PDA

Zobacz pełną wersję : Pomiar szelnosci okien kamerą termowizyjną



uplaudek
15-02-2018, 09:09
Witam zleciłem pomiar termowizyjny mieszkania z którego wynika że moje okna są złe obsadzone wiec udałem się do fachmana od okien który stwierdził że okna są ok i jestem w kropce,,,

jak_to_mozliwe
15-02-2018, 09:16
To idź do innego fachmana, bo na razie trafiłeś na idiotę.

Kemotxb
15-02-2018, 17:34
Na obrzeżach ramy okna widać utratę ciepła, są to niewielkie nieszczelności powietrzne i przewodzenie materiału. Poza tym w narożniku nad splitem masz nieciągłość izolacji lub jej niedoskonałość i może tam za jakiś czas gromadzić się wilgoć. Nie są to jakieś duże sprawy, być szpaleta na zewnątrz okna jest niewłaściwie ocieplona. Poza tym pomiar kamerą robi się w stałym zakresie temperatur w trybie manualnym, dodatkowo punkt centralny powinien być ustawiony na najzimniejszy obszar tak by pokazywał jego temperaturę, trzeba również określić współczynnik emisyjności który jest różny dla tynku, dla szkła i dla PCV.

Kemotxb
16-02-2018, 17:48
Tutaj masz kilka fotek które zrobiłem dziś. Tak właśnie wygląda nieszczelność powietrzna na obrzeżu okna, możesz sobie porównać.
407437 407438 407439 407440

JaxonAmator
23-03-2021, 14:35
Również rozważam pomiar termo w pokoju dziecka ze skosami, gdzie mam zamontowane okno Veluxa. Złożyłem reklamację na nieszczelność (wieje wyraźnie z okna). Wg niego jest to naturalne, a zimno w w pokoju jest dlatego, żę jest to ściana szczytowa. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?