PDA

Zobacz pełną wersję : Odprowadzenie skroplin z rury spiro



arek2426
12-02-2018, 20:53
Panowie juz nie chcę kolejny raz zaczynać tematu wentylacji, rur itd. Popełniłem błąd słuchając "dobrych" rad i burząc komin wentylacyjny, w celu zyskania przestrzeni. Żałuję ale co się stało się nie odstanie. Chcę uniknąć przynajmniej skraplania i planuję takim kolanem
407154 odprowadzić skorpliny, mniejszą końcówką do dołu, podłącze rurkę i będę łapał skropliny. Pytanie tylko czy zda to egzamin jeśli bezpośrednio pod kominkiem zamontuje to kolano? W sumie to tam będzie dochodziło do skraplania, gdzie cieple spotka się z zimnym.

JanWerbinski
13-02-2018, 07:05
Nie rozumiem o co chodzi.
Masz kominek, a nie masz wentylacji?
Należy zrobić wentylację.

arek2426
13-02-2018, 08:05
Chcę połączyć kanały które zostały po zburzonym kominie na poddaszu rurą spiro z kominkiem w dachu. Tylko naczytalem się o skraplaniu itd. Chcę zastosować takie kolano dzięki któremu woda przypuszczam że zostanie odprowadzona tam gdzie chcę a nie będzie płynęła rurą do kuchni. Tylko nie znalazłem nigdzie informacji czy zda to egzamin jeśli ww kolano założę przy samym kominku zaraz pod dachem. Czy nie będzie to źle wpływało na działanie wentylacji itd.

JanWerbinski
13-02-2018, 08:15
Pewnie będzie działać, ale dwa kolana to spore opory. Prawidłowo to się po prostu ociepla i po problemie. Albo rekuperację się robi i też problemu nie ma.

arek2426
13-02-2018, 11:27
No właśnie mam wrażenie że to odprowadzenie skroplin, pomimo że to jakiś cienki przewód by był, mógłby zakłócać pracę wentylacji. Może wypowie się ktoś, kto mial doświadczenie z czymś podobnym