PDA

Zobacz pełną wersję : pojemnosc betoniarki



21-04-2005, 10:32
krotka pilka-
kazdy wie ze betoniarki sa 125, 150, czy 250 litrowe

pytanie za 10
czy te pojemnosci odnosza sie do pojemnosci calkowietej betoniarki?
tzn kiedy jest odwrocona do gory otworem i lejemy w nia wode np
albo
odnosi sie do pojemosci standardowego zaladunku
czyli, ze do botoniarki 150 L moge wrzucic 150 litrow betonu i mieszac

zna ktos odpowiedz?
z gory dzieki
to bedzie krociotki watek ;)

21-04-2005, 10:40
co pytanie zbyt banalne?
nikomu sie nie chce odpowiadac?
trudno
bede musial skoczyc kiedys do bauhausu i zdjac wymiary takiej np 150 litrowej betoniarki.....

Geno
21-04-2005, 10:47
co pytanie zbyt banalne?
nikomu sie nie chce odpowiadac?
trudno
bede musial skoczyc kiedys do bauhausu i zdjac wymiary takiej np 150 litrowej betoniarki.....


Spytaj o pojemność zasypową a nie całkowitą.

21-04-2005, 11:12
ok skoro nikt nie chcial odpowiedziec to sam wydedukowalem, ze w sklepie podaja objetosc calkowita jaka zajmuje ten baniak

bo tak na oko to ta "kula" ma jakas srednice 60cm
co daje objetosc kuli rowna 113 litrow

a wiec kurde jak bede robil beton to musze wziasc poprawke- tak mniej wiecej chyba polowe bjetosci sie laduje (poprawcie mnei jesli sie myle)
czyli pojemnosc realna betonu z jednego krecenia to okolo 60 litrow dla betoniarki 120 litrowej (te sa chyba najpopularniejsze - wzglednie 150 litrowe)

Geno
21-04-2005, 11:30
ok skoro nikt nie chcial odpowiedziec to sam wydedukowalem, ze w sklepie podaja objetosc calkowita jaka zajmuje ten baniak

bo tak na oko to ta "kula" ma jakas srednice 60cm
co daje objetosc kuli rowna 113 litrow

a wiec kurde jak bede robil beton to musze wziasc poprawke- tak mniej wiecej chyba polowe bjetosci sie laduje (poprawcie mnei jesli sie myle)
czyli pojemnosc realna betonu z jednego krecenia to okolo 60 litrow dla betoniarki 120 litrowej (te sa chyba najpopularniejsze - wzglednie 150 litrowe)

Według mnie np. betoniarka "150" ma 150 litrów pojemnościz zasypowej, czy użytecznej i 200 litrów pojemności całkowitej. - mniej więcej.

21-04-2005, 11:37
czyli wspyp to 3/4 objetosci calkowitej?
duzo.....
myslalem, ze raczej okolo polowa

co do etj calkowitej itd to skocze niedlugo do bauhausu i pomierze co i jak

Geno
21-04-2005, 11:39
czyli wspyp to 3/4 objetosci calkowitej?
duzo.....
myslalem, ze raczej okolo polowa

co do etj calkowitej itd to skocze niedlugo do bauhausu i pomierze co i jak


To zależy od modelu - może być np. 300/150 albo 400/250 - w małych to z reguły jest jakaś różnica około 50 litrów.

pattaya
21-04-2005, 11:47
Wreszcie odpowiednie zdjęcie.

sb12
21-04-2005, 11:56
wiesz pattaya, taki humor uwielbiam!
zdjęcie jest zdecydowanie dobrane perfekcyjnie!

RYDZU
21-04-2005, 12:08
Wreszcie odpowiednie zdjęcie.

:D:D:D

pawel237
21-04-2005, 12:17
LEON cholera jasna weź się wreszcie za budowę a nie ludziom dupy zawracasz, masz co raz to bardziej banalne problemy, chcesz sobie postów nabić żeby być ELITĄ FORUM czy SUPERRRRMENEMBUDOWLAŃCEM , czy co???????
ciężko za tobą trafić 2 lata mineły a ty betoniarkę wybierasz.
:lol: :D :o :evil: :oops: :cry:

Geno
21-04-2005, 12:28
Leon nie chce płacić darmozjadom to szuka frajerów takich jak ja :wink: co za darmo powiedzą.

pawel237
21-04-2005, 12:32
LEON to tzw. opierdalacz dużo "pisze" nic nie robi

pattaya
21-04-2005, 12:33
Co Wy tacy nerwowi?
Nikt Was nie zmusza do czytania jego postów a tym bardziej do odpisywania.

pawel237
21-04-2005, 12:34
wrzuca hasło i im bardziej głupie tym więcaj takich frajerów jak ja odpisuje

pawel237
21-04-2005, 12:35
dlaczego mamy nie odpisywać przecież jesteśmy jedną wielką rodziną a LEON jest OK

pattaya
21-04-2005, 12:37
wrzuca hasło i im bardziej głupie tym więcaj takich frajerów jak ja odpisuje



:D :D :D

dlaczego mamy nie odpisywać przecież jesteśmy jedną wielką rodziną a LEON jest OK
A w rodzinie,jak to w rodzinie-różnie bywa.

pawel237
21-04-2005, 12:38
trzeba go zmobilizować do roboty bo jakoś nie ma charyzmy i ciągle odwleka budowę

muzykant
21-04-2005, 12:40
Jak się ma ograniczony czas na wykonanie poszczególnych etapów - a tak ma Leon - to trzeba dobrze wszystko zaplanować.....
W wielu miejscach na tym Forum o tym piszecie podkreślając, że dobry plan to podstawa.....
po czym wskakujecie na Leona ......
jak ktoś nie potrafi albo nie chce odpowiedzieć - to niech się z innych nie nabija....
toż to w końcu FORUM przecie!

pawel237
21-04-2005, 12:41
a LEON czyta o naszych problemach i pisze "co ja biedny miś mam zrobić z gruzem ceglanym" albo "jaką ja mam betoniarkę kupić" i dlatego jest FAJNY mnie na ten przykład rozbawia :D :D :D :D

mdzalewscy
21-04-2005, 12:44
Wreszcie odpowiednie zdjęcie.
:D :D :D


Leon się nie przejmuj będzie dobrze

pawel237
21-04-2005, 12:44
Jak się ma ograniczony czas na wykonanie poszczególnych etapów - a tak ma Leon - to trzeba dobrze wszystko zaplanować.....
W wielu miejscach na tym Forum o tym piszecie podkreślając, że dobry plan to podstawa.....
po czym wskakujecie na Leona ......
jak ktoś nie potrafi albo nie chce odpowiedzieć - to niech się z innych nie nabija....
toż to w końcu FORUM przecie!

ja nie zauważyłem żeby ktoś naskoczył na Leona, poprostu zwykła mobilizacja ponieważ jak piszesz o poszczególnych etapach to Leono jest cały czas przed I etapem, a może się mylę i Leon jednak kupił tą/tę betoniarkę

21-04-2005, 12:47
trzeba go zmobilizować do roboty bo jakoś nie ma charyzmy i ciągle odwleka budowę

oj jak ja bym cos wybudowal.....
wezcie zmobilizujcie tych darmozjadow w urzedzie
juz dwa tygodnie czekam
i chyba jeszcze poczekam ;)

a co do objetosci betoniarki
co poniektorzy sie dziwia ze mnei taka duperela nurtuje ;)
ale dla mnei to jest ciekawe
jesli znam objetosc " wsypu" to moge sobei latwiej wyobrazic ile razy bede musial "obrocic" zeby wylac to czy tamto
ale co was takie rzeczy moga obchodzic
skoro wy macie tyle wspolnego z budowaniem co .....( i tu mi nic ciekawego do glowy nei przyszlo ;) )

21-04-2005, 12:49
a LEON czyta o naszych problemach i pisze "co ja biedny miś mam zrobić z gruzem ceglanym" albo "jaką ja mam betoniarkę kupić" i dlatego jest FAJNY mnie na ten przykład rozbawia :D :D :D :D
gdzie ja napisalem ze sie zastanawiam nad wyborem betoniarki???
kupie normalna tania pewnie taka 125 albo 150 litrow
albo odziedzicze od jakiegos znajomka

pawel237
21-04-2005, 12:52
skoro wy macie tyle wspolnego z budowaniem co .....( i tu mi nic ciekawego do glowy nei przyszlo )
FAJNE

słuchaj Leon jak kupisz w końcu tą fantastyczną betoniarkę weź wiadro 10 litrowe pochyl do poziomu w jakim się miesza nalej wody i ............

zagadka rozwiązana!!!!!

mdzalewscy
21-04-2005, 12:53
gdzie ja napisalem ze sie zastanawiam nad wyborem betoniarki???

to znaczy, że i tak znasz odpowiedź na zadawane pytania, albo już podjołeś wcześniej wybór, ale stosujesz zasadę "spytać nie szkodzi"


uprzedzam odpowiedz na następne pytanie:
są betniarki na 230V (mniejsze) i "siłę" (większe)

pawel237
21-04-2005, 12:58
I :lol: nie wytrzepuj piachu z buta jak się opierasz o betoniarkę, ponieważ już jeden stracił Rekę jak mu inny mądry kolega chciał pomóc, bo myślał że go prąd złapał i go szpadlem odepchnął i to było w KATOWICACH

21-04-2005, 13:02
widze ze odbieglismy od tematu
juz zapomnieliscie jakie bylo pytanie
albo nieuwaznei czytacie ( mi sie to czasami tez zdarza)

betoniarka jak betoniarka
pisze ze najprawdopodobniej trafi mi sie taka 150 litrow
ale planujac chce wiedziec czy betoniarka 150 Litrow ma 150 litrow wsypu
czy np tylko polowe tej wartosci

sposrod wszystkich madrali ktorzy pokusili sie na odpowiedz tylko gienek probowal udzielic odpowiedzie

zakladam ze inni nie wiedza
czemu sie specjalnie nie dziwie ;)

(skad inwestor ma wiedziec, czy betoniarka 150 Litrowa ma 150 litrow wsypu, czy moze tylko 70??....????- przeciez takie rzeczy to wie murarz ;))

pattaya
21-04-2005, 13:02
Ja słyszałem o "mądrych inaczej",którzy w szatni koledze w tyłek wsadzili wąż od sprężarki.

21-04-2005, 13:04
I :lol: nie wytrzepuj piachu z buta jak się opierasz o betoniarkę, ponieważ już jeden stracił Rekę jak mu inny mądry kolega chciał pomóc, bo myślał że go prąd złapał i go szpadlem odepchnął i to było w KATOWICACH


znaczy co ?
ten kolega mu reke wyrwal albo odrabal tym szpadlem?
jaka byla rola tego goscia ze szpadlem w pozbyciu sie reki przez wysypujacego piasek?

pawel237
21-04-2005, 13:07
widze ze odbieglismy od tematu
juz zapomnieliscie jakie bylo pytanie
albo nieuwaznei czytacie ( mi sie to czasami tez zdarza)

betoniarka jak betoniarka
pisze ze najprawdopodobniej trafi mi sie taka 150 litrow
ale planujac chce wiedziec czy betoniarka 150 Litrow ma 150 litrow wsypu
czy np tylko polowe tej wartosci

sposrod wszystkich madrali ktorzy pokusili sie na odpowiedz tylko gienek probowal udzielic odpowiedzie

zakladam ze inni nie wiedza
czemu sie specjalnie nie dziwie ;)

(skad inwestor ma wiedziec, czy betoniarka 150 Litrowa ma 150 litrow wsypu, czy moze tylko 70??....????- przeciez takie rzeczy to wie murarz ;))


POWTARZAM SIĘ ale to chyba najlepszy sposób słuchaj

Leon jak kupisz w końcu tą fantastyczną betoniarkę weź wiadro 10 litrowe pochyl do poziomu w jakim się miesza nalej wody i ............

21-04-2005, 13:08
LEON cholera jasna weź się wreszcie za budowę a nie ludziom dupy zawracasz, masz co raz to bardziej banalne problemy, chcesz sobie postów nabić żeby być ELITĄ FORUM czy SUPERRRRMENEMBUDOWLAŃCEM , czy co???????
ciężko za tobą trafić 2 lata mineły a ty betoniarkę wybierasz.
:lol: :D :o :evil: :oops: :cry:


jak bym sobie chcial nabic postow, to bym udzielal takich bezsensownych odpowiedzi jak ty to robisz ;)

ja natomiast (jesli przez przypadek zauwazyles) staram sie albo czegos sam dowiedziec, albo odpowiadam rzeczowo na zadane pytania

czasami moze mniej rzeczowo jesli pytania sa z katgorii urzednicy, projektanci- wtedy nerwy mi puszczaja ;)

21-04-2005, 13:10
POWTARZAM SIĘ ale to chyba najlepszy sposób słuchaj

Leon jak kupisz w końcu tą fantastyczną betoniarkę weź wiadro 10 litrowe pochyl do poziomu w jakim się miesza nalej wody i ............


coz za zrozumienie tematu.... ;)
na maturze pewnie miales 5 z polskiego ;)

czy ja sie kogos pytam jak ZMIERZYC objetosc betoniarki?
jak bym mial betoniarke w domu to bym was nie pytal....
co za belkot.....

pawel237
21-04-2005, 13:16
I :lol: nie wytrzepuj piachu z buta jak się opierasz o betoniarkę, ponieważ już jeden stracił Rekę jak mu inny mądry kolega chciał pomóc, bo myślał że go prąd złapał i go szpadlem odepchnął i to było w KATOWICACH


znaczy co ?
ten kolega mu reke wyrwal albo odrabal tym szpadlem?
jaka byla rola tego goscia ze szpadlem w pozbyciu sie reki przez wysypujacego piasek?

Rola była taka że w/w betoniarka miała przebicie i "kopała" i mądrzy pomocnicy murarza po normalnej dziennej dawce piwa mieszali zaprawę po czym jeden z nich się oparł o betoniarkę i zaczął z dziurawego buta wytrząsać piasek przy tej czynności wykonywał takie ruchy że drugi kolega nie myśląc dużo odepchnął do od betoniarki krawędzią szpadla na tyle skutecznie że facet rękę stracił CO TU WIĘCEJ WYJAŚNIAĆ

pawel237
21-04-2005, 13:20
POWTARZAM SIĘ ale to chyba najlepszy sposób słuchaj

Leon jak kupisz w końcu tą fantastyczną betoniarkę weź wiadro 10 litrowe pochyl do poziomu w jakim się miesza nalej wody i ............


coz za zrozumienie tematu.... ;)
na maturze pewnie miales 5 z polskiego ;)

czy ja sie kogos pytam jak ZMIERZYC objetosc betoniarki?
jak bym mial betoniarke w domu to bym was nie pytal....
co za belkot.....

ZGADŁEŚ miałem 5 z polskiego , i z matmy , a polibudę skończyłem w pierwszj dziesiątce tylko że ja CIEBIE nie chciałem obrazić tylko zmobilizować a ty zrobiłeś się nie miły

tak czy inaczej musisz mieć jakąś betoniarkę i wtedy sobie sprawdzisz

21-04-2005, 13:23
I :lol: nie wytrzepuj piachu z buta jak się opierasz o betoniarkę, ponieważ już jeden stracił Rekę jak mu inny mądry kolega chciał pomóc, bo myślał że go prąd złapał i go szpadlem odepchnął i to było w KATOWICACH


znaczy co ?
ten kolega mu reke wyrwal albo odrabal tym szpadlem?
jaka byla rola tego goscia ze szpadlem w pozbyciu sie reki przez wysypujacego piasek?

Rola była taka że w/w betoniarka miała przebicie i "kopała" i mądrzy pomocnicy murarza po normalnej dziennej dawce piwa mieszali zaprawę po czym jeden z nich się oparł o betoniarkę i zaczął z dziurawego buta wytrząsać piasek przy tej czynności wykonywał takie ruchy że drugi kolega nie myśląc dużo odepchnął do od betoniarki krawędzią szpadla na tyle skutecznie że facet rękę stracił CO TU WIĘCEJ WYJAŚNIAĆ



co tu wyjasniac?
wszystko
nie napisales w jaki sposob gosc stracil reke
czy mu ja kolega tym szpadlem odrabal
czy moze temu trzepiacemu jakos reka sie wkrecila w betoniarke
i ten kolega go odpychajac po prostu mial tyle pary, zw mu reke wyrwal

nic nie opisales i dla ciebie jest wszystko jasne..???

a moze jak go ten kolega tym szpadlem odepchnal to on sie przewrocil a tam akurat krokodyl spacerowal? i mu ta reke odgryzl?

Geno
21-04-2005, 13:26
Leon - tak z ciekawości to jaki masz strop i ile m2?

21-04-2005, 13:28
kurcze to super ze miales 5 z polskiego
ja mialem 3 bo napisalem malo
zawsze gosc z polskiego chwalil moj styl, bo potrafilem w dwoch zdaniach wyrazic to co bylo do wyrazenia.-- jednak na maturze jedna strona (rozwleczonym pismem) to bylo troche za malo na 5 ;)

za to z maty mialem na maturze mierny
za to polibude skonczylem na 5 ;)
jakos mi sie wczesniej uczyc nei chcialo ;)

pattaya
21-04-2005, 13:29
Czy Wyście się jakiś grzybków nażarli?!
Leon, Ty chemikiem jesteś,co Ty za świństwa sobie warzysz?
Nerwusy. :evil:

21-04-2005, 13:30
strop dom + garaz to bedzie jakie 150 m2
ale nie boj sie ja tylko teoretyzowalem z tym wylewanem stropu na etapy

pawel237
21-04-2005, 13:30
pamiętam tylko artykół z gazety szczegułów nie znam napisali że mu "odrąbał" rękę ale może musieli mu ją amputować bo tak mu ją uszkodził nie wiem było to bardzo dawno temu

Geno
21-04-2005, 13:33
strop dom + garaz to bedzie jakie 150 m2
ale nie boj sie ja tylko teoretyzowalem z tym wylewanem stropu na etapy


To mogę Ci od razu powiedzieć - nie baw się w 150 , szukaj 250 inaczej to będzie męczarnia. Jaki to typ stropu?

21-04-2005, 13:33
pamiętam tylko artykół z gazety szczegułów nie znam napisali że mu "odrąbał" rękę ale może musieli mu ją amputować bo tak mu ją uszkodził nie wiem było to bardzo dawno temu
no to bylo od razu pisac, ze na pewnej budowie niedaleko katowic jeden drugiemu szpadlem reke odrabal....
a nie ze ktos wysypywal a inny go odepchnal...

21-04-2005, 13:34
strop dom + garaz to bedzie jakie 150 m2
ale nie boj sie ja tylko teoretyzowalem z tym wylewanem stropu na etapy


To mogę Ci od razu powiedzieć - nie baw się w 150 , szukaj 250 inaczej to będzie męczarnia. Jaki to typ stropu?

????

czy wyscie sie naprawde czegos nawachali?

Geno
21-04-2005, 13:36
strop dom + garaz to bedzie jakie 150 m2
ale nie boj sie ja tylko teoretyzowalem z tym wylewanem stropu na etapy


To mogę Ci od razu powiedzieć - nie baw się w 150 , szukaj 250 inaczej to będzie męczarnia. Jaki to typ stropu?

????

czy wyscie sie naprawde czegos nawachali?


ke?

nie chodziło mi żebyś szukał stropu 250 tylko o betoniarkę....250 dm3

pawel237
21-04-2005, 13:37
NO i ładny wątek nam się rozwinął a tak a propos to jakie było pytanie? :roll:

pawel237
21-04-2005, 13:41
"czy wyscie sie naprawde czegos nawachali?


jeszcze nie ale zaraz kończymy pracę i jedziemy do roboty na budowe a tam można piwko strzelić

21-04-2005, 13:41
strop dom + garaz to bedzie jakie 150 m2
ale nie boj sie ja tylko teoretyzowalem z tym wylewanem stropu na etapy


To mogę Ci od razu powiedzieć - nie baw się w 150 , szukaj 250 inaczej to będzie męczarnia. Jaki to typ stropu?

????

czy wyscie sie naprawde czegos nawachali?


ke?

nie chodziło mi żebyś szukał stropu 250 tylko o betoniarkę....250 dm3

acha sory myslalem, ze moje stwierdzenie ze teoretyzowalem swiadczy o tym ze zamowie gruche, ale w zasadzie swiadczyc to moglo rowniez, ze chce to zalac z betoniarki w ciagu jednego dnia

wiec sory
poprawiam sie i oswiadczam, bede zamawial gruche do law, scian fund oraz stropu
jedyne co bede robil sam to chyba posadzka gr 10 cm

pattaya
21-04-2005, 13:44
Myślę Leon,że betoniarę to też powinieneś sam zrobić.
Bo Ci legenda siądzie.

pawel237
21-04-2005, 13:48
Myślę Leon,że betoniarę to też powinieneś sam zrobić.
Bo Ci legenda siądzie.

tylko ciężko z opatentowaniem będzie, ponieważ zdaje mi się że ktoś to już wymyślił wcześniej

pawel237
21-04-2005, 14:00
kurcze to super ze miales 5 z polskiego
ja mialem 3 bo napisalem malo
zawsze gosc z polskiego chwalil moj styl, bo potrafilem w dwoch zdaniach wyrazic to co bylo do wyrazenia.-- jednak na maturze jedna strona (rozwleczonym pismem) to bylo troche za malo na 5 ;)

za to z maty mialem na maturze mierny
za to polibude skonczylem na 5 ;)
jakos mi sie wczesniej uczyc nei chcialo ;)




Co ty za polibudę kończyłeś że 5 masz w dyplomie, chyba prywatną

miła
21-04-2005, 14:00
Leon ! a tutaj już byłeś ? : :D http://www.muratordom.pl/6645_5255.htm
pozdr Ewa

pawel237
21-04-2005, 14:39
LEON się nie wypowiedział znaczy wiemy że tylko do 15.00 skubany pracuje

21-04-2005, 14:42
ale mi wiadomosc....;)

pawel237
21-04-2005, 14:51
jesteś draniu
ale z tym zdjęciem tym razem to przegiełeś
:wink: :wink: :wink: :wink:

wodzio
21-04-2005, 15:58
Co do postawionego pytania, to też się niedawno nad tym zastanawiałem. Ja mam dopiero co kupioną betoniarkę 150, nie chce mi się wlewać do niej być może 15 wiaderek to nosić a póżniej wylewać. Wg mnie w interniecie jest taki program betoniarka co pokazuje ile czego trzeba wsypać aby otrzymać beton B15, wg tego programu jak się wpisze 150 to traktuje ze taka betoniarka ma 150 l pojemności zasypowej. Nie jestem pewien ale wydaje mi się więc ze betoniarka 150 l określa ilość zasypową

pawel237
22-04-2005, 10:28
co jest Leon śpisz jeszcze
a powiedz mi w jakim kolorze chcesz mieć betoniarkę do porothermu będzie bardziej pasowała pomarańczowa a do siporexu szara :lol: :wink:

pawel237
22-04-2005, 10:29
napisz coś bo mi się nudzi, nic dzisiaj ciekawego na forum nie ma

22-04-2005, 10:30
oj to przegapiles mnostwo sie tu dziiaj dzialo

22-04-2005, 10:31
a moze zajrzyj do watku ocieplanie fundamentow od wewnatrz
to jest moj temat na dzis ;)

pawel237
22-04-2005, 10:31
napisz co to się przyjrzę

pawel237
22-04-2005, 10:34
nie zauważyłem fajniejszego wątku od "pojemnosc betoniarki "

22-04-2005, 10:37
admin powyrzucal
ale bylo dzisiaj wesolo
jakis fajny forumowicz mi znowu zarzucil, ze nabijam sobie licznik
inni kurde go wsparli
wiec obwiescilem, ze rezygnuje z konta leona z katowic i zalozylem konto leona czyste konto
ale admin mi kurde wszystk skasowal i teraz musze zas sie za leona wstydzic

acha mam dzisiaj imieniny
i to podwojne ;)

niestety my slazoki to niy fajrujymy imienin ino urodziny ;(

pawel237
22-04-2005, 10:50
wszystkiego najlepszego Leonie Łukaszu i życzę Ci żebyś w końcu rozpoczął swoją BUDOWĘ tego wymarzonego super domku

22-04-2005, 18:34
Lełos znowu licznik nabijasz ciooo :)

19-05-2005, 13:07
ok skoro nikt nie chcial odpowiedziec to sam wydedukowalem, ze w sklepie podaja objetosc calkowita jaka zajmuje ten baniak

bo tak na oko to ta "kula" ma jakas srednice 60cm
co daje objetosc kuli rowna 113 litrow

a wiec kurde jak bede robil beton to musze wziasc poprawke- tak mniej wiecej chyba polowe bjetosci sie laduje (poprawcie mnei jesli sie myle)
czyli pojemnosc realna betonu z jednego krecenia to okolo 60 litrow dla betoniarki 120 litrowej (te sa chyba najpopularniejsze - wzglednie 150 litrowe)

Według mnie np. betoniarka "150" ma 150 litrów pojemnościz zasypowej, czy użytecznej i 200 litrów pojemności całkowitej. - mniej więcej.
no widzisz geno
jaki z ciebie glupek
nawet na takie idiotycznie proste pytanie nie potrafiles zgadnac poprawnej odpowiedzi

wiec wyjasniam, bo bylem w bauhausie i dorwalem istrukcje obslugi z danymi technicznymi betoniarki 130 litrowej

i stalo tam jak byk " pojemnosc calkowita 130 litrow , zasypowa 100 litrow"

niniejszym podalem prawidlowa odpowiedz na to pytanie dla was nie do przeskoczenia

zegnam

Geno
19-05-2005, 13:52
ok skoro nikt nie chcial odpowiedziec to sam wydedukowalem, ze w sklepie podaja objetosc calkowita jaka zajmuje ten baniak

bo tak na oko to ta "kula" ma jakas srednice 60cm
co daje objetosc kuli rowna 113 litrow

a wiec kurde jak bede robil beton to musze wziasc poprawke- tak mniej wiecej chyba polowe bjetosci sie laduje (poprawcie mnei jesli sie myle)
czyli pojemnosc realna betonu z jednego krecenia to okolo 60 litrow dla betoniarki 120 litrowej (te sa chyba najpopularniejsze - wzglednie 150 litrowe)

Według mnie np. betoniarka "150" ma 150 litrów pojemnościz zasypowej, czy użytecznej i 200 litrów pojemności całkowitej. - mniej więcej.
no widzisz geno
jaki z ciebie glupek
nawet na takie idiotycznie proste pytanie nie potrafiles zgadnac poprawnej odpowiedzi

wiec wyjasniam, bo bylem w bauhausie i dorwalem istrukcje obslugi z danymi technicznymi betoniarki 130 litrowej

i stalo tam jak byk " pojemnosc calkowita 130 litrow , zasypowa 100 litrow"

niniejszym podalem prawidlowa odpowiedz na to pytanie dla was nie do przeskoczenia

zegnam

Drogi Leonku.

Widać ja nie wychowałem się w chlewiku ze świnkami i nie staram się darzyć nikogo żadnymi obrażliwymi epitetami, raczej staram się używać eufemizmów mimo nieraz obcowania z piramidalną głupotą...cóż...może jestem doroślejszy od Ciebie, mimo ,że młodszy....
..wracając do sprawy - oznaczenia betoniarek są różne - najczęściej jest podawana pojemność zsypowa gdyż ta ma znaczenia (powiedz mi jakie ma znaczenie całkowita?). Dla przykłądu podam Ci jakieś linki....



http://www.altradspomasz.pl/pol/betoniarki.html

http://www.zrembkulczyk.com.pl/oferta_betoniarki.html#

Teraz grzecznie usiądź w fotelu i jeszcze raz przemyśl za co Ci tego doktora mają dać...? Ja tytułu naukowego nie potzrebuję aby wiedzieć ,że idąc kupić betoniarkę głównie będzie mnie interesował pojemność zasypowa - mniejsz o oznaczenie....

19-05-2005, 13:57
sie tak nei wzruszaj
to z wypowiedzi rydza wynika ze pytanie bylo tak oczywiste jak 2x2
wiec twoja nieprawidlowa odpowiedz robi z ciebie ....
no dobra kogos malo wiedzacego ;)

a moja rada na przyszlosc staraj sie bardziej skupic aby zrozumiec o co jestes pytany
wtedy odniesiesz sukces ;)

Geno
19-05-2005, 14:02
sie tak nei wzruszaj
to z wypowiedzi rydza wynika ze pytanie bylo tak oczywiste jak 2x2
wiec twoja nieprawidlowa odpowiedz robi z ciebie ....
no dobra kogos malo wiedzacego ;)

a moja rada na przyszlosc staraj sie bardziej skupic aby zrozumiec o co jestes pytany
wtedy odniesiesz sukces ;)


Łaskawie zajrzyj na strony z linków i obacz ,że w większości przypadków gdyz betoniarka ma w nazwie oznacznei z cyfrą to ta cyfra również jest wartością objętości zasypowej - zdarzją się inn przypadki - choć nie wiem dlaczego brakuje tu konsekwencji w stosowaniu nazw - nie ja jetsem producentem....

19-05-2005, 14:47
geno zajrzalem na te linki i jedyne co moge stwierdzic, ze sa tam podawane dwie wielkosci
moje pytanie zas sie tyczylo supermarketow ( i nie tylko ale mnei akurat chodzilo o to na podstawie obserwacji sklepow) a tam podaje sie zawsze tylko jedna wielkosc i jak sie okazalo jest to wielkosc maxymalna jaka sie zmiesci do srodka ;)

dobra....
niewazne
nie chodzi mi juz o ta pojemnosc betoniarki
bo to nie jest najwazneijsze
denerwuje mnei ze tak sie wszyscy wymadrzaja i wysmiewaja tematy
tylko daltego ze im sie one wydaja nieistotne

Janussz
19-05-2005, 18:58
krotka pilka-
kazdy wie ze betoniarki sa 125, 150, czy 250 litrowe

pytanie za 10
czy te pojemnosci odnosza sie do pojemnosci calkowietej betoniarki?
tzn kiedy jest odwrocona do gory otworem i lejemy w nia wode np
albo
odnosi sie do pojemosci standardowego zaladunku
czyli, ze do botoniarki 150 L moge wrzucic 150 litrow betonu i mieszac

zna ktos odpowiedz?
z gory dzieki
to bedzie krociotki watek ;)

Pytanie wcale nie jest głupie.
Jak zaznaczyłeś, betoniarki są różnej wielkości. Wielkość tę określamy według sumy objętości suchych składników, które wsypujemy do mieszalnika napełniając tylko jego 1/3 część.
Jeżeli jest inaczej, to producent kręci lub produkuje coś o czym ma małe pojęcie.
Chcąc prawidłowo wymieszać składniki betonu, to do betoniarki o całkowitej pojemności 150l możesz wsypać ich tylko 50 litrów. Twierdzenie, że 100 jest chwytem marketingowym (nieuczciwym).

piono
19-05-2005, 22:19
Poza tym ile zmieści się do gruchy, chyba jest również istotna moc silnika napędowego rzeczonej betoniarki - i producent podając pojemność chyba to uwzględnia?
A w ogóle temat jest boski. Leon nie pękaj, precz ze smutasami! :D
:D :D
I - jak to mawiają - nie ma głupich pytań...

RYDZU
20-05-2005, 06:21
sie tak nei wzruszaj
to z wypowiedzi rydza wynika ze pytanie bylo tak oczywiste jak 2x2
wiec twoja nieprawidlowa odpowiedz robi z ciebie ....
no dobra kogos malo wiedzacego ;)


Wystarczy przejechac się po 5 budowach w swojej okolicy by zobaczyć, że standardem jest betoniarka 150l (cokolwiek by to znaczyło).


denerwuje mnei ze tak sie wszyscy wymadrzaja i wysmiewaja tematy
tylko daltego ze im sie one wydaja nieistotne

Ja mam pytanie - czy w związku z tym że do betoniarki 150 litrów wejdzie ci 130l zasypu będziesz musiał mniej tej zaprawy ukręcić? A może się mniej naszuflujesz wsypując półprodukty? To aż takie istotne?

Pozdrawiam

invx
20-05-2005, 07:00
no jak Ci wejdzie 130l i ukrecisz 130 a nie 150, to chyba to jest roznica calkiem istotna ??

RYDZU
20-05-2005, 07:16
no jak Ci wejdzie 130l i ukrecisz 130 a nie 150, to chyba to jest roznica calkiem istotna ??

Owszem różnica jest - tylko że przy budowaniu domu takich betoniarek
kręcisz nie jedną, dwie czy pięć. Wtedy raczej przestaje to być istotne.
Jak potrzebujesz ukręcić 2 m3 betonu to nie przeliczysz tego dzieląc przez
pojemnośc betoniarki tylko będziesz kręcił i kręcił aż do skutku. I czy
będzie to 13 czy 15 zasypów betoniarki nie robi już naprawdę różnicy bo
liczy sie efekt końcowy.

Pozdrawiam

20-05-2005, 08:35
rydzu
powiedzmy ze chcialem sie dowiedziec
bo roznica 100 albo 150 litrow to duzo
i dajac betoniarce zalozmy 5 minut na jedne krecenie moge sobei wyliczyc czas na ukrecenie potrzebnej ilosci
i czy mi wyjdzie 10 czy 15 godzin (czy moze 25 godzin gdzies tyle wedlug janusza) to jest istotna roznica

invx
20-05-2005, 09:07
Leon dokladnie to samo mialem powiedziec :wink:

RYDZU
20-05-2005, 09:44
Dobra..... Przekonaliście mnie.
Jest to ważna informacja.
Tak ważna, że aż najważniejsza z ważnych jak mawiał Kubuś Puchatek ;)

Pozdrawiam

wodzio
23-05-2005, 11:28
dla mnie ten temat też nie jest taki głupi, bo jak wsypie zwir piasek cement, a wody już nie zmieszczę bo betoniarka ma 150 l pojemności całkowitej a nie zasypowej to troche by mnie to zdenerwowało

Janussz
23-05-2005, 12:01
Często na budowie jest taka sytuacja.
Coś kończymy betonować. Majster mówi: zrób Józek jeszcze jedną betoniarkę zaprawy, tylko taką większą. I Józek robi to tak, że przeładowuje betoniarkę. I co? Zazwyczaj pierwsza, druga taczka nie jest dobrze wymieszana, bo bęben chodził prawie w pionie. Widać smugi jasnego kruszywa, lub wręcz samo kruszywo. To idzie gdzieś na dno szalunku, a na górze jest już dobry beton, albo za dobry. I wszystko niby gra.