PDA

Zobacz pełną wersję : domek 35m2 na działce rolnej



HipoDet
13-02-2018, 19:03
Witam,
Chciałem postawić sb domek drewniany do 35m2 "na zgłoszenie". Mam działkę rolną 3000 m2. Praktycznie z jednej strony już stoją domy jednorodzinne a działka z dwóch stron sąsiaduje z drogą publiczną. Będąc dzis w starostwie popytać o to zgłoszenie Pani powiedziała mi, że chcąc budować domek rekreacyjno- mieszkalny (chyba tak fachowo to nazwała) działka musi być odrolniona i koniec bo inaczej będzie odmowa. I tu pytanie pierwsze, nawet Ci sąsiedzi postawili domy na gruntach rolnych i odrolnione będą po odbiorze domu- w takim razie jak takie coś się odbywa? i Pytanie drugie, ziemia jest klasy 3a i czy warto będzie ją odralniać? Słyszałem, że można za darmo odrolnić 500m2 pod domek jednorodzinny itd ale nigdy tego nie robiłem i proszę was o wytłumaczenie jak się za to zabrać, co robić i jak się ewentualnie bronić przed urzędnikiem który pewnie bd mówił wszystko swoim slangiem. Jeszcze raz proszę o pomoc w dokładnym wyjaśnieniu sprawy, z góry dzięki.

Mellers
13-03-2018, 15:14
Masz komfortową sytuację, bo działka należy do Ciebie! Ja mam sytuację taką, że zastanawiam się nad skorzystaniem z możliwości wydzierżawienia 6arów działki rolnej, po to aby postawić na niej ten ustawowy budyneczek 35m2. Wydaje mi się, że moja sytuacja byłaby lepsza od Twojej w kwestii odrolnienia - tu jest to grunt IV i V klasy (pastwiska) położone bezpośrednio przy drodze i budynkach. W Gminie powiedzieli, że nie ma przeciwwskazań do budowy. Też byłbym wdzięczny za pomoc w ocenie sytuacji, bo lepiej być mądrym przed... :-) Zawsze marzyliśmy o działce na Wybrzeżu i zawrót głowy spowodowany realizacją marzeń może wpłynąć na nie do końca realistyczne spojrzenie na sprawę - umowa dzierżawy na okres 10 lat, koszt 2000zł/rocznie - co sądzicie?