PDA

Zobacz pełną wersję : Vitorond 100 18 kW, Vitotronic KO2B ustawienia ??



skrzypekps
03-03-2018, 17:11
Witam, zakupiłem mieszkanie z piecem Vitorond 100 18 kW,ze sterownikiem Vitotronic KO2B. Do tego podłączony jest zwykły dwustanowy regulator pokojowy pod złącze X12 na płycie. Mam pytanie czym steruje ustawienie temperatury pomieszczenia na Vitotronic skoro piec nie ma wbudowanego czujnika pomieszczenia ?? Co zauważyłem w obecnej konfiguracji to to, iż gdy na piecu mam ustawione np 22 st temp. pomieszczenia to pomimo osiągnięcia temp, na regulatorze pokojowym zadanej temperauty piec nadal działa (styk X12 zostaje rozwarty a on działa). Po obniżeniu tej temp. pokojowej na "piecu" np. do 10 st. wszystko chodzi normalnie tzn regulator pokojowy dwustanowy włacza i wyłącza palnik. O co chodzi z ta temp pokojową na sterowniku Vitotronic ??

Konsultant Viessmann
05-03-2018, 14:15
Regulator Vitotronic 200 typ KO1B jest regulatorem pogodowym do którego niema możliwości podłączania regulatorów sterujących na zasadzie wł/wył.
Jedyne zdalne sterowniki jakie można podłączać do automatyki pogodowej to regulatory przewodowe Vitotrol 200-A lub 300-A albo bezprzewodowe 200RF lub 300RF. Sterowniki do automatyki pogodowej pracują na zasadzie wprowadzania korekty do krzywej grzewczej.
Wtyk X12 nie służy do podpinania sterowników. Do normalnej pracy nie może być na nim zworki, zastosowanie zworki lub sterowania wł/wył może doprowadzić do zniszczenia kotła.