PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt oczyszczalni przy domowej ? Szukam kontaktu !!



uszek
21-04-2005, 10:36
Mieszkam kolo Wieliczki i potrzebuje namiary na jakiegoś czlowieka z uprawnieniami do wykonania projektu POŚ. Gdyby ktos znal taka osobe prosze o kontakt.

zibicwikla
21-04-2005, 11:21
Nie musisz mieć żadnych uprawnień, ja zrobiłem sam taką oczyszczalnię w/g ulotki producenta, nie musisz mieć pozwolenia (do 7,5 m3 przepustowości na dobę),na wszelki wypadek zapytaj w urzędzie miasta/gminy czy na twoim terenie nie ma jakiś szczególnych ograniczeń co do budowy takiej oczyszczalni.
Pozdrawiam

uszek
21-04-2005, 13:01
no tutaj to sie zdziwiłem bo wydaj mi sie że tak samo jak trzeba mieć projekt do szamba to i tzreba do oczyszczalni, ale sie spytam. tym niemniej dalej podtrzymuje swoje pytanie czy ma ktos na miary na osobe ktora taki projekt zrobi? najleoiej z okolic wileiczki.

Arko
21-04-2005, 13:58
no tutaj to sie zdziwiłem bo wydaj mi sie że tak samo jak trzeba mieć projekt do szamba to i tzreba do oczyszczalni, ale sie spytam. tym niemniej dalej podtrzymuje swoje pytanie czy ma ktos na miary na osobe ktora taki projekt zrobi? najleoiej z okolic wileiczki.
No to sie tutaj nie wygłupiaj z projektami, do oczyszczalnie przydomowej wystarcza zgłoszenie w Starostwie Powiatowym ze szkicami naniesionymi na mapkę oraz skąpym opisem odległości.

ppp.j
21-04-2005, 15:26
Wybierz sobie oczyszczalnię która Ci się podoba np. pod względem ceny, zadzwoń do producenta i spytaj się o ich przedstawiciela na Twoim terenie. Przedstawicielowi dostarcz badanie geologiczne i mapkę ds projektowych a on zwrotnie da Ci atesty urządzenia i naniesiony projekt na mapkę. Z tym idziesz do starostwa i dokonujesz zgłoszenia. To wszystko od strony formalno prawnej.

Boowa
22-04-2005, 12:20
Przedstawicielowi dostarcz badanie geologiczne i mapkę ds projektowych a on zwrotnie da Ci atesty urządzenia i naniesiony projekt na mapkę.


ppp.j nie trzeba badania geologicznego nawet i nie musi być mapka do celów projektowych, tylko wystarczy poglądowa 1:1000, ja na przykłąd sam robiłem zgłoszenie budowy oczyszczalni i rysowałem wszystko na kartce A4 i przyjęli i zgodę dopstałęm już nawet..

pzdr

kanadyjczyk
22-04-2005, 14:26
Radził bym nie rzucać ogólnikami. W naszej kochanej Polsce każdy urzędnik na swój sosób interpretuje prezpisy. Problem polega na tym, że te parę kresek na mapie powinno być niestety uzupełnione o podpis osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia.
Wiele rzeczy można zrobić na zgłoszenie ale w wiekszości projekt i tak jest wymagany. A tam gdzie urzędnikowi wystarczy schemat i nic więcej to tylko się cieszyć z paru zł w kieszeni.

Boowa
22-04-2005, 14:38
kanadyjczyk do zgłoszenia budowy POS w całym kraju nie potrzeba projektu.. nie potrzeba zatem podpisu uprawnionego projektanta..

kanadyjczyk
27-04-2005, 08:27
kanadyjczyk do zgłoszenia budowy POS w całym kraju nie potrzeba projektu.. nie potrzeba zatem podpisu uprawnionego projektanta..

Proponował bym nie uogólniać. Co to znaczy cały kraj. Oczyszczalnia jak każde uzbrojenie prowadzone pod ziemią powinno być zgłoszone i uzodnione na ZUD a że w niektórych urzędach nie zwracają na to uwagi to tym lepiej dla inwestora. Ale na pewno nie jest tak w całum kraju, spróbuj bez uzgodnionego projektu załatwić zgłoszenie POS w Łodzi.

ppp.j
27-04-2005, 10:27
ppp.j nie trzeba badania geologicznego
Widzę ze w każdej gminie panują inne porządki, czyli co kraj to obyczaj. Zastanawiam się tylko jak udowodnisz, że Twój rozsączalnik zachowuje prawidłowe, zgodne z przepisami parametry. Odległość od płotu, od ujęcia wody itd. możesz zmierzyć taśmą po powierzchni, ale odległość od lustra wody? Chyba, że Twoi urzędnicy stosują metodę „ nie zadawać zbędnych pytań, bo te mogą zrodzić problem”

Enter
27-04-2005, 10:50
Moze zglosc sie najpierw do gminy. Oni daja tam duze dofinansowania do takiej oczyszczalni. Natomiast co do projektu to oni Ci w gminie powiedza co i jak i nie wiem czy to oni nie podadza Ci kilka firm do wyboru. Sama mieszkam w tej okolicy i mam oczyszczalnie sciekow.

uszek
27-04-2005, 12:04
Z tego co sie juz dowiedzialem to NAPEWNO dokumentacja musi byc podbita przez ZUDT, więc podejrzewam iz projekt wykonany odręcznie na kartce raczej nie przejdzie :x niestety

kze
05-05-2005, 15:05
Ciekawe, czy na działce 25m na 25m zmieści się dom + POS?

Boowa
08-05-2005, 10:13
zmieści..
np na oczyszczalnię POLIPLAST EP-6 potrzeba zaledwie 7m2 na działce i ewentualne miesce odprowadzenia oczyszczonych całkowicie ścieków (studnia chłonna, rów)..

kze
11-05-2005, 10:44
zmieści..
np na oczyszczalnię POLIPLAST EP-6 potrzeba zaledwie 7m2 na działce i ewentualne miesce odprowadzenia oczyszczonych całkowicie ścieków (studnia chłonna, rów)..
A co zrobić, by uzyskać dofinansowanie (czyli zwrot części kosztów budowy?)? Jedynie słyszałem o niskooprocentowanym kredycie z BOŚ.