PDA

Zobacz pełną wersję : Ekipa budowlana zamurowała jajka w ścianach POMOCY!!!!



Jays4
13-02-2018, 17:08
Witam, jak w tytule nowy problem na budowie. Początek problemów z ekipą budowlana jest na forum http://forum.muratordom.pl/showthread.php?344469-Niezawibrowany-beton-w-lanych-lukarnach-pro%C5%9Bba-o-opinie&p=7613902#post7613902

niestety w dniu dzisiejszym po spotkaniu z kierownikiem i wykonawcą i nieodebraniu wieńca i lukarn lanych prze kierownika ekipa zabrała się z budowy pozostawiając po sobie ślad w postaci zamurowanych jajek. Z góry dziękuje za wszystkie wpisy w postaci trzeba było się nie czepiać i zapłacić......
Jeśli ktoś chce doradzić i podpowiedzieć rozwiązanie konfliktu każdą odpowiedz na post wezmę pod uwagę.

Elfir
13-02-2018, 19:00
a strony sa zainteresowane rozwiązaniem polubownym?
Kierbud robi wpis w dzienniku i to jest podstawa wniesienia pozwu cywilnego do Sądu

Jays4
13-02-2018, 19:08
Próbowałem z kierownikiem rozmawia z wykonawcą. Chce pieniądze za prace zle wykonane nic nie naprawi i zamurował jajka. z Kim rozmawiać?

brencik
13-02-2018, 19:21
Znaleść tych budowlańców i zrobić z ich domów/mieszkań jesień średniowiecza. :yes:

jajmar
13-02-2018, 20:57
Co kierownik mówi o tych żelbetach? Zgłosiłeś te jaja na policji?

Jays4
13-02-2018, 21:07
Zgłosiłem policja nic nie zrobi mogę wystąpić do sądu na drodze cywilnej. Kierownik nie odebrał tych lukarn mam dość budowy i chyba straciłem resztki zaufania do budowlańców

Kamila.
13-02-2018, 21:18
Tak sobie głośno myślę... a nadzór budowlany? Może tam się udaj, przedstaw sprawę i poproś o pomoc?

jajmar
13-02-2018, 21:20
Zgłosiłem policja nic nie zrobi mogę wystąpić do sądu na drodze cywilnej. Kierownik nie odebrał tych lukarn mam dość budowy i chyba straciłem resztki zaufania do budowlańców

No ale co kierownik radzi, w końcu techniczni on za to odpowiada nie Ty.

Edit: W sumie to nie sam masz problem ale i kierownik. Nie daj sie mu zepchnąć do roli ofiary....... bo to jego obowiązek dopilnować robót. Jak się uprzesz naprawisz to z OC kierownika.

jajmar
13-02-2018, 21:25
Tak sobie głośno myślę... a nadzór budowlany? Może tam się udaj, przedstaw sprawę i poproś o pomoc?

I co nadzór zrobi? nakaże wstrzymać budowę i rozebrać, ewentualnie jakiś mandat dla kierownika

Kaizen
13-02-2018, 21:35
Wrzuć namiary na firmę na czarną listę razem z fotkami (i tych raków, i jajek) i opisem sytuacji.
Zgłoś formalnie sprawę policji (nie tylko patrol, który może nawet notatki nie sporządził). Nie po to, że coś z tym zrobią. Nie licz na to. Ale żebyś miał ślad, że coś się wydarzyło (to na okoliczność, gdyby wykonawca chciał się sądzić o wynagrodzenie, którego nie dostał jak rozumiem, za co należą Ci się gratulacje).
Przygotowując się na wojnę możesz (chyba?) nasłać na samego siebie kontrolę z PINB. Też dla śladu, co było nie tak i to z urzędowymi podpisami i pieczęciami. TO DOKŁADNIE OBGADAJ Z KIERBUDEM, żeby sobie więcej pożytku przysporzyć, niż kłopotów. Mam nadzieję, że pinb wyda zalecenia, które i tak chcesz wykonać. Pytanie czy jeszcze jakiejś kary nie dorzuci.
No i rozglądaj się za nową ekipą.

Kamila.
13-02-2018, 21:35
Nie wiem czy autor wątku ma czas na czekanie i chodzenie po sądach.
Jeśli nie bardzo, to podałabym dane tych "budowlańców" na czarnej liście, rozebrałabym budynek z oc kierownika i stawiała z nową ekipą.
Jeśli ma czas, to pismo z nadzoru mogłoby pomóc w sprawie sądowej przeciwko tej "ekipie". No ale tu jest potrzebne współdziałanie inwestora, kierownika i dużo czasu oraz cierpliwości...
Jeśli nadzór każe rozebrać, to znaczy że budynek nie spełnia norm, a jeśli nie spełnia norm i został zbudowany niezgodnie z wymogami to za co inwestor ma płacić?
Nie wiem jak można doprowadzić do takiego stanu nowo budowany dom, żesz %$@) nóż mi się otwiera gdy patrzę na zdjęcia :sick:

Kaizen
13-02-2018, 21:36
I co nadzór zrobi? nakaże wstrzymać budowę i rozebrać, ewentualnie jakiś mandat dla kierownika

I to jest super dowód partactwa, gdyby wykonawca poszedł do sądu. Trudno o lepszy.

Kamila.
13-02-2018, 21:37
I to jest super dowód partactwa, gdyby wykonawca poszedł do sądu. Trudno o lepszy.
Otóż to :yes:

Elfir
13-02-2018, 22:12
Oberwie się kierbudowi za kompletny brak nadzoru.

jak_to_mozliwe
23-02-2018, 09:17
Czy sprawę udało się wyjaśnić?

Nervil18
23-02-2018, 15:35
Z tego co wiem to jakoś się dogadali. Wykonawca ma naprawiać wieńce w systemie naprawy betonu firmy Silka.

Więc i jajka z pewnością powyciągał :-p