PDA

Zobacz pełną wersję : taśmy okienne po montażu na piankę



bronson90
27-02-2018, 16:33
Witam. Okna miałem montowane na piankę, znajomy podpowiedział mi bym kupił taśmy paroszczelne od środka i paroprzepuszczalne na zewnątrz. tak też zrobiłem i zacząłem obklejanie od środka. Nie jestem do końca przekonany czy to coś da, jak później z obróbkami tynkarskimi itd. Wiem, że najlepiej byłoby od razu zrobić szczelny montaż no ale nie zdecydowałem się na to i teraz kombinuje. Proszę o ocenę czy warto dalej kleić.

T12345T
27-02-2018, 17:52
Proszę o ocenę czy warto dalej kleić.

Jeśli w taki sposób jak widać, to nie warto. Szkoda czasu, materiału i w ogóle, szkoda.... .W nieprzygotowanym ościeżu jeśli już coś robić, to najprościej byłoby zastosować od wewnątrz powłokę uszczelniającą, a od zewnątrz folię klejoną do lica ramy ościeżnic i lica muru konstrukcyjnego po uprzednim przygotowaniu jego płaszczyzny. Jeśli czytając to nie wie Pan o czym piszę, najlepiej nic nie robić, bo lepiej nie będzie. A swoją drogą Pan zapłacił za to co widać na zdjęciach? Ja bym nie płacił.

Slawko123
27-02-2018, 18:12
Proszę o ocenę czy warto dalej kleić. jesli tak jak na zdjęciach, to absolutnie nie warto. Szkoda kasy, czasu i zdrowia.

bronson90
27-02-2018, 19:13
Ok dzieki za opinie. Sam to kleilem wiec zlotowki za to nie zaplacilem. Czyli nie zostawiac tego i zrywac?

finlandia
27-02-2018, 19:23
Dramatycznie to nie wygląda (a tego się spodziewałem po takim pomyśle. Dla lepszego efektu wcześniej trzeba wyrównać otwory zaprawą - wtedy taśma się przyklei do ściany całym paskiem.
Z tym, że w takiej sytuacji bardziej praktyczne jest zastosowanie masy uszczelniającej illbruck SP 925 wg reportażu:
http://oknotest.pl/montaz-okien/fix-uszczelnia-okna-powloka-sp-925-tremco-illbruck
Z foliami od zewnątrz bez problemu sobie poradzisz.

bronson90
27-02-2018, 20:09
Ciekawe jaka jest wydajność tej masy uszczelniającej, mam około 65 metrów do przesmarowania. A czy tej taśmy, która wykleiłem od środka będzie się trzymał tynk? Wiem, że zzewnątrz powinno wyjść lepiej ale po tym jak się dziś zraziłem do swojego głupiego pomysłu nie wiem czy to dalej ma sens.

finlandia
27-02-2018, 23:01
Ten pomysł nie był głupi. Wybrałeś trudniejszą drogę i to na skróty. Plus za wytrwałość i chęci.
Co do wydajności - może koledzy praktykujący podpowiedzą. Ja bym kupił na początek 6 szt. Zależy jak duże są luzy montażowe.