PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł na pellet. Jaki? Jaka moc?



trabyl
02-03-2018, 15:35
do usunięcia

G69
04-03-2018, 04:55
Osobiście też mam kotłownie i wejście do niej z poziomu parteru.Rzeczywiście w moim przypadku(kocioł zsypowy) jeśli chce się mieć względnie czysto trzeba poświęcić własnej pracy.Ja dom budowałem 2001 i przy podobnych izolacjach muszę przeszuflować 3,3 t węgla w trzeciej strefie klimatycznej przy temperaturze
22 stopni w domu.Po podłogach mam 110 m2. Na stronie ciepłowłściwe wychodzi,że pelletu spaliłbym 3,9t. Tyle,że wtedy kocioł zasypowy,spawany w garażu był stosunkowo tanim rozwiązaniem.Obecnie jak bym miał możliwość podłączyć gaz ziemny to bym podłączył kocioł kondesaacyjny.U mojej mamy zmienialiśmy centralne węglowe na gazowe.Koszt ogrzania domu mocno zbliżony do ilości spalanego poprzednio węgla.Tyle,że bez kurzu i szuflowania.

eliks
04-03-2018, 06:37
Osobiście też mam kotłownie i wejście do niej z poziomu parteru.Rzeczywiście w moim przypadku(kocioł zsypowy) jeśli chce się mieć względnie czysto trzeba poświęcić własnej pracy.Ja dom budowałem 2001 i przy podobnych izolacjach muszę przeszuflować 3,3 t węgla w trzeciej strefie klimatycznej przy temperaturze
22 stopni w domu.Po podłogach mam 110 m2. Na stronie ciepłowłściwe wychodzi,że pelletu spaliłbym 3,9t. Tyle,że wtedy kocioł zasypowy,spawany w garażu był stosunkowo tanim rozwiązaniem.Obecnie jak bym miał możliwość podłączyć gaz ziemny to bym podłączył kocioł kondesaacyjny.U mojej mamy zmienialiśmy centralne węglowe na gazowe.Koszt ogrzania domu mocno zbliżony do ilości spalanego poprzednio węgla.Tyle,że bez kurzu i szuflowania.

Jak byś dobrze kupił pellet 550-700zł to cena ogrzewania domu albo by zmalała albo była na tym samym poziomie co teraz a miał byś w domu ciągle ciepło i bez syfu. Tylko musiał byś kupić odpowiedni kocioł.

G69
04-03-2018, 12:48
Od czego zależy ta różnica w cenie pelletu? Niektóre aukcje w województwie to ponad 900zł za tonę.
Co masz na myśli pisząc odpowiedni kocioł?
U mnie całkowite zużycie energii na potrzeby CO według strony ciepłowłaściwe wynosi 15389kwh bez uwzględnienia sprawności kotła.

badaczkotłów
04-03-2018, 18:38
Większość kotłów na pellet ma modulację mocy już, podobnie jak gazówki. Więc nie przestrzelisz z mocą gdyż i tak sobie modulują palniki moc. Rozumiem,że patrzysz na budżet skoro taki wybór ? Bo wybrałes modele które akurat potrzebują dobrego pelletu, czyli tanie w zakupie a drogie w eksploatacji