PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w zaprojektowaniu instalacji CO+CWU



schulmeister
14-02-2018, 18:28
Serdecznie proszę o pomoc w zaprojektowaniu instalacji CO i CWU dla nowo budowanego domu jednorodzinnego. Postaram się najkrócej jak potrafię przedstawić sytuację i uwarunkowania.
Dom z pełnym podpiwniczeniem 250m2. Wielkość kotłowni 30m2. Powierzchnia wszystkich ogrzewanych pomieszczeń ok 175m2 (wszystkie pomieszczenia parteru 130m2 i dwa pomieszczenia piwnicy 45m2 ) Izolacja termiczna - dach wełna 30cm, elewacja wełna 15cm, izolacja piwnicy piana pur 8cm, podłoga na gruncie 13cm styro, sufit piwnicy 8cm styropian.

Grzejniki sa w 4 sypialniach parteru (16m2, 11,5m2, 10m2, 9,5m2) i dwu pomieszczeniach piwnicy 28,75m2 i 16m2.

Podłogówka ok 50m2 jest w przedpokoju, kuchni, łazience i salonie.

Ponieważ mam własny las dlatego głównym paliwem będzie drewno. Mam bufor 1900L i planuję zakup kotła DS lub zgazowującego drewno z ogromną komorą zasypową tak aby jednym załadunkiem zagrzać instalację CO, CWU i naładować bufor.
Dostałem również dofinansowanie na 3 panele solarne + zasobnik CWU 300l z gminy które chciałbym jakoś wkomponować w tą instalacje.

Prośba do doświadczonych forumowiczów o jakiś schemat i ewentualnie przydatne wskazówki dla mojej instalacji.

Serdecznie dziekuje i pozdrawiam