PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiana: bateria ścienna na bateria w zlewie + zmywarka a podłączenie wodne.



Adrien Fly
12-02-2018, 16:42
Dzień dobry.
Z racji przeprowadzanego obecnie remontu kuchni planuję wymianę baterii ściennej:

407126

na baterię wbudowaną w zlew:

407127

oraz dodatkowo chcę podłączyć zmywarkę:

407128

Obecnie mam poprowadzone w ścianie dwie rury (stalowe) do baterii: ciepła i zimna woda, oraz jedna szersza rura kanalizacyjna PVC do której podłączony jest zlew.

Moje pytanie dotyczy tego, jak powinna wyglądać instalacja wodna po remoncie, z uwzględnieniem zmiany miejsca osadzenia baterii a także tego, że dojdzie zmywarka, która potrzebuje jednego przyłącza do wody zimnej i jednego przyłącza do rury ściekowej, tak aby było to poprawne i nie skomplikowane. Oczywiście liczę się z tym, że będę musiał skuć trochę ściany aby dostać się do rur. Nigdy do tej pory nie zajmowałem się hydrauliką, dlatego mam nadzieję, że ktoś obeznany w temacie przedstawi cenne wskazówki i ewentualny schemat podłączenia tego ze sobą. Z góry dziękuję za pomoc.

ironsmith
12-02-2018, 18:48
pod zlewem robisz dwa podejścia dla zimnej i ciepłej wody, z zimnej wody odejście na zmywarkę przez trójnik, i wężykiem do baterii ciepła bez trójnika wężyk do baterii, kanaliza - jak kupiłem syfon z króćcem do podłączenia zmywarki i problem rozwiązany