PDA

Zobacz pełną wersję : zakres współpracy z kierownikiem budowy



maseka
09-02-2018, 15:33
Witam,

mam małe pytanie, bo się skonfundowałam w trakcie rozmowy z potencjalnym kierownikiem budowy. Zapytał mnie czy w zakres współpracy mają wchodzić zwykłe czynności dot. budowy, czy też instalacje:confused: I to mnie zaskoczyło, bo myślałam, pewnie naiwnie, że te instalacje to nie muszą być przez kierownika odbierane. Oczywiście wiadomo, że elektryczną musi "zatwierdzić" elektryk z uprawnieniami ale woda i kanalizacja tez?
Dopytuję, ponieważ wodę mam ze studni - juz wywierconej, a kanalizacja będzie tylko przerabiana, bo mam juz szambo i kanalizacje w budynku który będzie rozbudowywany
pzdr
Maseka

Elfir
09-02-2018, 17:05
kierownik nadzoruje wykonanie domu zgodnie z projektem. Jeśli instalacja wod-kan jest integralną częścią projektu to powinno być w cenie.
Jeśli zaś była projektowana osobno, jest na to osobny projekt, to do realizacji potrzebny też jest kierbud i dziennik budowy osobny .
Podobnie jest z instalacją gazową - albo jest w projekcie domu, albo to osobny projekt.

maseka
09-02-2018, 18:07
Elfir dzięki za wyjaśnienie. wod- kan mam w projekcie, a gazu nie mam i nie będę miała

Elfir
09-02-2018, 21:13
to kierbud odbiera wszytko naraz i poświadcza wpisem.
Oczywiście do elektryki musi podpisac się w dzienniku budowy dodatkowo elektryk, a do kominów i pieca kominiarz.