PDA

Zobacz pełną wersję : Przestrzen miedzy murlata a deskowaniem,



alankedzior
13-02-2018, 00:28
Witam mam pytanie odnosnie ocieplenia przestrzezeni miedzy deskowaniem a murlata, mam zamiar pomiedzy murlate a deski wkleic styropian lecz chce zapytać co z tą przerwą na wentylację dachu. Logicznie myśląc zostawiając tam 3cm pomiedzy styropianem a deskowaniem bedzie tam strasznie wiać.
zamierzałem zrobić to na sztywno lecz teraz sam nie wiem jak to wlasciwie powinno wygladac, zostawić szczeline 3 cm pomiedzy warstwa styropianu ktory bedzie na murłacie a deskami i tak samo zostawić 3 cm pomiedzy ociepleniem elewacji a deskowaniem ? powietrze wtedy ma dostać się przez otwory wentylacyjne w podbitce w tą własnie szczelinę i mają mieć ujście w kalenicy tak ? nie bedzie to poznej odczuwalne na poddaszu ?

a jak ma sie to w przypadku pozniejszego ocieplenia dachu wiadomo w przypaku wełny idzie szczeline uzyskać na sznurkach, a jak to jest w przypadku pianowania ? wtedy tworzy sie nam termos ? jedno wyklucza drugie czy nie, Pozdrawiiam

bronson90
13-02-2018, 07:47
u siebie będę ocieplał to miejsce wełną. Ponacinam ją w odcinkach jak idą kozły i ładnie wsunę. Myślę, że powinno być ok, styropianem raczej cięzki temat.

alankedzior
13-02-2018, 09:20
Tylko ze ja narazie poddasza nie będę ocieplac.

Mareks77
13-02-2018, 10:23
Przy ociepleniu pianką poliuretanową i pełnym deskowaniu nie da się uzyskać szczeliny wentylacyjnej.
Jak przykryjesz deskowanie papą, to gnicie konstrukcji murowane. Papa nie przepuszcza pary wodnej, która jednak przenika przez ocieplenie z pianki (podobnie jak przez styropian). Na deskowaniu trzeba ułożyć wiatroizolację, co umożliwia odparowanie wilgoci a jednocześnie zapobiega zamakaniu od zewnątrz.