PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienka - komin :-/ pomysły?



bomb
25-02-2018, 17:08
Witam,

jest to mój pierwszy wpis na forum Muratordom i jeśli w złym dziale zamieściłem swoje pytanie, z góry przepraszam. Borykam się z małym problemem, otóż ze względu na wymiary łazienki (65 cm szer. przewidziane na wannę, wszystkie oprócz wolnostojących są od 70 cm, brodziki to samo) rozważam 2 możliwości:

A) wanna wolnostojąca (szerokość ok. ~62 cm) - chciałbym dołożyć do niej baterie wolnostojącą wychodzącą z podłogi, ale nie wiem jak to zrobić w mieszkaniu? Od razu dodam, że nie ma możliwości kłucia wylewki, a woda jest w ścianie, w tej wnęce, którą widać na załączniku. Jeśli nie da wyprowadzić się baterii wolnostojącej to może jest jakiś inny sposób jak połączyć wannę wolnostojącą z baterią wychodzącą ze ściany, tak by wszystko ładnie wyglądało i współgrało? Niestety nie mogę znaleźć żadnej inspiracji.

B) brodzik na wymiar zaczynający się we wnęce tzw. "brodzik kominkowy" - ale tutaj koszty przewyższają wannę wolnostojącą, która z resztą narzeczonej i mi bardziej się podoba.

mogę jeszcze zabudować wnękę, ale wtedy tracę ponad 30 cm z łazienki. Czy mógłby mi ktoś doradzić? :(

http://i63.tinypic.com/ixsimb.jpg

Elfir
25-02-2018, 19:15
w wannie wolnostojacej nie weźmiesz szybkiego prysznica, chyba, że dopuszczasz wycieranie łazienki z wody po kąpieli.

tu masz baterie w ścianie:
http://cdn7.urzadzamy.smcloud.net/t/user_photos/t/84879/wanna-wolnostojaca-z-konglomeratu_2486461.jpg

Luxum
25-02-2018, 23:35
Zawsze możesz zamówić wannę czy brodzik, albo nawet brodziko-wannę na wymiar.
Problem z dopasowaniem do wnęki z kominem szybko zniknie.
Obecnie to nic trudnego. Chętnie pomożemy.
408178408179408180

bomb
26-02-2018, 12:24
Zawsze możesz zamówić wannę czy brodzik, albo nawet brodziko-wannę na wymiar.
Problem z dopasowaniem do wnęki z kominem szybko zniknie.
Obecnie to nic trudnego. Chętnie pomożemy.

Jaki jest koszt wykonania wanny z wycięciem na komin, tak by jej krotszy bok po wyjsciu za wnęke miał szer. 70 < cm?

Pozdrawiam