lub nawet jeden a okap w kuchni podłączyć do dachówki z kominkiem.
Poza tym w kuchni ze względu na woń gotowania jest potrzebna zarówno wentylacja jak i okap więc ewentualną WM i kwestie kominów od samego początku oprucz architekta konsultuj z firmą odpowiedzialną za montaż.

Tak jak już wspomniał przedmówca przed zakupem jakiegokolwiek projektu radzę się dobrze zastanowić pod kątem zarówno funkcjonalności jak i dopasowania do działki budowlanej.
Brak garażu z biegiem czasu może jednak okazać się jakimś problemem a budowanie później garażu wolnostojącego będzie obarczone wielokrotnie większym podatkiem od nieruchomości.
Dach kopertowy z lukarnami jest oczywiście piękny ale jego wykonanie wiąże się z dobrą ekipą dekarzy gdyż niestety nie wszyscy pracownicy branży budowlanej są specjalistami a ci mają napięte terminy i głębokie kieszenie.